phpRS
Dnešný dátum: 23. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Policajné správy z Trnavského regiónu: apríl - jún 2009

Vydané dňa 10. 07. 2009 (5407 prečítaní)

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


Nevynechajte ani aktualizované správy HaZZ Trnava. Správy od hasičov.Dátum: 26.6.2009

Trnavský vyšetrovateľ v stredu obvinil z drogovej trestnej činnosti 23 ročného mladíka zo Špačiniec . Policajná hliadka spozorovala podozrivo sa chovajúceho mladíka v Trnave na ul. Clementisovej. Mladík tesne pred príchodom policajnej hliadky k nemu sa snažil vedľa seba odhodiť striekačku s drogou. To však neuniklo pozorným policajtom a miesto činu ihneď zabezpečili. Vyšetrovateľ podozrivého mladíka vypočul a striekačku s obsahom zaslal na skúmanie. Expertíza potvrdila a určila, že zaistená látka je až 73 dávok metamfetamínu. Za drogovú trestnú činnosť v takomto rozsahu hrozí páchateľovi štyri až desaťročné väzenie.

Polícia v stredu obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 60 ročného muža z Trnavy. V popoludňajších hodinách v Trnave na ul. Hospodárskej vykonávala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky dopravné kontroly. Počas kontroly vodiča OMV zn. Peugeot, vodič uviedol, že nemá pri sebe vodičský preukaz. Policajt si na mieste preveril či je vodič držiteľom vodičského oprávnenia, pričom zistil, že vodič má uložený právoplatný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 40 mesiacov. Nakoľko tento zákaz porušil dopustil sa trestného činu, za ktorý mu teraz hrozí väzenie až na dva roky.

Polícia v pondelok obvinila z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva 18 ročného mladíka z Trnavy . Páchateľ vo večerných hodinách napadol v Trnave na Jadernej ulici 17 ročného mladíka zo Špačiniec. Opakovane ho udrel päsťou do tváre a kopal ho na zemi. Útokom mu spôsobil otras mozgu, zlomeninu nosa a prasklinu lebky, pričom zo zranení sa poškodený liečil viac ako 20 dní. Obvinenému teraz hrozí za jeho konanie až trojročné väzenie.

Trestného činu nebezpečného vyhrážania polícia obvinila 55 ročného muža z Trnavy. Po predchádzajúcej slovnej hádke sa v Trnave v ich byte vyhrážal svojej 31 ročnej dcére, že ju zabije, pričom ju aj fyzicky napadol. Rovnako tak slovne napadol aj svoju 57 ročnú manželku, ktorej sa taktiež vyhrážal ublížením na zdraví ba aj zabitím. Páchateľove útoky boli natoľko agresívne, že to v oboch ženách vzbudilo dôvodnú obavu o ich život. Teraz mu hrozí za jeho konanie až trojročné väzenie.

Polícia upozorňuje a oznamuje vlastníkom a držiteľom starých vozidiel, že najneskôr do 31. októbra 2009 môžu využiť prechodné ustanovenie zo zákona č. 8/2009 Národnej rady Slovenskej republiky o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v zmysle ust. § 143 ods. 6 citovaného zákona môžu z evidencie vyradiť aj staré vozidlo, ktoré fyzicky neexistuje.
Príslušný dopravný inšpektorát vyradí takéto vozidlo z evidencie, ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla predloží čestné vyhlásenie o tom, že takéto vozidlo už fyzicky neexistuje a v čestnom vyhlásení uvedie aj spôsob zániku vozidla. K Žiadosti o vykonanie zmeny a Čestnému vyhláseniu nie je teda treba do uvedeného dátumu predkladať potvrdenie o odovzdaní starého vozidla na spracovanie (autorizované šrotovisko).

Je lepšie stratiť minútu v živote ako život za minútu

Aj počas víkendu až do konca tohto mesiaca nepretržite prebieha na celom území Trnavského kraja vyhlásená celoslovenská dopravno-bezpečnostná akcia . Zameraná je najmä na rýchlosť jazdy vozidiel, požívanie alkoholických nápojov a užívanie návykových látok vodičmi vozidiel a na priestupky v dynamike cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami vážnych dopravných nehôd. Polícia preto odporúča vodičom, aby boli pri jazde pozorní a maximálne ohľaduplní voči druhým účastníkom cestnej premávky.

