phpRS
Dnešný dátum: 23. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Bleskové správy júl 2008

Vydané dňa 07. 08. 2008 (5176 prečítaní)

Bleskové správy júl 2008 Rýchla navigácia: použite ľavé menu alebo ZOZNAM RUBRÍK

POZNÁMKA: Dátum pred pridanou aktualitou je deň pridania aktuality na túto stránku, nie dňom zverejnenia správy.29.7.2008 Memoriál Petra Minárecha v Trebaticiach v réžii tohtoročných majstrov SR na dráhe. Trebatice (Jaroslav Lieskovský, manažér pretekov)
Posledná júlová nedeľa patrila 2. ročníku medzinárodného cestného behu Memoriál Petra Minárecha. Na novom okruhu v uliciach Trebatíc sa v hlavných pretekoch predstavilo 94-členné pole. Štartujúcich i divákov pozdravil pri slávnostnom otvorení starosta obce a zároveň aj riaditeľ podujatia Mgr. Juraj Valo. Kyticou kvetov privítal Ing. Martu Minárechovú, manželku spoluzakladateľa bývalej Trebatickej desiatky Petra Minárecha. Zanietený športový organizátor a propagátor, rodák z obce pri Piešťanoch, nečakane zomrel 28. júna 2006 vo veku 51 rokov.
Absolútny primát získal tohtoročný majster SR na 5 000 m na dráhe Ondrej Puškár (AŠK Slávia Trnava). Obhajca lanského trebatického prvenstva však v horúcom počasí neprekonal rekord bývalého čs. reprezentanta Zdeňka Zalubila (Slovan Hodonín), víťaza Trebatickej desiatky spred 22 rokov (30:01 min). Tento čestný hosť teraz dekoroval najstaršieho bežca, 82-ročného Tibora Vaňu (OcÚ Chrabrany).
"Po nitrianskych majstrovstvách Slovenska som trochu poľavil v tréningu, takže v sparnom predpoludní sa mi nepodarilo prekonať trebatický rekord. Lukáš Barták, náš najlepší orientačný bežec, ma však potrápil. Boli to nádherné preteky, pred výbornými divákmi pozdĺž celej trate. Ešte ma čaká obhajoba prvenstva v Dolnoorešianskom polmaratóne a v druhej polovici augusta už opäť odlietam do USA, kde študujem na univerzite v meste Little Rock, " povedal víťaz, 23-ročný O. Puškár. Medzi ženami nenašla premožiteľku v súčasnosti najlepšia slovenská maratónkyňa, držiteľka zlatej medaily z nedávneho národného šampionátu na 10 000 m v Nitre, Dana Janečková.
Absolútne poradie: 1. Ondrej Puškár (Slávia Trnava, 32:18 min), 2. Lukáš Barták (Kobra Bratislava, 33:13), 3. Ján Moravec (AŠK Grafobal Skalica 34:26) - týždeň predtým zvíťazil vo Vrbovskej pätnástke, 4. Pavol Klimeš (ČR, 34:32), 5. Petr Kadlec (obaja ČR, 35:26), 6. Miroslav Hlúpik (AŠK Grafobal Skalica, 35:41), ... 17. Dana Janečková (Atletický klub Nové Zámky, 39:53).
Aj juniorské kategórie na desaťkilometrovej trati v Trebaticiach sa stali korisťou tohtoročných šampiónov z júlových M-SR na dráhe štadióna pod Zoborom. Pri dekorovaní v prekrásnom trebatickom amfiteátri sa z ďalšieho atletického prvenstva tešila Jana Puškárová, Ondrejova sestra (Slávia Trnava, 45:24 min), tohtoročná majsterka SR v behu žien na 3 000 m cez prekážky. Medzi chlapcami triumfoval v Trebaticiach novozámocký atlét Bence Kiss (39:12), úradujúci šampión SR juniorov na tejto vzdialenosti (dráha).
Dobre zorganizovaný letný bežecký festival v obci Piešťanského okresu bol zároveň deviatou časťou 15-kolovej Trnavskej regionálnej bežeckej ligy. Ďalšie body do rebríčkov všetkých vekových kategórií mužov a žien rozdajú prvú augustovú sobotu v 26. ročníku Dolnoorešianskeho polmaratónu (štart 2. 8. o 16.00 h pred kultúrnym domom). Trať dlhá 21,1 km povedie cez Košolnú, Dlhú, Doľany a Častú späť do D. Orešian.
