phpRS
Dnešný dátum: 23. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Bleskové správy október 2008

Vydané dňa 02. 12. 2008 (4251 prečítaní)

RÝCHLA NAVIGÁCIA: použite menu vľavo alebo ZOZNAM RUBRÍK


POZNÁMKA: Dátum pred pridanou aktualitou je deň pridania aktuality na túto stránku, nie dňom zverejnenia správy.31.10.2008 FC Spartak Trnava sa predstaví 1. novembra v Zlatých Moravciach, B-mužstvo hrá o deň neskôr vo Vrábľoch na trávniku lídra súťaže - čítajte viac - SPARTAKOVINY.
31.10.2008 SWAN úspešne ukončil akvizíciu s trnavským PEEM-om.   zdroj: http://www.peem.sk/
31.10.2008 Na Prednádraží začnú čoskoro s výstavbou parkoviska a prepojovacej komunikácie.   zdroj: http://www.eday.sk/
31.10.2008 TRNAVA: Tazákom už zaslali rozsudky, môžu si odkupovať byty.   zdroj: http://www.eday.sk/
31.10.2008 Objasnéné krádeže motorových vozidiel. Žena kradla v júni v trnavskej nemocnici na infekčnom oddelení - prečítajte si nové policajné správy z trnavského regiónu Policajné správy.
31.10.2008 Samospráva bude informovať občanov o plnení úloh Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja.   zdroj: http://www.trnava.sk/
Program: Informácie o plnení úloh Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) mesta Trnavy poskytnú občanom zástupcovia mestskej samosprávy na stretnutí, ktoré sa začne v utorok 4. novembra o 14. hodine v zasadacej sále mestského zastupiteľstva na radnici. Občania sa tu dozvedia, v akom štádiu sú po dvoch rokoch od začiatku implementácie programu priority v oblasti ľudských zdrojov a podnikateľského prostredia, mestského životného prostredia a podmienok pre aktivity vo voľnom čase, dopravy, technickej infraštruktúry a verejných služieb. Prezentované budú projekty Automobilového klastra, Mestského priemyselného a technologického parku Trnava, Autoplastu pre podnikateľov, Generálneho plánu dopravy mesta Trnava a Mestskej metropolitnej optickej siete. Hovoriť sa bude aj o projekte Revitalizácia rekreačno-oddychovej zóny Kamenného mlyna a projekte humanizácie sídlisk, projektoch v oblasti životného prostredia a architektonickom riešení pešej zóny. Predstavená bude činnosť Komunitného centra v Trnave a projekt odstraňovania bariér v meste. Na záver bude diskusia verejnosti s predstaviteľmi mesta o jednotlivých projektoch.
Zdroj: www.trnava.sk
31.10.2008 Spomienka na zosnulých pri dominantnom kríži.   zdroj: http://www.trnava.sk/
31.10.2008 Aby deti nezomierali
Policajný zbor v spolupráci s Detským fondom Slovenskej republiky pripravili preventívny projekt Aby deti nezomierali - zníženie detskej úrazovosti. Ide o dopravnú preventívnu akciu, počas ktorej chce polícia upozorniť deti na riziká spojené s cestnou premávkou. Naši policajti budú deťom cestou do a zo školy upozorňovať na nebezpečenstvá, ktoré im hrozia pri prechádzaní cez cestu mimo priechodov pre chodcov a budú im rozdávať propagačné a informačné materiály. V rámci Trnavského kraja prebehne akcia 3. novembra v čase od 07.00 do 08. 00 (pri príchode detí do školy) a od 12.00 do 14.00 (pri odchode detí zo školy) na nasledovných stanovištiach: v meste Trnava na ul. Bottovej, v Piešťanoch na Bratislavskej ceste, v Seredi na Cukrovarskej ulici, v Dunajskej Strede na Hlavnej a v Skalici na ulici Mallého.
Martina Kredatusová, KR PZ v Trnave
30.10.2008 Výsledky mládežníckych družstiev FC Spartak Trnava v 43. týždni a najbližší program - čítajte viac - SPARTAKOVINY.