Dátum: 18.6.2009

Trnavská polícia objasnila krádež v kostole
Vyšetrovateľ dnes /vo štvrtok/ obvinil zo zločinu krádeže 33 ročného muža z obce Horné Zelenice. V utorok napoludnie vošiel do Františkánskeho kostola v Hlohovci a po spojovacej chodbe prešiel do skladu sakrálnych vecí. Tu si vyhliadol 3 kadidlá, 2 svietniky a jednu obradnú lodičku, ktoré sa rozhodol odcudziť. Uvedené veci zobral so sebou a ukryl ich. Krádežou Františkánskemu rádu v Hlohovci tak spôsobil škodu za viac ako 1.100,-€ na odcudzených sakrálnych veciach. Kriminalisti ihneď po nahlásení skutku začali operatívne pátrať v blízkom okolí, pričom už na druhý deň napoludnie zadržali podozrivého muža. Ten sa zakrátko pri výsluchu priznal ku krádeži a aj uviedol, kde odcudzené veci ukryl. Vyšetrovateľ odcudzené veci zaistil a v dohľadnom čase budú vrátené Františkánskemu rádu v Hlohovci. Nakoľko sa páchateľ dopustil krádeže na mieste požívajúcom všeobecnú úctu hrozí mu teraz väzenie na tri až desať rokov.

Dátum: 18.6.2009

Pozývame Vás na Deň polície
Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave pozýva žiakov základných a stredných škôl a širokú občiansku verejnosť na preventívne podujatie Deň polície. Uskutoční sa 23. júna 2009 od 9.30 v Trnave na Trojičnom námestí. Aj tento rok polícia ukáže verejnosti niečo z policajnej práce. Určite budete vidieť zásah príslušníkov pohotovostného policajného útvaru (kukláčov), zneškodnenie časovanej bomby, policajnú kynológiu, jazdnú políciu atď. Pozrieť si môžete kriminalistickú techniku, ktorá pomáha odhaľovať trestnú činnosť; policajné autá i motorky. Pri rôznych preventívnych činnostiach a súťažiach budú deti odmenené pozornosťami od policajtov. Podujatie svojim vystúpením spríjemní spevák Peter Cmorík a Dominika Mirgová. Srdečne Vás všetkých pozývame, príďte sa pozrieť do Trnavy na námestie!

foto

Dátum: 12.6.2009

Polícia v utorok obvinila z prečinov ublíženia na zdraví a výtržníctva 34 ročného muža v Vrbového. V bare vo Vrbovom najskôr slovne a neskôr aj fyzicky napadol 48 ročného Vrbovčana. Pri útoku ho viackrát udrel päsťou do tváre, pričom mu spôsobil zlomeninu nosa a rozsiahle pomliaždeniny. Napadnutý muž sa zo zranení liečil viac ako 14 dní. Teraz útočníkovi hrozí za jeho konanie väzenie až na dva roky.

Za držanie drog polícia v piatok obvinila 23 ročnú Levičanku. Policajná hliadka pri bežnej kontrole v Trnave jej vo vozidle našla podozrivú sušenú rastlinu. Vykonaná expertíza potvrdila, že ide o marihuanu, ktorej zaistené množstvo zodpovedá až trom dávkam. Za jej protiprávne konanie jej teraz hrozí väzenie až na tri roky.