29.7.2008 Oznamy z informačnej skrinky VMČ august 2008.   zdroj: MsÚ Trnava
29.7.2008 Školám postavia nové oplotenie: Základná škola K. Mahra a ZŠ K. Mahra - pracovisko Mozartova. Predmetom akcie je vybudovanie oplotenia pred vstupom do ZŠ K. Mahra a rekonštrukcia oplotenia areálu ZŠ K. Mahra - pracoviska Mozartova v Trnave.
Základná škola K. Mahra v Trnave: na ochranu priečelia budovy základnej školy je potrebné vybudovať nové systémové oplotenie výšky 2000 mm z poplastovaných panelov upevnených na oceľových poplastovaných stĺpikoch. V oplotení budú zabudované dvoje vráta, z materiálu ako plotové panely vo farbe a tvare. Vráta pre nástup do budovy školy budú posuvné o rozmere cca 6500x1800 mm uzamykateľné. Pre zabezpečenie vjazdu nákladných vozidiel a vozidiel technologickej dopravy od školského ihriska budú osadené dvojkrídlové uzamykateľné vráta o rozmere 7000x1800 mm. Odvodňovací kolmý rigol v dl. cca 9 m od oplotenia a súbežný v dl. cca 21 m s priečelím z čadičovej dlažby z ľavej strany od hlavného vstupu do školy nie je funkčný z dôvodu presadnutia vydláždenia a zanesenej uličnej vpuste osadenej v 90 stupňovom lome rigola.
Rekonštrukcia oplotenia areálu ZŠ K. Mahra - pracoviska Mozartova: oplotenie areálu je v súčasnosti nefunkčné. Betónové múriky oplotenia si vyžadujú opravy opadanej omietky, rámové výplne sú zdevastované vandalmi a čiastočne odcudzené, brány nefunkčné. Predmetom rekonštrukcie oplotenia bude odstránenie oceľových plotových rámových výplní s oceľovými stĺpikmi, vybúrania železobetónových stĺpikov po obvode oplotenia na úroveň betónového múrika oplotenia, otlčenie zvetralých cementových omietok z múrika oplotenia, opravy vypadaných častí múrika. Po búracích prácach bude urobený stužujúci celoobvodový vyrovnávací pás múrika z prearmovanej betónovej mazaniny, do ktorého budú kotvené stĺpiky oplotenia, múrik oplotenia bude povrchovo upravený postrekom z vonkajšej omietky šľachtenou zmesou jednofarebný metlou alebo lyžicou. Výplne oplotenia budú z plotových poplastovaných panelov oká panelu 50/200/5 mm a výšky 1200,1500 a 2000 mm upevnených na oceľových poplastovaných stĺpikoch výšok 1200, 1500 a 2500 mm s rozmiestnením podľa situácie. Súčasťou oplotenia pre vstup do areálu budú celkom 4 ks dvojkrídlové uzamykateľné brány zhotovené zo zhodných materiálov ako oplotenie v tom istom farebnom odtieni RAL. Predpokladané náklady na realizáciu sú spolu cca 2 000 tis. Sk.
začiatok realizácie: 31. júla 2008
ukončenie realizácie: max. do 25. septembra 2008
Zdroj: MsÚ Trnava
28.7.2008 V dňoch od 24. 7. 2008 do 27. 7. 2008 jednotka OR HaZZ v Trnave zasahovala aj pri troch dopravných nehodách, jednom požiari a jednom technickom zásahu. Príslušníci boli požiadaní o pomoc pri vytiahnutí utopenej osoby z Trnavského rybníka - o tom sú dnešné správy od hasičov. Správy HaZZ Trnava.

foto Trnavské rybníky foto Trnavské rybníky
28.7.2008 Upozornenie pre verejnosť - klamlivá anketa. Neznáma spoločnosť v týchto dňoch žiada zástupcov samospráv, aby prostredníctvom miestneho rozhlasu informovali občanov o tom, že na miestnom úrade môžu vyplniť dotazník, ktorého cieľom je zistiť informovanosť občanov o hospodárení s peniazmi a financiách. Anketu podľa dotazníka organizujú "informačné centrá pod správou Úradu pre finančný trh". Na konci dotazník ponúka občanom, ktorí vyplnia osobné údaje, možnosť návštevy pracovníka Národnej banky Slovenska.
Národná banka Slovenska upozorňuje občanov, mestské, miestne a obecné úrady, že uvedenú anketu nepripravila a na jej príprave nespolupracuje.
Pravdepodobne ide o marketingovú aktivitu neznámej spoločnosti, ktorá sa na autoritu centrálnej banky len odvoláva. Dotazník je spochybniteľný už aj tým, že Úrad pre finančný trh, ktorý sa v dotazníku spomína, v súčasnosti už neexistuje, v roku 2006 bol integrovaný do Národnej banky Slovenska.