24.10.2008 Blíži sa Sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých.
V súvislosti s nadchádzajúcimi sviatkami zvýšia policajti v Trnavskom kraji dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou v cestnej premávke. Je to obdobie, kedy sa vydáva na cesty väčšie množstvo motoristov a z garáží vyťahujú svoje autá aj tzv. víkendoví vodiči. Už asi od polovice budúceho týždňa bude polícia riadiť a usmerňovať premávku na parkoviskách a príjazdových komunikáciách k cintorínom. Premávku budeme usmerňovať aj na hlavných cestných ťahoch a križovatkách v intravilánoch miest v Trnavskom kraji. Pozornosť budú policajti venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, najmä vodičov motorových vozidiel voči chodcom v blízkosti cintorínov. Vyzývame vodičov, aby boli ohľaduplní, riadili sa pokynmi policajtov a najmä neparkovali tak, že znemožnia prejazd iným vozidlám.
Nemožno zabúdať, že zlodeji nerešpektujú ani toto pietne obdobie. I keď bude v blízkosti cintorínov zvýšený počet policajtov, netreba dať zlodejom príležitosť. Odporúčame auto po opustení dôkladne uzatvoriť a zobrať si z neho všetky cenné veci, doklady a podobne. Nenechávajme v odparkovaných autách nič, čo by mohlo prilákať pozornosť zlodejov. Taktiež upozorňujeme návštevníkov cintorínov, aby príručné tašky a kabelky s osobnými, či cennými vecami neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru. Zlodej využije čo i len niekoľko sekundovú nepozornosť.
Martina Kredatusová, KR PZ v Trnave
24.10.2008 Vlámali sa do novinového stánku v nákupnom centre na ulici F. Urbánka v Trnave - prečítajte si nové policajné správy z trnavského regiónu Policajné správy.
22.10.2008 Čriepky zo spartakovskej kuchyne: Amdy, nováčik v základnej zostave, hrdinom dubnického víťazstva "andelov". Výsledky mládežníckych družstiev FC Spartak v 42. týždni, program na 43. týždeň. - čítajte viac - SPARTAKOVINY.
21.10.2008 Dve strany zákona - ZA ODHALENIE ZLODEJA HO ČAKAJÚ PROBLÉMY SO ZÁKONOM.   zdroj: http://www.mynoviny.sk/
21.10.2008 Ostnatý drôt má chrániť byty pred Rómami.   zdroj: http://www.pravda.sk/
20.10.2008 Z Á P I S č. 10 z rokovania Výboru mestskej časti (VMČ) - volebný obvod č. 2 Trnava - západ / Prednádražie / - prečítajte si aktuálne informácie z rokovania VMČ, konaného dňa 9.10.2008 ZÁPIS č. 10.
20.10.2008 Polícia opäť úspešná v boji proti drogám - prečítajte si nové policajné správy z trnavského regiónu Policajné správy.
foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu
17.10.2008 Z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže obvinila polícia 34 ročnú ženu z Trnavy - prečítajte si nové policajné správy z trnavského regiónu Policajné správy.
17.10.2008 Výsledky majstrovských zápasov mládežníckych družstiev FC Spartak (41. týždeň) - čítajte viac - SPARTAKOVINY.
17.10.2008 V maratónskom cieli na Prednádraží najrýchlejšie Rastislav Galovič a Andrea Walterová, prvenstvo v majstrovstvách mesta Trnavy obhájil Ľuboš Ferenc Premiéra polmaratónu v réžii Jána Fábera a Eriky Štefkovej - čítajte viac: ŠPORTOVÉ SPRÁVY.
16.10.2008 Dopravná nehodovosť v Trnavskom kraji za 9 mesiacov roka 2008
Dopravná polícia zaznamenala na území Trnavského kraja za 9 mesiacov tohto roku 3837 dopravných nehôd, čo je o 467 nehôd menej ako v minulom roku. Najviac dopravných nehôd sme zaevidovali v okrese Trnava, Dunajská Streda a Galanta. Počet nehôd stúpol iba v okrese Piešťany a to o 16 nehôd. V ostatných okresoch sme zaznamenali pokles.
