phpRS
Dnešný dátum: 23. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Policajné správy z Trnavského regiónu: apríl - jún 2008

Vydané dňa 25. 07. 2008 (6082 prečítaní)

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


Nevynechajte ani aktualizované správy HaZZ Trnava. Správy od hasičov.Dátum: 25.6.2008

Polícia prenasledovala unikajúce auto. Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky zastavovala v Trnave dnes ráno po tretej hodine terénne Audi. Vodič nereagoval na výzvy hliadky, ba naopak, zrýchlil a agresívnou jazdou pokračoval po meste. Policajti na zastavenie auta použili 3 varovné výstrely do vzduchu a ďalšie na vozidlo. Vodič pokračoval v nebezpečnej jazde cez rýchlostnú komunikáciu R1 a zastavil až v Dolnej Strede na poli, kde nechal vozidlo a z miesta ušiel. V aute sa nachádzali stavebné podpery, o ktorých sa dá predpokladať, že boli ukradnuté. Okrem toho našli policajti za pomoci služobného psa aj 6 skladačiek s podozrením na heroín. Prípad polícia vyšetruje a po vodičovi auta pátra.

Dátum: 19.6.2008

Piešťanská polícia obvinila z prečinov výtržníctva 30 ročného muža z Nového Mesta n/Váhom. V štyroch prípadoch sa na verejnosti odhaľoval v uliciach mesta Piešťany. Občania na jeho konanie upozornili políciu prvý krát koncom mája, keď sexuálne exhiboval v parku pri mestskej fontáne. Ďalšie prípady zadokumentovali policajti minulý týždeň v pondelok v školskej botanickej záhrade a vo štvrtok, keď sa odhaľoval v istej piešťanskej reštaurácii. Posledný krát sa odhaľoval túto stredu v priestoroch železničnej stanice. Polícia ho ešte na mieste obmedzila na osobnej slobode a predviedla na policajný útvar. Vyšetrovateľ ho za verejný, sexuálny exhibicionizmus vzápätí obvinil z výtržníctva, za čo mu hrozí väzenie až na 2 roky. Nakoľko sa muž opakovane dopúšťal výtržníctva, vyšetrovateľ zároveň spracoval návrh na jeho vzatie do väzby.

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili opäť pravdepodobne drogy. V nedeľu podvečer kontrolovali na ulici Kollárovej zelené Volkswagen Polo. Pri kontrole vozidla našli policajti za pomoci psa dve striekačky s obsahom neznámej látky a igelitové vrecko s obsahom žltého prášku s podozrením na omamné látky. Polícia vzápätí obmedzila na osobnej slobode vodiča a spolujazdca. Oboch Trnavčanov vo veku 24 a 26 rokov policajti predviedli na policajný útvar a vypočuli. Zaistené látky polícia zaslala na ďalšie expertízne skúmanie. V prípade dokázania viny hrozí podozrivým mužom za prechovávanie drog väzenie až na 3 roky.

Z prečinov ublíženia na zdraví a výtržníctva obvinila polícia 25 ročného muža z Piešťan. Ešte začiatkom januára, v skorých ranných hodinách fyzicky napadol o rok mladšieho muža. V istej piešťanskej reštaurácii ho udrel do oblasti tváre a spôsobil mu zlomeninu nosa. Muž sa zo zranení liečil asi mesiac. Za napadnutie muža hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na 2 roky.

O tri dni dlhšie chcela byť doma istá 52 ročná pani z okresu Trnava. Na potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti zmenila dátum. Prepísaný dátum sa však nezdal pracovníčke sociálnej poisťovne, ktorá potvrdenie overila u ošetrujúceho lekára. Ten pracovníčke potvrdil, že sporný dátum sa nezhoduje s potvrdením, ktoré vystavil. Za falšovanie verejnej listiny môže hroziť žene väzenie až na 3 roky.

Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržala krátko po krádeži dvoch Trnavčanov. V stredu, o 4 hod. ráno sa vlámali na ulici Čajkovského v Trnave do skleného výkladu. Odtiaľ ukradli dve balenia pracieho prachu. Z miesta činu však ďaleko neušli, ale ukryli sa v neďalekých kríkoch. Policajti ich vzápätí obmedzili na osobnej slobode a predviedli na výsluch. Hoci odcudzené veci stihli ešte ukryť v kríkoch, policajný pes ich vypátral. Predajni spôsobili poškodením výkladu škodu za 6000 korún. Obom obvineným hrozí za krádež väzenie až na 2 roky.

Dátum: 16.6.2008

Polícia zadržala muža, ktorý okrádal a prepadával trnavské ženy. Trnavskí policajti objasnili krádeže a lúpeže, ktoré má na svedomí 24 ročný muž z Bučian. Policajná operatíva ho zadržala minulý týždeň vo štvrtok, krátko po krádeži. Nielen v tomto prípade ale aj v ďalších štyroch okrádal staršie Trnavčanky o dámske kabelky a nákupné tašky. Okrem toho v ďalších dvoch prípadoch ženy najskôr fyzicky napadol a potom olúpil. 64 ročná pani ani 80 ročná babička neutrpeli našťastie útokom vážnejšie zranenia. Od konca mája až doteraz tak okradol a olúpil 8 žien, ktorým ukradol peniaze a spôsobil škodu za viac ako 45 tisíc korún. Vyšetrovateľ ho vzápätí obvinil z krádeží a lúpeží. Na základe príkazu súdu ho polícia v nedeľu eskortovala do ústavu na výkon väzby. Obvinenému hrozí za tieto skutky väzenie až na 12 rokov.