Upozorňujeme zástupcov samosprávnych orgánov, že ide o súkromnú aktivitu neznámej spoločnosti, ktorá s činnosťou NBS nesúvisí a NBS považuje za potrebné upozorniť aj občanov, aby boli obozretní a zvážili, komu poskytnú svoje osobné údaje.
Zdroj: http://www.nbs.sk
25.7.2008 Opäť drogy, krádež šperkov z bytu na Prednádraží, jazdil pod vplyvom alkoholu, kradol kanalizačné poklopy... - aj to si prečítajte v nových policajných správach KR PZ Trnava. Policajné správy.
25.7.2008 Dopravná nehodovosť.
Dopravná nehodovosť v Trnavskom kraji za 29. týždeň.
Polícia v Trnavskom kraji zaevidovala v uplynulom týždni 87 dopravných nehôd, čo je o 43 menej ako vlani. Najviac sa ich stalo v Trnave a najmenej v Hlohovci. Aj tento týždeň zomreli na cestách dvaja ľudia. 16. júla vo Veľkom Mederi dostal vodič nákladného auta mikrospánok, prešiel s autom na krajnicu, kde zozadu narazil do cyklistky. Tá zraneniam podľahla. 19. júla prechádzal chodec cez rýchlostnú komunikáciu R1 a vošiel do dráhy autu. Aj tento muž podľahol zraneniam.
Polícia Trnavského kraja sa počas víkendu zúčastnila celoslovenskej dopravnej akcie. Odhalila počas nej až 660 priestupkov. Z nich 540 spôsobili vodiči motorových vozidiel. Najviac previnilcov nedodržalo rýchlosť, nasledoval zlý technický stav vozidiel a nepoužitie bezpečnostných pásov. Policajti zistili v 5 prípadoch prítomnosť alkoholu vodičom motorových vozidiel a v 10 prípadoch cyklistom.
prehľadná tabuľka 29.týždeň
Dopravná nehodovosť v Trnavskom kraji za 28. týždeň.
Polícia v Trnavskom kraji zaevidovala v uplynulom týždni 86 dopravných nehôd, čo je o 22 menej ako vlani. Najviac sa ich stalo v Dunajskej Strede a najmenej v Skalici. V okrese Senica a Hlohovec zomreli pri nehodách dvaja ľudia.
prehľadná tabuľka 28. týždeň
Zdroj: Martina Kredatusová, KR PZ v Trnave
24.7.2008 Medzinárodný cestný beh (10 000 m, Trebatice - okres Piešťany) - 2. ročník medzinárodného cestného behu Memoriál Petra Minárecha, bývalého maratónca a zakladateľa populárnej Trebatickej desiatky. (Jaroslav Lieskovský, manažér trebatických pretekov)
Jedno z najkrajších atletických podujatí na západoslovenskom vidieku bude mať štart hlavných pretekov túto nedeľu (27. júla) o 10.30 h pred Obecným úradom v Trebaticiach. Mimoriadny autobus pre štartujúcich a hostí pristavia organizátori o 9.00 h pred železničnou stanicou v Piešťanoch. Doteraz sa prihlásilo 91 mužov, žien, juniorov a junioriek (všetci 10 000 m) zo štyroch krajín. Do Trebatíc sa chystajú aj obhajcovia lanského prvenstva, poprední slovenskí reprezentanti a majstri SR vo vytrvalostných behoch na dráhe - Ondrej Puškár (AŠK Slávia Trnava) a Dana Janečková (AC Nové Zámky). Všetky štyri kategórie pobežia čiastočne zmenenú trať v uliciach obce, ktorá svojím profilom sa zaradí medzi najrýchlejšie cestné desiatky na Slovensku. Zároveň sa tu budú rozdeľovať body do regionálnej bežeckej ligy o Pohár Kalokagatie. Rekordérmi v Trebaticiach (pôvodná Trebatická desiatka) sú bývalí vynikajúci vytrvalci: Zdeněk Zalubil (Slovan Hodonín, 30:01 min - rok 1986) a viacnásobná svetová rekordérka na dlhých tratiach Karolin Szabóová z Maďarska (33:55 min - 1984).
Rámcové preteky žiactva (500 a 1 000 m) sa začnú v Trebaticiach v nedeľu 27. 7. o 10.15 h.
Viac o športovom podujatí ...
22.7.2008 Václav Drobný a Martin Husár v Trnave. Trnava 21. júla 2008 (Jaroslav Lieskovský, hovorca FC Spartak, a. s.) - FC Spartak Trnava, ašpirujúci na majstrovský titul vo futbalovej Corgoň lige, sa rozhliada po ďalších posilách.