Pri dopravných nehodách prišlo o život 55 osôb, 155 utrpelo ťažké zranenia a 746 osôb bolo ľahko zranených. Najkritickejší mesiac bol z pohľadu tragických nehôd september. Práve v tomto mesiaci sme zaevidovali až 12 nehôd s tragickým koncom. Počet usmrtených osôb nám klesol vo všetkých okresoch, okrem Skalice. V tomto okrese došlo oproti predošlému roku k nárastu o viac ako 77 %.
Najväčší podiel na dopravnej nehodovosti mali vodiči motorových vozidiel, nasledujú cyklisti a chodci. Svoju úlohu pri nehodách zohral aj alkohol. Polícia ho zistila za volantom v 166 prípadoch, čo je o 40 prípadov menej ako vlani. Najviac nehôd s alkoholom sme zaznamenali v okrese Trnava, Dunajská Streda a Galanta. Oproti minulému roku došlo aj v tomto ukazovateli k pozitívnemu poklesu. Mierny nárast sme zaevidovali len v okrese Dunajská Streda a Hlohovec.
Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie základných povinností vodiča, nasleduje nesprávny spôsob jazdy a neprimeraná rýchlosť jazdy. 2341 nehôd sme zaevidovali v obci a 1496 sa stalo mimo obce.
Zdroj: Mária Linkešová, KR PZ v Trnave
16.10.2008 Uznesením vlády SR č. 357 z 28. mája 2008 bol schválený návrh postupu riešenia súvisiaceho s problematikou deregulácie cien nájmu bytov v súkromnom sektore, v rámci čoho vláda SR okrem iného uložila v prvom kroku podmieniť ďalšie uplatňovanie regulovaných cien nájmu bytu v tomto sektore prihlásením sa nájomcov bytov na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky do 31. 12. 2008.
Nakoľko výstupom vládou schváleného postupu riešenia súvisiaceho s problematikou deregulácie cien nájmu bytov v súkromnom sektore je pripravenie koncepcie usporiadania vzťahov medzi súkromnými vlastníkmi domov a nájomcami bytov, v rámci čoho bude zámerom vlády SR riešiť primerané bývanie nájomcov bytov dotknutých dereguláciou cien nájmu bytu na báze merateľných sociálnych kritérií, súčasťou uvedeného opatrenia č. 02/R/2008 je tiež sprísnenie podmienok pre ďalšie uplatňovanie regulácie cien nájmu bytov v súkromnom sektore.
V tejto súvislosti vyzýva Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky nájomcov uvedených bytov, aby v termíne do 31. decembra 2008 zaslali vyplnené tlačivo, ktoré nájdete na internetovej stránke ministerstva. Viac informácií a plne znenie výzvy nájdete tu...
Zdroj: Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky
16.10.2008 Novinky v legislatíve
379/2008 Z.z. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov.
Podľa tohoto zákona: zabezpečenie splnenia záväzku zo spotrebiteľskej zmluvy prostredníctvom zabezpečovacieho prevodu práva k nehnuteľnosti je pri spotrebiteľskej zmluve neprípustné.
Tento zákon nadobúda účinnosť 1. novembra 2008.
376/2008 Z.Z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje výška odvodu a spôsob platenia odvodu za odňatie poľnohospodárskej pôdy.
Toto nariadenie vlády nadobúda účinnosť 1. januára 2009.