Požiar budovy. Vo večerných hodinách v nedeľu došlo k požiaru budovy na Bučianskej ceste, ktorá je súčasťou základnej školy. T dôvodu zadymenia polícia odkláňala v meste dopravu po okolitých cestách. V blízkosti sa nachádza čerpacia stanica, ktorá bola evakuovaná. Podľa doterajších zistení sa nikto nezranil. Polícia miesto požiaru stále dokumentuje. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti, za čo môže páchateľovi hroziť odňatie slobody na 2 až 5 rokov.

Dátum: 15.6.2008

Predávali extázu a kokaín. Trnavskí policajti odhalili drogový pelech. Po operatívnom rozpracovaní vykonal tím policajtov v noci z piatka na sobotu domovú prehliadku v prístavbe rodinného domu v Trnave. Išlo o údajnú klubovňu, v ktorej sa stretávali mladí ľudia. Pri domovej prehliadke policajti zaistili 585 tabliet extázy rôznych farieb a potlačí, ako napr. žlté s potlačou delfína, ružové s tromi diamantami, biele s veterným mlynom a iné. V troch plastových vreckách bolo 15g kokaínu, čo by mohlo zodpovedať až 337 dávkam. Ďalší kokaín zaistili priamo u jedného z obvinených. Išlo približne o 3 g, čo je až 93 dávok. Vyšetrovateľ včera obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi dvoch Trnavčanov. Obidvaja mladí muži vo veku 17 a 20 rokov skončili v policajnej cele s návrhom na ich väzobné stíhanie. Vzhľadom na závažnosť a rozsah konania hrozí mužom trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.
foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu

Dátum: 12.6.2008

Polícia iba pár minút po lúpeži zadržala dvoch mladíkov vo veku 18 a 19 rokov zo Šale. V nedeľu podvečer na ulici F. Urbánka si pri trnavskom obchodnom dome vytypovali dvoch mladíkov vo veku 15 a 16 rokov. Na parkovisku žiadali najskôr od 16 ročného mladíka mobilný telefón. Keď im ho odmietol dať, začali sa mu vyhrážať zabitím. Na to mladík telefón vydal. Krátko po incidente obaja utiekli. Nie však na dlho. Ku dvojici mladíkov sa opäť pridali pri neďalekom hoteli. Rovnakým spôsobom olúpili aj jeho o rok mladšieho kamaráta. Mladíci našťastie ihneď kontaktovali políciu a na základe popisu policajti zakrátko zadržali oboch zlodejov. Vyšetrovateľ ich oboch obvinil z lúpeže, za čom im hrozí väzenie od 3 do 8 rokov.

Policajti z Hlohovca našli pri kontrole podozrivé striekačky. V utorok doobeda kontrolovali v Hlohovci 34 ročného miestneho muža. Pri bezpečnostnej prehliadke mu muži zákona našli a zaistili dve umelohmotné striekačky s neznámou kryštalickou látkou. Neznáma látka bude podrobená expertíznemu skúmaniu. Polícia začala trestné stíhanie pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Muž je podozrivý z prechovávanie drog pre vlastnú potrebu, za čo mu môže hroziť v prípade dokázania viny väzenie až na 3 roky.

Z prechovávania drog je podozrivý aj 29 ročný muž z Piešťan. Minulý týždeň v piatok ho na ulici J. Alexyho v obci Banka zastavili na aute piešťanskí policajti. Policajný pes Teo na vyhľadávanie drog označil v aute vrecko s presklenou fajkou, striekačku s obsahom bieleho, kryštalického prášku a alobalovú skladačku. Policajti zaistili nájdené veci v zmysle zákona a zaslali na posúdenie expertom z odboru chémie. Mužovi v prípade dokázania viny, môže hroziť rovnako až 3 ročné väzenie.

Zo zločinu sexuálneho zneužívania obvinil vyšetrovateľ 21 ročného muža z okresu Piešťany. Od roku 2006 žil v spoločnej domácnosti so 16 ročnou dievčinou. V čase, keď nedosiahla vek 15 rokov s mužom otehotnela a v lete minulého roku sa jej narodilo dieťa. Hoci dievčina so stykom súhlasila, muž sa kvôli jej veku dopustil trestného činu, za čo mu môže hroziť trest odňatia slobody od troch do desiatich rokov.

Dátum: 10.6.2008

Polícia vyšetruje pokus vraždy. Polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu 59 ročného Trnavčana. Včera večer, po predchádzajúcej slovnej hádke fyzicky napadol svoju o 26 rokov mladšiu družku z Trnavy. Celý incident sa odohral v prenajatom rodinnom dome v Brestovanoch, kde sa obaja prechodne zdržiavali. Muž v stave opilosti na ženu zaútočil kuchynským nožom. Útokom jej spôsobil viaceré rezné a bodné rany do oblasti hlavy, hrudnej a brušnej časti tela. Privolaní záchranári previezli zranenú ženu to trnavskej nemocnice. Zo zranení sa bude liečiť predbežne viac ako 6 týždňov. Polícia mužovi po incidente namerala v dychu 0,74 mg/l alkoholu, čo je 1,54 promile. Vyšetrovateľ ho dnes obvinil a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí väzenie až na 25 rokov alebo aj doživotie.

Dátum: 6.6.2008

Z prečinu krádeže je podozrivý 34 ročný Trnavčan. V pondelok poobede okradol na ulici Nerudovej 27 ročnú ženu z Trnavy. Žene sa najskôr prihovoril a potom jej z ruky zobral mobilný telefón. Polícia ho približne za hodinu vypátrala a obmedzila na osobnej slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí dvojročné väzenie.