Ing. Peter Bahula, zástupca majiteľov klubu: "Dnes prišiel do Spartaka Trnava 27-ročný český stopér Václav Drobný. Zajtra sa podrobí vstupnej lekárskej prehliadke. Ak bude všetko v poriadku, podpíšeme s hráčom zmluvu na dobu troch rokov. S predstaviteľom nórskeho klubu Lilleström SK sme sa už dohodli na jednoročnom hosťovaní 23-ročného ľavého obrancu Martina Husára v Spartaku Trnava."
18.7.2008 11. ročník medzinárodného futbalového turnaja starších dorastencov TRNAVA CUP, 18. - 19. júla 2008 (piatok, sobota) Trnava, Jaslovské Bohunice, Veľké Kostoľany Viac...
14.7.2008 Nový článok: Prehriatie a tepelný úpal. Prehriatie a tepelný úpal je ochorenie vyskytujúce sa hlavne v oblastiach s vyššou teplotou a je možné mu zabrániť. Najťažšie formy - vyčerpanie z tepla a tepelný úpal sú okrem tepla spôsobené aj nedostatkom telesných tekutín, stratami solí a zlyhaním tepelnej rovnováhy. Prečítať si celý článok.
14.7.2008 Motoristov v Trnave čakajú dopravné obmedzenia.   zdroj: http://www.webnoviny.sk/
14.7.2008 Študentov zrušeného odboru TU asi prichýlia v Prešove.   zdroj: http://www.webnoviny.sk/
14.7.2008 Fanúšikovia trnavského Spartaka začali deň darovaním krvi.   zdroj: http://www.webnoviny.sk/
14.7.2008 Viac ako polovica vzoriek v Trnave nesplnila normu na pitnú vodu.   zdroj: http://www.webnoviny.sk/
14.7.2008 Dňa 11.07.2008 bolo na úradnej tabuli Mesta Trnava vyvesené oznámenie o začatí stavebného konania verejnou vyhláškou na stavbu: "Kostol a farské centrum Trnava - I. etapa", pre stavebníka Rímskokatolícka cirkev, farnosť Trnava-Mesto, Ulica M.Schneidera-Trnavského 3, 917 01 Trnava. Ústne pojednávanie je nariadené na deň 30.07.2008 (t.j. streda) o 09:00 hod. Viac na stránke www.trnava.sk.
11.7.2008 V trnavskom hypermarkete si vyhliadol LCD televízor, platiť zaň však nemienil... - prečítajte si nové policajné správy KR PZ Trnava. Policajné správy.
10.7.2008 Bottega Spartak - jedno mesto, jeden klub.   zdroj: http://www.trnava.sk/
10.7.2008 Trnavské záhradné slávnosti - Ekofest 2008.   zdroj: http://www.trnava.sk/
10.7.2008 Dňa 09.07.2008 bolo na úradenj tabuli Mesta Trnava vyvesené stavebné povolenie verejnou vyhláškou na stavbu: "Revitalizácia areálu Kamenný Mlyn - II. etapa - Amfiteáter" Viac na stránke www.trnava.sk.
10.7.2008 Novinky v legislatíve:
245/2008 Z. z. - Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Uvedené právne predpisy nájdete na www.zbierka.sk
9.7.2008 Mesto Trnava: Prehľad plánovaných kultúrnych a športových podujatí na mesiac júl 2008... Viac tu.
9.7.2008 MsÚ Trnava- Oznam: Do 15. júla treba podať žiadosti o nájomné byty na Ulici J. G. Tajovského.
Mesiac júl 2008 je predpokladaný termín kolaudácie nájomných bytov na Ulici J. G. Tajovského. Mestský úrad Trnava, odbor sociálny, referát bytový oznamuje občanom mesta Trnava aj občanom okolia, ktorí nemajú trvalý pobyt v meste Trnava, že predbežný termín losovania žiadateľov o pridelenie nájomných bytov na Ulici J. G. Tajovského v zmysle VZN č. 302 bytová komisia na svojom zasadnutí 3. júla 2008 stanovila na 14. augusta 2008. Viac na stránke www.trnava.sk.