Uvedené právne predpisy nájdete na www.zbierka.sk
16.10.2008 Za zničenú cestu ministerstvo platiť nebude.   zdroj: http://www.pravda.sk/
16.10.2008 Byty sa nepredávajú, ceny pomaly padajú.   zdroj: http://www.pravda.sk/
16.10.2008 Kruhovú križovatku na Trstínskej ulici začnú stavať až na jar budúceho roku.   zdroj: http://www.eday.sk/
16.10.2008 Prepojenie medzi diaľničným privádzačom a PSA bude otvorené už o niekoľko týždňov.   zdroj: http://www.eday.sk/
15.10.2008 Dopravné obmedzenie v meste Hlohovec
Polícia upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenie v meste Hlohovec. Z dôvodu komplexnej rekonštrukcie železničného priecestia a úpravy priľahlých ciest na ulici Zábrania a Hviezdoslavova bude od 20. 10. 2008 do 5.11. 2008 úplne uzatvorené železničné priecestie. Doprava bude presmerovaná pomocou prenosného dopravného značenia na obchádzkové trasy nasledovne:
* príjazd do Hlohovca od Trnavy a od Serede na ceste II/513: obchádzka po ceste III/5132 pri obci Šulekovo smerom na Leopoldov - Červeník na cestu I/61, ďalej smerom do Piešťan a následne po ceste II/507 späť do Hlohovca,
*príjazd do Hlohovca od Nitry na ceste II/513: obchádzka smerom na obec Alekšince po ceste III/51314, ďalej smerom cez obce Lukáčovce a Pastuchov na cestu II/514 a odtiaľ naspäť na cestu II/507 do Hlohovca.
V čase uzávierky môžu chodci využiť lávku pre peších alebo prejsť cez podchod v blízkosti železničného priecestia. Autobusové linky budú odklonené, dočasné konečné zastávky sa budú nachádzať z oboch strán uzatvoreného železničného priecestia (bližšie informácie k obmedzeniam hromadnej dopravy poskytnú ich prevádzkovatelia).
Vodičov žiadame, aby rešpektovali osadené dopravné značenie a dodržiavali pravidlá cestnej premávky.
Zdroj: KR PZ v Trnave, Mária Linkešová
10.10.2008 Pozvánky na víkend
* ATLETIKA: Legendárny grécky héros Feidippides nachádza nasledovníkov aj v Trnave a okolí. V nedeľu 12. októbra o 10.00 h odštartujú pred Študentským domovom Miloša Uhra na trnavskom Prednádraží 34. ročník medzinárodného cestného behu Malokarpatský maratón. Trať dlhá 42 195 m povedie cez Horné Orešany a Smolenice do Lošonca, späť sa pobeží cez Dolné Orešany, Košolnú a Suchú nad Parnou. V cieli, na trnavskej Ulici Jána Bottu, privítajú prvých maratóncov približne o 12.30 h. Záštitu nad pretekmi prevzal dekan MtF STU prof. Dr. Ing. Oliver Moravčík a primátor mesta Trnavy Ing. Štefan Bošnák. MKM bude zároveň akademickým šampionátom SR, ale aj majstrovstvami mesta Trnavy. V nich obhajuje lanské prvenstvo Ing. Ľuboš Ferenc (Fešák Team Trnava), ktorý skončil celkovo štvrtý. Tohtoročnou novinkou bude Malokarpatský polmaratón mužov a žien pod názvom TRNAVA 770 (1238 - 2008). Na 21,1 km trati z Lošonca (štart v ten istý deň o 11.30 h) do Trnavy sa zároveň uskutoční 1. ročník Memoriálu univerzitného profesora Pavla Gleska. Obe podujatia, maratón i polmaratón, organizujú technickí realizátori z Katedry telesnej výchovy a športu MtF STU v Trnave pod vedením doc. Mariána Mericu.
* TANEČNÝ ŠPORT: Mestská športová hala v Trnave bude patriť cez tento víkend milovníkom tancov. Na čele štábu dvojdňovej akcie stojí Dušan Spišiak z KTŠ Tyrnavia. Podľa jeho slov, v sobotu 11. 10. od 10.00 h sa začne konfrontácia súborov v malých i veľkých choreografiách moderného tanca. V nedeľu 12. 10. od pol desiatej dostane priestor otvorená bodovacia súťaž tanečného športu o Trnavský pohár 2008 (deti, mládež, juniori, dospelí). Predpokladaný záver by mal byť o 19.00 h.
Jaroslav Lieskovský
10.10.2008 Pristihli ho priamo pri čine - hrozí mu väzenie až na 2 roky - prečítajte si nové policajné správy z trnavského regiónu Policajné správy.
9.10.2008 Trnavské softbalistky majsterkami Slovenska, zopakujú ich úspech aj bejzbalisti? - čítajte viac: ŠPORTOVÉ SPRÁVY.