V pondelok podvečer zasahoval v obci Tepličky policajný pyrotechnik. Pri výstavbe kanalizácie našiel pracovník neznámu muníciu. O náleze informoval hlohoveckých policajtov, ktorí miesto nálezu zabezpečili do príchodu pyrotechnika. Ten nález identifikoval ako delostrelecký granát z čias z II. svetovej vojny. Nakoľko munícia už nebola schopná preprava, pyrotechnik ju na mieste zlikvidoval výbuchom. Pri zneškodnení granátu nedošlo ku škodám na zdraví ani na majetku.

Polícia obvinila z prečinu porušovania domovej slobody 42 ročného muža. Minulý týždeň v piatok preskočil hodinu pred polnocou na ulici Oslobodenia oplotenie rodinného dvora v obci Vrbové. Hoci ho majiteľka domu opakovane vyzvala, aby dvor opustil, muž ju neposlúchol. Rukami vylomil dvere do pivnice, kde sa uložil spať. Privolaná policajná hliadka ho zastihla ešte v dome. Neželanému hosťovi teraz hrozí za prespatie v dome dvojročné väzenie.

Z prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny obvinila polícia 43 ročného muža z okresu Topoľčany. V roku 2007 si nechal vyhotoviť neznámou osobou falzifikát stavebného povolenia. Povolenie malo slúžiť na nadstavbu a prístavbu rodinného domu v obci Ostrov. Sfalšované povolenie odovzdal pracovníkovi stavby, ktorý listinu preveril na obecnom úrade. Tam zistil, že obecný úrad ako stavebný úrad takéto povolenie nevydal. Mužovi môže hroziť za falšovanie verejnej listiny väzenie až na 3 roky.

Piešťanskí policajti pátrajú po neznámom vinníkovi, ktorý spôsobil požiar. Včera o 4 hodine ráno horelo na parkovisku pri nákupnom stredisku na ulici A. Trajana auto Renault 19. Auto zhorelo celé do skeletu. Od vozidla začali horieť aj ďalšie dve vedľa stojace autá. Škoda 120 zhorela do taktiež do skeletu a na aute Suzuki Swift obhorela celá ľavá strana auta a vyhorel celý vnútorný interiér. Škoda na vozidlách bola odhadnutá do výšky najmenej 260 tisíc korún. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci a na objasnení prípadu intenzívne pracuje. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Dátum: 3.6.2008

Polícia sa obracia na občanov. Polícia prosí občanov o pomoc pri objasnení nehody. 26 októbra 2006 o 22.30h sa na križovatke v obci Zavar zrazilo osobné auto Citroen AX, ktoré išlo po vedľajšej ceste s autom Fiat Tipo jazdiacim po ceste hlavnej. Na Citroene boli pripevnené tabuľky s evidenčným číslom TT-147BH, ktoré však boli pridelené inému autu a majiteľovi. 24 ročný vodič Fiatu z Hlohovca a jeho spolujazdkyňa sa ľahko zranili. Vodič Citroena opustil auto a z miesta nehody odišiel. Polícia prosí občanov, aby informácie o tejto nehode zatelefonovali na bezplatné číslo 158 alebo na 0961 10 3510.
 foto

Dátum: 2.6.2008

Obvinení dvaja futbaloví fanúšikovia. Polícia obvinila z výtržníctva dvoch futbalových fanúšikov. 22 ročný, zo Smrdák, po skončení futbalu hodil kameň z nadchodu pri železničnej stanici do davu fanúšikov Slovana a príslušníkov polície. Druhým obvineným je 34 ročný Trnavčan. Ten počas vytláčania davu fanúšikov hádzal do policajného kordónu ohňostrojovú pyrotechniku. Z nej niekoľko kusov vybuchlo pod nohami zasahujúcich policajtov. Za výtržníctvo hrozí páchateľom trest odňatia slobody na dva roky.

Dátum: 30.5.2008

Ďalší drogový díler skončil za mrežami. Trnavskí policajti si tento týždeň posvietili na dílera drog. Zadržali ho priamo po tom, ako predal drogy trom ľuďom. Trnavčan vymenil dávku za tričko a hneď na mieste si ju aplikoval. Po ňom prišli kupovať drogy muž a žena zo Senice. Po jednej dávke pervitínu hneď každý užil a žena si vzala dávku aj do rezervy. Tú však už užiť nestihla, ale vydala ju policajtom. Vyšetrovateľ obvinil v stredu 28 ročného Trnavčana z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Včera ho policajná hliadka eskortovala do leopoldovského ústavu na výkon väzby. V prípade uznania viny mu hrozí väzenie na desať až pätnásť rokov.

