phpRS
Dnešný dátum: 23. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Pripútajte sa, prosím...

Vydané dňa 16. 01. 2008 (4265 prečítaní)Včera som cestoval autom. Predo mnou išlo červené auto s evidenčným číslom okresu Malacky, továrenskú značku radšej nebudem menovať, to nie je podstatné, išlo o bežný typ auta, českej výroby. No, čo ma však veľmi zarazilo bolo to, že na zadných sedadlách som videl muža, možno otca, s nepripútaným dieťaťom odhadujem 4-6 ročným. Dieťa, myslím že chlapec, postával vzadu v aute, neustále sa nakláňal medzi predné sedadlá, k vodičke, možno matke dieťaťa. Auto sa pohybovalo niekde medzi 80-90 km/hod, cesta bola miestami vlhká, miestami suchá.
Nechcem si ani len pomyslieť, čo by sa bolo mohlo stať, keby auto znenazdajky dostalo na vlhkom a mazľavom úseky cesty šmyk. Popri ceste rástli všade stromy. Viem, je to jav pomerne bežný na našich cestách, vidieť nepripútaných pasažierov v motorových vozidlách, ale toto bolo predsa len prisilné. Veď čo keby.... Ako to vyzerá pri náraze, keď nie sú pasažieri v aute pripútaní, si môžete pozrieť na týchto zaujímavých videách crash testov z Ruska. Verím, že napriek ruštine, Vám už zo samotného videa bude jasné, aké je dôležité byť v aute pripútaný.

1. Video
- vysoká kvalita, 52 MB Zdroj: http://www.autoreview.ru
- nižšia kvalita, 10 MB Zdroj: http://www.autoreview.ru
2. Video
- vysoká kvalita, 62 MB Zdroj: http://www.autoreview.ru
- nižšia kvalita, 12 MB Zdroj: http://www.autoreview.ru

Našťastie je možnosť, aby ste si pozreli aj iné video a v češtine, takže by nemal byť žiaden problém pochopiť, aké nebezpečenstvo hrozí nepripútaným deťom v aute: STOP, Česká televízia.

Akým spôsobom pomáha zvýšiť bezpečnosť detská autosedačka, si môžete pozrieť na videách na tejto stránke www.autosedacky.estranky.cz. Pozrite sa tiež, ako skončí dieťa, ktoré nie je pripútané, už pri rýchlosti rýchlosti 25 km/h.

Pozrite si tiež video Detského fondu Slovenskej republiky, "Dieťa nie je Superman..." , je veľmi výstižné... Video môžete nájsť aj tu.
Milujete svoje deti? Určite, o tom nepochybujem. Prosím Vás, urobte maximum pre ich bezpečnosť počas jazdy a trvajte na tom, že musia byť počas jazdy pripútané, aj keď sa im to nepáči. Je to pre ich bezpečnosť.

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 29 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.