VZN o podmienkach prenájmu nájdete tu: VZN č.302 o nakladaní s nájomnými bytmi na Ul. J. G. Tajovského v Trnave.   zdroj: http://www.trnava.sk/
8.7.2008 Počas akcie zistili policajti 237 priestupkov, z toho takmer 70 % za rýchlosť.
Celoslovenskú špeciálnu kontrolu zamerala polícia tentoraz na dodržiavanie predpísanej rýchlosti. Počas poobednej, štvorhodinovej akcie v piatok 4.7.2008 zistili policajti na cestách Trnavského kraja 237 priestupkov (okr. TT-38, okr. DS-103, okr.SE,SI-33, okr.GA-35, na D1 a R1 - 9). Z celkového počtu zistených priestupkov uložili policajti za rýchlosť 135 pokút a navyše 30 vodičov oznámili za prekročenie rýchlosti. Tí budú predvolaní na správne konanie a samozrejme im hrozia aj vyššie sankcie. Najviac pokút za rýchlosť uložili policajti v okrese Dunajská Streda (50) a v okrese Galanta (31). Okrem rýchlosti pokutovali policajti aj vodičov za zlý technický stav a za pásy. V jednom prípade zistili policajti v okrese Senica za volantom alkohol. Vodičovi namerali 0,96 mg/l alkoholu v dychu a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Zdroj: Mária Linkešová, KR PZ v Trnave
8.7.2008 Dopravná nehodovosť za 27. týždeň v Trnavskom kraji
Dopravná polícia zaevidovala v Trnavskom kraji za 27. týždeň 83 dopravných nehôd. Oproti predošlému roku došlo k poklesu dopravných nehôd. Najviac sme ich zaevidovali v okrese Dunajská Streda, Trnava a na diaľnici D1 a rýchlostnej komunikácii R1. Pri nehodách sa 1 osoba ťažko zranila a to v okrese Dunajská Streda.
prehľadná tabuľka
Zdroj: Mária Linkešová, KR PZ v Trnave
7.7.2008 Prinášam Vám link na veľmi užitočný článok pre motoristov. - čo robiť pri dopravnej nehode... Dopravná nehoda: Za zlé rozhodnutia sa platí.
7.7.2008 Kedže je čas dovoleniek, hodí sa prečítať si i nasledovný článok... Ako postupovať pri dopravnej nehode v zahraničí.
7.7.2008 Častým cieľom dovolenkárov, ktorí cestujú na dovolenku svojim autom je Chorvátsko... - čo robiť pri dopravnej nehode... čo robiť v prípade dopravnej nehody v Chorvátsku ...
4.7.2008 Prepadol starenku na Hodžovej ulici. - prečítajte si nové policajné správy KR PZ Trnava. Policajné správy.
4.7.2008 Kamenný mlyn v Trnave vyčistila cirkev.   zdroj: http://www.pravda.sk/
4.7.2008 Poľnohospodárov z bronzu niekto vyfarbil.   zdroj: http://www.pravda.sk/
4.7.2008 Dánskym farmárom horelo seno a stroje.   zdroj: http://www.pravda.sk/
4.7.2008 Trnava ponúkla desať bytov, predal sa jediný.   zdroj: http://www.pravda.sk/
4.7.2008 Novinky v legislatíve:
235/2008 Z. z. - Nariadenie vlády, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 571/2001 Z. z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti o technických požiadavkách a postupoch posudzovania zhody na výťahy v znení nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 327/2003 Z. z.
Uvedené právne predpisy nájdete na www.zbierka.sk
1.7.2008 Mestský úrad v Trnave: odpovede na požiadavky VMČ volebný obvod č. 2 Trnava - západ / Prednádražie /, zápis č. 9 čítajte tu.
1.7.2008 Tri dopravné nehody:prvá pri obci Majcichov, druhá v obci Dolná Krupá, tretia pri obci Malženice smer EBO Jaslovské Bohunice. Večer a v noci z pondelka na utorok požiar haly krmív vo Vlčkovciach. - o tom sú dnešné správy od hasičov. Správy HaZZ Trnava.
foto Majcichov foto Dolná Krupá foto Malženice - J.Bohunice foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce

POZNÁMKA: Dátum pred pridanou aktualitou je deň pridania aktuality na túto stránku, nie dňom zverejnenia správy.
Poznámka: Doterajšie hyperlinkové odkazy v bleskových správach august-november, odkazujuce na www.webnoviny.sk sú od 1.12.2007 nefunkčné z dôvodu zmien na ich stránke. Dakujem za porozumenie.

BLESKOVÉ SPRÁVY: jún 2008  VI/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: máj 2008  V/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: apríl 2008  IV/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: marec 2008  III/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: február 2008  II/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: január 2008  I/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: december 2007  XII/2007
BLESKOVÉ SPRÁVY: november 2007  XI/2007
BLESKOVÉ SPRÁVY: október 2007  X/2007
BLESKOVÉ SPRÁVY: august-september 2007  VIII-IX/2007

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 8 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.