Dátum: 28.5.2008

Falošný elektrikár okradol babičku o 198 tisíc korún. Polícia vyšetruje prípad falošného elektrikára, ktorý okradol staršiu ženu. Včera ráno okolo 8.00h sa neznámy muž predstavil 79 ročnej žene v Bučanoch ako elektrikár. Povedal, že ide vymeniť elektromer a vráti jej preplatok za energiu. Dôverčivá babička vpustila cudzieho muža dovnútra. Ten využil jej nepozornosť a ukradol jej takmer 200 tisíc korún. Polícia po páchateľovi pátra a zároveň by sme chceli upozorniť najmä starších ľudí, aby cudzie osoby nevpúšťali dnu. Možno aj potomkovia by mohli upozorniť svojich starších rodičov na opatrnosť.
Chceli ukradnúť dvojtonovú nádobu. Z prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinila polícia dvoch mužov. Na majeri v obci Drahovce chceli včera ukradnúť nerezovú nádrž vážiacu asi 1800kg. Vo dvore mali pristavený aj žeriav, ktorý im nádobu mal naložiť na Aviu. Po naložení ju chceli odviezť do zberných surovín. Krádež sa im však nepodarilo dokončiť, pretože ich vyrušil majiteľ. 45 roční muži zo Štvrtka na Ostrove by dokonaním krádeže spôsobili majiteľovi škodu za približne 70 tisíc korún. Teraz im hrozí väzenie na dva roky.
Po druhovi hodila nôž. Z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil vyšetrovateľ 57 ročnú ženu z Hlohovca. Ešte v marci pod vplyvom alkoholu mala najprv slovne napadnúť svojho druha. Pri následnom rozčúlení sa začala oháňať kuchynským nožom, ktorý napokon po ňom hodila. Muž si reflexívne zakryl tvár rukami, pričom nôž sa mu zapichol do predlaktia. Zo zranení sa liečil asi dva týždne. Žene hrozí za nebezpečné vyhrážanie závažnejším spôsobom konania väzenie na šesť mesiacov až tri roky.

Dátum: 26.5.2008

Muža usmrtil balík slamy. Tragicky sa skončila vychádzka dvoch poľovníkov, otca a syna, z Boleráza (okr. Trnava). V revíri zbadali pohyb nejakých osôb a chceli sa presvedčiť o koho ide. Rozdelili sa, syn pokračoval v ceste a otec vyšiel na stoh slamy v snahe lepšie vidieť. Keď otec dlhšie nezdvíhal telefón, tak sa syn k nemu vrátil. Otca však postretlo nešťastie a našiel ho ležať pod ťažkým balíkom slamy. Jeho snaha otca oživiť mu však už nepomohla. Polícia príčiny usmrtenia vyšetruje, podľa predbežných zistení zomrel 65 ročný muž na následky udusenia.

Dátum: 23.5.2008

Polícia obvinila z piatich krádeží 26 ročného Trnavčana. Podozrivý je z toho, že sa začiatkom apríla vlámal do zelenečského baru. Ukradol odtiaľ asi 100 krabičiek cigariet rôznych značiek. Z nemocničnej izby ukradol voľne položený mobilný telefón. V dvoch prípadoch vošiel do firemných priestorov. Využil nepozornosť pracovníčky a zo stola vzal peniaze. V druhom prípade z neuzamknutej kancelárie ukradol mobilný telefón. Mobil sa mu podarilo vziať aj z odstaveného nákladného auta cez pootvorené okno. Majiteľom spôsobil škodu za viac ako 60 tisíc korún. Trnavskí policajti muža vypátrali a sudca už rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Vo štvrtok ho eskortovali policajti do Leopoldovskej väznice.

Piešťanskí policajti pokutovali dve ženy, ktoré pracovníci hypermarketu prichytili pri krádeži. Jedna len 17 ročná a druhá vo veku 26 rokov spoločne odcudzili dámske spodné prádlo. Keby im krádež vyšla, spôsobili by škodu asi za 1000 korún. Ženy sa svojim konaním dopustili priestupku. Ak by sa však náhodou rozhodli vo svojej činnosti pokračovať, dopúšťali by sa už trestného činu krádeže, za ktorý hrozí dvojročné väzenie.

Vyšetrovateľ obvinil tento týždeň z drogovej trestnej činnosti 19 ročného muža z Lehoty pod Vtáčnikom (okr. Žiar nad Hronom). Policajná hliadka Obvodného oddelenia v Piešťanoch našla u neho počas kontroly podozrivú rastlinnú látku. Expertíza ukázala, že išlo o konope, z ktorého by sa dalo pripraviť 18 dávok drogy. V prípade uznania viny mu hrozí väzenie na štyri až desať rokov.

Piešťanskí policajti podrobili v Drahovciach dychovej skúške 45 ročného cyklistu. Prístroj mu nameral 1,77mg/l alkoholu, čo je asi 3,7promile. V ten istý deň "nafúkal" aj ďalší 45 ročný Piešťanec jazdiaci na bicykli. Jemu policajti namerali 2,3 promile. Vodičovi Škody Favorit v Hubine namerali 2,6promile. Policajti všetkým previnilcom zakázali ďalšiu jazdu a v správnom konaní im hrozia pokuty a vodičovi auta aj zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

Dátum: 16.5.2008

Iba pár minút po krádeži chytili hlohoveckí policajti zlodeja, ktorý sa ukrýval s nakradnutými vecami v kríkoch. V stredu, od polnoci asi do pol 4 rána sa v meste Hlohovec vlámal do 6 áut. Na ulici Za Poštou, Pozámskej, Manckovičovej a na parkovisku pred Poliklinikou si vytypoval zaparkované autá, z ktorých ukradol okrem autorádií, vysielačku, zariadenie na snímanie najazdených kilometrov a rôzne osobné veci. V dvoch prípadoch sa o krádež autorádií len pokúsil. Celkovo tak za noc spôsobil majiteľom škodu na autách a na ukradnutých veciach za takmer 50 tisíc korún. Vyšetrovateľ vzápätí obvinil 19 ročného mladíka zo Serede z krádeží a z poškodzovania cudzej veci. V piatok ho polícia na základe príkazu piešťanského súdu eskortovala na ústavu na výkon väzby.