M.Cambalova_Trnava Panthers Majsterky SR v softbale 2008 _ Trnava Panthers Panthers TT vs. Spiders BA
6.10.2008 Pozývam obyvateľov mestskej časti Trnava-západ na verejné zasadnutie VMČ, ktoré sa uskutoční 9.10.2008 o 17:00 v ZŠ Mozartova v jedálni.
Tajomník VMČ
6.10.2008 Hádzanári HK 47 Trnava si predohrajú extraligu s ŠKP Bratislava už túto stredu - čítajte viac: ŠPORTOVÉ SPRÁVY.
6.10.2008 Po cennom trojbodovom zisku pod Urpínom čaká spartakovcov v stredu 8. 10. o 15.00 h dohrávka s Artmediou Petržalka na bratislavských Pasienkoch - čítajte viac - SPARTAKOVINY.
6.10.2008 Polícia zadržala dílera drog so 100 tabliet extázy - prečítajte si nové policajné správy z trnavského regiónu Policajné správy.
6.10.2008 Dňom 6. 10. 2008 bola uzatvorená dohoda medzi FC Spartak Trnava a p. Vladimirom Vermezovičom o ukončení jeho pôsobenia vo funkcii trénera FC Spartak Trnava. Obidve strany podpísali protokol o vzájomnom vyrovnaní sa.
Od tejto chvíle je pôsobenie nového trénera p. Karola Peczeho v Spartaku Trnava bez formálnych prekážok.
Vedenie FC Spartak Trnava
Jaroslav Lieskovský, hovorca FC Spartak, a. s.
3.10.2008 V parku, na ulici Hospodárskej, napadol 20 ročný mladík 64 ročného miestneho muža - prečítajte si nové policajné správy z trnavského regiónu Policajné správy.
3.10.2008 Dňa 10.09.2008 bolo na úradnej tabuli mesta Trnava vyvesené oznámenie o začatí stavebného konania verejnou vyhláškou na stavbu: "Humanizácia OS - Prednádražie II - etapa B/1", pre stavebníka Mesto Trnava, Ulica Hlavná 1, Trnava. Ústne pojednávanie je nariadené na deň 06.10.2008 (t.j. pondelok) o 09:00 hod. so stretnutím účastníkov v zasadacej miestnosti na MsÚ v Trnave, Ulica Trhová 3, Trnava, II. poschodie, číslo dverí 215.
Viac...   zdroj: http://www.trnava.sk/
3.10.2008 Havária sanitky zavrela cestu na štyri hodiny.   zdroj: http://www.pravda.sk/
3.10.2008 Mestský úrad v Trnave bude 7. októbra 2008 z technických príčin zatvorený.
Zdroj: www.trnava.sk
2.10.2008 Ako prebehlo prvé "spoločné kočíkovanie"... Anketa: kočíkovanie v októbri (viď vpravo)
2.10.2008 Rotunda siaha k Veľkej Morave.   zdroj: http://www.pravda.sk/
1.10.2008 Výsledky mládežníckych družstiev FC Spartak (39. týždeň) - čítajte viac - SPARTAKOVINY.
1.10.2008 Oznamy z informačnej skrinky MsÚ Trnava a VMČ - OKTÓBER 2008   zdroj: MsÚ Trnava
1.10.2008 Vladimir Vermezović and Spartak Trnava - YOU TUBE: VIDEO.


POZNÁMKA: Dátum pred pridanou aktualitou je deň pridania aktuality na túto stránku, nie dňom zverejnenia správy.

BLESKOVÉ SPRÁVY: september 2008  IX/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: august 2008  VII/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: júl 2008  VII/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: jún 2008  VI/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: máj 2008  V/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: apríl 2008  IV/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: marec 2008  III/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: február 2008  II/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: január 2008  I/2008
BLESKOVÉ SPRÁVY: december 2007  XII/2007
BLESKOVÉ SPRÁVY: november 2007  XI/2007
BLESKOVÉ SPRÁVY: október 2007  X/2007
BLESKOVÉ SPRÁVY: august-september 2007  VIII-IX/2007

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 19 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.