Polícia vyšetruje príčiny tragickej dopravnej nehody, ku ktorej došlo v pondelok ráno medzi obcami Dolné Dubové a Špačince (v okr. Trnava). Podľa doposiaľ zistených informácií sa 49 ročný vodič Peugeotu vyhýbal zveri. Následkom manévrovania s autom dostal šmyk, zišiel mimo cesty vpravo a ľavou bočnou časťou auta narazil do stromu. Pri nehode došlo k ťažkému zraneniu vodiča a dvoch spolujazdkýň. Krátko po prevoze do nemocnice vodič ťažkým zraneniam podľahol. Presné okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje a to aj za pomoci znalcov z odboru dopravy a súdneho lekárstva.

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali krátko po krádeži 28 ročného Trnavčana. Minulý týždeň v piatok, krátko po polnoci sa na ulici A. Kubinu v Trnave vkradol do žltého Renaultu. Z auta ukradol autorádio s CD prehrávačom a bluetooth pripojením. Neďaleko, na ulici T. Vansovej ho zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Policajti muža predviedli na policajnú stanicu a vyšetrovateľ ho vzápätí obvinil z krádeže. Majiteľovi auta spôsobil krádežou a poškodením auta škodu za viac ako 10 tisíc korún, za čo mu hrozí dvojročné väzenie.

Dátum: 15.5.2008

Akcia Jablko a citrón. Generali Poisťovňa, a.s. a Policajný zbor Slovenskej republiky sa spoločne podieľajú na organizácii už 8. ročníka dopravno-preventívnej akcie pod názvom Jablko-citrón.

Hlavným cieľom akcie je upozorniť nielen vodičov a deti, ale aj širokú verejnosť na problém nerešpektovania dopravných predpisov, predovšetkým na porušovanie maximálnej povolenej a obmedzenej rýchlosti jazdy vodičmi vozidiel.

Mnoho vodičov vníma prekročenie rýchlosti len ako porušenie všeobecne záväzného právneho predpisu a z toho vyplývajúcu sankciu. Vysoká a neprimeraná rýchlosti je pritom jednou z najčastejších príčin nehôd, pričom veľká časť z nich končí tragicky. Vinníci závažných dopravných nehôd boli trestne stíhaní za ublíženie na zdraví, ale životy obetiam dopravných nehôd, medzi ktorými sú i nevinné deti, nikto nevráti.

Akcia prebehne na celom Slovensku v dňoch 19. - 29. 5. 2008. Dopravná polícia bude vykonávať kontrolu dodržiavania maximálnej, alebo obmedzenej rýchlosti jazdy vozidiel a deti Základných škôl budú hodnotiť správanie sa vodičov za volantom. Vodičov, ktorí neporušia všeobecne záväzné právne predpisy, dodržia stanovenú rýchlosť jazdy odmenia veselým obrázkom, sladkým jablkom a samozrejme poďakovaním a úsmevom. Tých vodičov, ktorí spáchali priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, prekročia stanovenú rýchlosť jazdy "obdarujú" kyslým citrónom a požiadajú ich o ohľaduplnejšie správanie, nakoľko takouto jazdou ohrozujú nielen svoj život, ale aj životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Poisťovňa Generali a Prezídium PZ SR sa organizovaním dopravno-preventívnej akcie Jablko-citrón snažia pozitívne vplývať nielen na motoristov, ale prostredníctvom praktickej dopravnej výchovy aj na deti ako účastníkov cestnej premávky a budúcich vodičov.

Podrobnejšie informácie o akcii, ako aj o časovom harmonograme, získate na www.generali.sk/jablko-citron/.

Dátum: 9.5.2008

Piešťanskí policajti vypátrali zlodeja autorádií. 32 ročný Hlohovčan ich ukradol v nedeľu, 27. 4. v Hlohovci. Na parkovisku pred obytnými domami na Nábreží A. Hlinku sa v noci vkradol do auta Ford Kia a modrého Daihatsu Move. Z oboch sa mu podarilo vymontovať zabudované autorádiá. Poškodením áut a krádežami spôsobil majiteľom škodu najmenej za 10 tisíc korún. Vyšetrovateľ ho v oboch prípadoch obvinil z krádeže, za čo mu môže hroziť až dvojročné väzenie.

Za krádež sa bude zodpovedať aj 57 ročný muž z Piešťan. V sobotu okolo obeda nakupoval v Piešťanskom hypermarkete. Morčacie prsia, maslo a bryndzu sa snažil preniesť cez pokladňu bez platenia. Hoci išlo o potraviny v hodnote za 330 korún, muža už policajti chytili v tejto predajni aj koncom minulého roku. Vtedy mu policajti za priestupok uložili na mieste blokovú pokutu.

Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia bol obvinený 21 ročný muž z okresu Piešťany. Minulý týždeň v piatok došlo v Piešťanoch, na ulici Krajinskej smerom k čerpacej stanici k dopravnej nehode. 21 ročný vodič Favoritu, pravdepodobne z nepozornosti, nestihol dobrzdiť a narazil do auta idúceho pred ním. Pri dopravnej nehode nebol nik zranený a obaja vodiči si sadli za volant aj bez alkoholu. Piešťanskí policajti však na mieste zistili, že 21 ročný muž viedol auto bez vodičského preukazu. Koncom minulého roku mu polícia uložila zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až po dobu 1 roka. Za porušenie zákazu mu teraz hrozí dvojročné väzenie.

Dátum: 6.5.2008

Polícia odhalila muža, ktorý zneužíval deti. Trnavskí policajti zadržali minulý týždeň v piatok 62 ročného Francúza, ktorý sa prechodne zdržiaval na adrese v Trnave. Od presne nezisteného času až doposiaľ sexuálne zneužíval maloleté osoby. Najmenej 6 detí nútil za peniaze k rôznym sexuálnym praktikám, ktoré si mal údajne archivovať vo svojom počítači. Polícia zaistila mužovi notebook, fotoaparát ako aj iné nosiče, ktoré boli zaslané na policajnú expertízu. Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinov sexuálneho zneužívania a výroby detskej pornografie. Na základe príkazu sudcu ho polícia včera eskortovala do ústavu na výkon väzby v Leopoldove. Ak ho súd uzná vinným, hrozí mu väzenie na 7 až 12 rokov.

Dátum: 2.5.2008

Polícia obvinila z lúpeže 19 ročného Trnavčana. Podozrivý je z toho, že počas uplynulého víkendu v parku J. Kráľa v Trnave lúpežne prepadol muža. Od poškodeného pýtal peniaze, následne ho päsťou udrel do tváre. Keď muž spadol na zem, páchateľ mu vzal mobilný telefón a ušiel. Poškodenému spôsobil škodu za 7 tisíc korún. Obvinenému mužovi hrozí za lúpež väzenie na tri až osem rokov.

Dvoch mužov z okresu Trnava obvinil vyšetrovateľ z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Dôchodca a 34 ročný muž sú podozriví z toho, že v obci Jaslovské Bohunice vyrúbali v mesiaci február 7 stromov Agátu bieleho. Podľa odborného vyjadrenia správy chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty vznikla neoprávneným výrubom týchto stromov škoda vo výške 164 tisíc korún. Trestná sadzba sa takýto trestný čin je dva roky odňatia slobody.

Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky kontrolovala v Trnave počas uplynulého víkendu vo večerných hodinách osobné auto Daewoo Tico. Kontrolou zistili, že vodič vzal cudzie auto spred disko klubu a jazdil s ním po Trnave. Polícia muža obmedzila na osobnej slobode a auto vrátila pôvodnému majiteľovi. 20 ročného Trnavčana obvinil vyšetrovateľ z neoprávneného užívania cudzieho motorového vozidla, za čo mu hrozí odňatie slobody na dva roky.

Pri krádeži v piešťanskom hypermarkete prichytili 16 ročnú dievčinu z Česka. Jednej zo zákazníčok ukradla v stredu dopoludnia kabelku, ktorú nechala odloženú bez dozoru. Mala v nej osobné doklady, peniaze a mobilný telefón. Ak by sa jej krádež vydarila, okradnutá žena by bola poškodená o 5 tisíc korún. Páchateľke polícia uložila blokovú pokutu. Polícia v tejto súvislosti apeluje na občanov, aby si pri nákupoch, ale nielen pri nich, dávali na svoje osobné veci pozor. V žiadnom prípade by si kabelky nemali odkladať a ponechať ich bez dozoru.

Dátum: 2.5.2008

Muž sa pri výbuchu munície zranil. Policajný tím v spolupráci so znalcami z kriminalisticko - expertízneho ústavu od včera prehľadávajú rodinný dom v Kátlovciach (okr. Trnava). Krátko pred siedmou hodinou večer došlo v hospodárskej časti rodinného domu k výbuchu neznámej munície. Pri neodbornej manipulácii sa ťažko zranil 30 ročný miestny muž. Výbuch mu poškodil obe dolné končatiny. Vážny stav si vyžiadal rýchly transport do nemocnice pomocou vrtuľníka. Privolaní policajní pyrotechnici na mieste zistili, že sa v dome nachádza nielen stará munícia z čias 2. sv. vojny, rôzne chemikálie na výrobu výbušnín, strelivo rôzneho typu, zbrane ale aj veľmi nestabilné, nebezpečné, podomácky vyrobené výbušniny. Polícia od včera zabezpečuje okolie rodinného domu a naďalej prípad dokumentuje.
Doplnenie: 2.5.2005: Dnes doobeda zlikvidovali policajní pyrotechnici podomácky vyrobené výbušniny, ktoré boli nestabilné a nevhodné na prepravu. Riadený výbuch nastal mimo zastavanej oblasti, v poli. Pri výbuchu nebol nik zranený. Polícia ostatnú časť munície zaistila pre účely ďalšieho expertízneho skúmania.

foto z miesta foto z miesta foto z miesta foto z miesta foto z miesta foto z miesta

Dátum: 28.4.2008

Polícia podozrivé auto aj vodiča krátko po nehode vypátrala. Polícia vyšetruje dopravnú nehodu na rýchlostnej komunikácii, ktorej vinník z miesta ušiel. Polícia podozrivé auto aj vodiča zakrátko vypátrala. Nehoda sa stala v nedeľu približne o 16.30. Vodič osobného auta Hyundai riskantnou jazdou pravdepodobne narazil do zvodidiel. Následne narazil do auta Seat, ktoré skončilo mimo R1 v priekope. V aute sa viezlo 5 osôb z okresu Veľký Krtíš. Vodič, 34 ročná spolujazdkyňa a jedno dieťa sa zranili ľahko. 49 ročná žena a druhé dieťa utrpeli ťažké poranenia. Zranených prevážal vrtuľník do bratislavskej nemocnice. Polícia veľmi promptne vypátrala auto, ktoré je zo spôsobenia nehody podozrivé. Zelený Hyundai našli príslušníci polície odstavený v obci Križovany n/D neďaleko R1. Zakrátko sa podarilo vypátrať aj podozrivého vodiča, ktorý prišiel na ošetrenie do nemocnice. Do vyšetrovania nehody polícia pribrala aj znalca z odboru dopravy a na expertízne skúmanie zaslala viacero zaistených stôp. Príčiny nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje.

foto z nehody foto z nehody foto z nehody foto z nehody foto z nehody

Dátum: 25.4.2008

Policajný pyrotechnik likvidoval vo štvrtok muníciu z II. svetovej vojny. Vyoral ju traktorista počas orby na poli v Trstíne a svoj nález nahlásil na políciu. Pyrotechnik zistil, že išlo o funkčnú delostreleckú strelu, ktorú prevzal na likvidáciu. Polícia upozorňuje občanov, že v prípade takýchto nálezov je dôležité nemanipulovať s nimi a privolať ihneď políciu. Pozostatky z II. svetovej vojny bývajú totiž v mnohých prípadoch funkčné.
Piešťanskí policajti vypátrali páchateľa, ktorý vykradol auto. 11. apríla medzi 17.-18. h rozbil sklo na Fiate odstavenom pred činžiakom na ulici Schérera. Ukradol odtiaľ koženú bundu, notebook a mobilný telefón. Majiteľom vecí a auta spôsobil škodu za približne 60 tisíc korún. Polícia z krádeže obvinila 31 ročného Piešťanca a hrozí mu za to dvojročné väzenie.
Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky zastavila v Trnave podozrivé auto Škodu Felícia. Jej vodič sa po zastavení pokúsil policajtom utiecť, v čom mu zabránili a keďže nemal pri sebe žiadne doklady, predviedli ho na policajnú stanicu. Tu zistili jeho totožnosť a aj to, že vôbec nie je držiteľom vodičského preukazu. Navyše mu už v minulosti okresný súd uložil zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá. 32 ročného muža z Trnavy obvinila polícia z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a v prípade uznania viny mu hrozí dvojročné väzenie.
Polícia obvinila z prečinu krádeže 32 ročného muža z Piešťan. Je podozrivý z toho, že začiatkom apríla v obedňajších hodinách sa v kradol do skladu odevnej firmy v Piešťanoch. Odcudzil odtiaľ značkové odevy, kožené bundy, džínsové nohavice, kožené opasky, v hodnote okolo 41 tisíc korún. Polícia muža zakrátko vypátrala a za krádež mu hrozí teraz dvojročné väzenie.
Pre krádež stíha polícia aj 24 ročného muža z Piešťan. V kancelárii obchodného domu mal ukradnúť pracovníkovi SBS mobilný telefón v hodnote 4500 korún. Ďalším šetrením polícia zistila, že obvinený muž je v podmienke, ktorú mu uložil okresný súd za podobný čin. V prípade uznania viny mu môže hroziť až trojročné väzenie.
Tak trochu šťastie mal chlapec z Cífera, ktorý minulý rok vo februári popísal čiernou fixou striešku na autobusovej zastávke. Nápisom CRACK poškodil aj lavičky na tribúne miestneho futbalového štadióna. Ak by totiž svoje "umenie" predviedol o dva mesiace neskôr, polícia by ho pravdepodobne obvinila z prečinu poškodzovania cudzej veci. Keďže v čase spáchania skutku mal len trinásť rokov, polícia trestné stíhanie odložila.

Dátum: 18.4.2008

Polícia obvinila z dílerstva drog 34 ročného muža z Trnavy. Minulú stredu vykonala polícia v istom trnavskom byte na sídlisku Prednádražie domovú prehliadku. Počas nej policajti našli a zaistili asi 35 g metamfetamínu. Zaistené množstvo, podľa výsledkov expertízneho skúmania, zodpovedalo viac ako 1270 dávkam tejto drogy. Na čiernom trhu by jej predajom zinkasoval díler približne 190 tisíc korún. Vyšetrovateľ ešte v ten deň muža obvinil a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Obvinenému hrozí za prechovávanie drog vo väčšom rozsahu a dílerstvo trest odňatia slobody až na 10 až 15 rokov.

Z drogovej trestnej činnosti je podozrivý aj 29 ročný muž z Piešťan. V rekreačnej oblasti Striebornica, k.u. obce Moravany nad Váhom kontrolovala policajná hliadka podvečer auto. Policajný pes počas prehliadky vozidla označil igelitové vrecko, v ktorom sa pravdepodobne nachádzalo konope siate. Okrem toho polícia zaistila aj ušúľanú cigaretu s neznámou látkou rastlinného pôvodu. Zaistené veci polícia zaslala na ďalšie expertízne skúmanie. Ak experti potvrdia, že sa jedná o drogy, mužovi môže hroziť za ich prechovávanie až 3 ročné väzenie.

Z prečinu krádeže obvinil vyšetrovateľ 36 ročného Trnavčana. Muž sa v piatok nadránom vlámal na ulici Pekárskej do odparkovaného auta. Cez rozbité okno ukradol autorádio s MP3 prehrávačom, autolekárničku a ťažné lano. Iba pol hodinu po krádeži ho polícia v spolupráci s mestskou políciou zadržala. Majiteľke spôsobil krádežou a poškodením auta škodu najmenej za 4000 korún. Muž bol už v minulosti za krádež odsúdený, preto mu teraz hrozí väzenie až na 3 roky.

Piešťanskí policajti objasnili krádež peňazí, z ktorej obvinili 32 ročnú Trnavčanku. V stredu poobede vošla do skladu predajne obuvi na ulici Winterovej v Piešťanoch. Z peňaženiek na stole si vybrala 300 a 500 korunovú hotovosť. Žena sa už v minulosti dopustila viacerých drobných krádeží. Teraz jej namiesto pokuty hrozí v zmysle zákona za krádež až dvojročné väzenie.

Dátum: 18.4.2008

Opitý otec zabudol dieťa pred pohostinstvom. Polícia obvinila zo zločinu odloženia dieťaťa 51 ročného otca. V stredu podvečer išiel aj so svojou 9 mesačnou dcérkou do pohostinstva v Hlohovci. Kočík s dieťaťom ponechal pred pohostinstvom. Po záverečnej, posilnený alkoholom zabudol na dcérku a vybral sa domov. Zabudnuté dieťa si našťastie všimol pracovník prevádzky, ktorý privolal okrem polície aj rýchlu zdravotnú pomoc. Podchladené dieťa previezli záchranári do trnavskej nemocnice. Polícia krátko na to zadržala aj otca dieťaťa, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Polícia mu ešte na druhý deň ráno namerala takmer 2 promile alkoholu v dychu. Muž bol umiestnený do cely predbežného zaistenia. Polícia v súčasnosti zisťuje aj pobyt 26 ročnej matky. Obaja mali prebývať ako bezdomovci v záhradkárskej osade, neďaleko Hlohovca. Obvinenému mužovi hrozí za jeho konanie väzenie na 2 až 6 rokov.

Dátum: 16.4.2008

Falošný elektrikár kontroloval aj bankovky. Polícia pátra po mužovi, ktorý včera okradol staršiu pani. Žene oznámil, že je elektrikár a chcel skontrolovať nielen stav elektrických hodín ale aj funkčnosť elektrických zásuviek. Okrem toho žene povedal, že je poverený starostom obce na kontrolu bankoviek. Kontrola mala súvisieť s prechodom slovenskej meny na Euro. Pani požiadal, aby mu dala na odpis všetky sériové čísla bankoviek, ktoré doma má. Muž mal dokonca sprostredkovať telefonát so starostom, ktorý žene takúto kontrolu potvrdil. Žena mužovi uverila a peniaze mu ukázala. Ten využil chvíľu nepozornosti a s peniazmi ušiel. 68 ročnú ženu zo Šoporne tak pripravil o 300 tisíc korún. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže. Vinníkovi hrozí väzenie až na 3 roky.
V tomto prípade išlo o muža, vo veku asi 40 rokov. Vysoký bol približne 180 cm. Bol oholený, upravený a rozprával spisovne po slovensky. Občania by ho mohli spoznať aj podľa tmavých krátkych vlasov. Na sebe mal oblečené šedé plátené nohavice a bundu rovnakej farby.
Polícia upozorňuje najmä starších ľudí, aby boli opatrní. Nie je vylúčené, že takýmto spôsobom sa pokúsi okradnúť aj ďalších ľudí. Každé podozrivé konanie nahláste na známe telefónne číslo 158.

Dátum: 15.4.2008

Dopravná nehoda na kruhovom objazde v Trnave. Polícia vyšetruje okolnosti a príčinu dopravnej nehody, ku ktorej došlo dnes krátko po obede v meste Trnava. V križovatke s kruhovým objazdom došlo k zrážke chodca, ktorý viedol bicykel a nákladným autom s návesom. 77 ročný Trnavčan bol ihneď po nehode prevezený s ťažkými zraneniami do nemocnice. Vodič z okresu Zlaté Moravce vyviazol pri nehode bez zranenia. Polícia podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Presnú príčinu nehody polícia naďalej skúma.

Dátum: 8.4.2008

Muž napadol kňaza, neskôr aj policajta. Polícia vyšetruje výtržnosť v kostole. Miestny farár celebroval včera podvečer v madunickom kostole omšu. Počas nej vbehol do kostola 73 ročný miestny muž. Bez slov prešiel cez kostol k hlavnému oltáru, kde fyzicky napadol kňaza. Z obetného stola neskôr pozhadzoval obetný kalich, baránka a mikrofón. Prítomným veriacim sa muža podarilo spacifikovať a privolať políciu. Muž bol agresívny aj v prítomnosti policajta, ktorého tiež fyzicky napadol. Policajt mu založil putá a výtržníka predviedol na policajný útvar. Starší muž je podozrivý z výtržníctva a z útoku na verejného činiteľa. Polícia prizve do prípadu aj znalca, ktorý bude posudzovať jeho duševný stav. Ak sa preukáže, že muž bol v čase skutku nepríčetný, trestné stíhanie bude voči mužovi zastavené. V opačnom prípade mu môže hroziť za jeho konanie väzenie na jeden až päť rokov

Dátum: 4.4.2008

Polícia vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, ku ktorej došlo túto stredu (2.4.) medzi obcami Trnava a Cífer. 26 ročný vodič z okresu Trnava išiel doobeda smerom na Cífer. Pravdepodobne neodhadol rýchlosť a s autom dostal šmyk. Následne vyšiel mimo cestu vľavo a narazil bočnou stranou auta do stromu. Nárazom utrpel ťažké zranenie, pre ktoré bol krátko po nehode prevezený do trnavskej nemocnice. Asi 2 hodiny po nehode ťažkým zraneniam v nemocnici podľahol. Polícia presnú príčinu a okolnosti nehody naďalej skúma. V tejto súvislosti vyzývame aj prípadných svedkov, ktorí videli nehodu, aby sa prihlásili osobne na okresnom dopravnom inšpektoráte OR PZ Trnava alebo zavolali na bezplatné policajné číslo 158. Foto 1 Foto 2

Z prečinu krádeže obvinili polícia 25 ročného z okresu Trnava. Minulý týždeň vo štvrtok pred obedom využil neprítomnosť pracovníkov a z objektu haly v Trnave ukradol prenosné hliníkové rozkladacie lešenie, niekoľko hliníkových stojok, rozpery a pojazdné kolesá. Trnavskej spoločnosti tak spôsobil krádežou škodu za 150 tisíc korún, za čo mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 3 roky.

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 13 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.