Polícia v nedeľu /7. 6./ obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 31 ročnú ženu z Bratislavy. Policajná hliadka v Piešťanoch na ul. Dopravnej zastavila auto zn. Volkswagen a vodičku vyzvala, aby predložila doklady k vedeniu vozidla. Pri kontrole policajti zistili, že žena nemá pri sebe vodičský preukaz a má v súčasnosti zakázané viesť motorové vozidlo na dobu 12 mesiacov. Preto ju vyzvali aby vystúpila z auta, zabezpečila si vozidlo a odišla s nimi na policajnú stanicu. Teraz jej za úmyselné porušenie zákazu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Piešťanský vyšetrovateľ vo štvrtok /11.6./ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví 46 ročnú ženu z Piešťan. Páchateľka po slovnej hádke v dome v Piešťanoch oboma rukami chytila za plecia 80 ročnú ženu a sotila ju na zem. Pri páde utrpela napadnutá žena zlomeninu krčka pravej stehennej kosti, narazenie pravého predlaktia a poranenie hlavy. Zo zranení sa žena liečila viac ako 6 mesiacov. Obvinenej teraz za jej konanie hrozí väzenie na päť až dvanásť rokov.

Polícia v nedeľu /7.6./ obvinila z prečinov krádeže dvojicu páchateľov z Banky pri Piešťanoch vo veku 47 a 23 rokov. Obaja po vzájomnej dohode v Rakúsku v meste Weissenbach vo večerných hodinách odcudzili 4 vedrá ložiskového mazadla, pracovné náradie a 260 litrov nafty zo stavebnej firmy. Následne asi o hodinu sa na inom mieste pokúsili odcudziť motocykel zn. Suzuki GSR 600 v hodnote 7 tisíc €, pričom boli pri nakladaní motocykla do dodávky pristihnutý a zastavený majiteľom. Motocykel nechali na mieste a zakrátko ich chytila rakúska polícia, ktorá ukradnuté veci vrátila majiteľom. Za ich krádeže im obom teraz hrozí väzenie až na dva roky.

Dátum: 10.6.2009

Cestovné pasy - obmedzenia v súvislosti s vydávaním CP s druhým biometrickým údajom
Biometrické cestovné pasy s druhým biometrickým údajom
Cestovné pasy Slovenskej republiky s druhým biometrickým údajom sa začnú vydávať 22. júna 2009. Správne poplatky súvisiace s ich vydávaním zostávajú nezmenené.

Do dátového nosiča sa bude okrem prvého biometrického údaja, ktorým je podoba tváre, vkladať aj druhý biometrický údaj, ktorým sú odtlačky prstov (dva plošne odobraté odtlačky prstov v interoperabilných formátoch). Z technických dôvodov nebude možné biometrický údaj odtlačkov prstov dodatočne vložiť do dátového nosiča (čipu) v už vydanom cestovnom pase s biometriou (teda v cestovnom pase Slovenskej republiky vydávanom od 15.1.2008), pretože dodatočný zásah do dátového nosiča nie je možný.

V súvislosti s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 444/2009, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie Rady (ES) č. 2252/2004 o normách pre bezpečnostné znaky a biometriu v pasoch a cestovných dokladoch vydávaných členskými štátmi sú od požiadavky poskytovania odtlačkov prstov oslobodené:
a) osoby mladšie ako 12 rokov,
b) osoby, od ktorých je nemožné odobrať odtlačky prstov.

Na účely tohto nariadenia sa biometrické údaje v pasoch a cestovných dokladoch používajú iba na overovanie:
a) pravosti pasu alebo cestovného dokladu;
b) totožnosti držiteľa pomocou priamo dostupných porovnateľných znakov, ak sa podľa zákona vyžaduje predloženie pasu alebo cestovného dokladu.

Informácia o obmedzení prijímania žiadostí o vydanie cestovných pasov na oddeleniach dokladov odborov poriadkovej polície okresných riaditeľstiev Policajného zboru v prechodnom období v súvislosti so zavedením druhého biometrického údaja:
Z objektívnych dôvodov technického charakteru budú obmedzené niektoré činnosti súvisiace s vydávaním dokladov nasledovne:

- od 12.00 hod. 18.6.2009 (štvrtok) a 19.6.2009 (piatok) nebude možné prijímať žiadosti o vydanie cestovného pasu; vydávanie vyhotovených cestovných pasov a vykonávanie zmien v cestovných pasoch (zápis údajov o dieťati, zápis zdravotného postihnutia a zápis titulov) nie je obmedzené,
- prijímanie žiadostí o vydanie občianskych preukazov a vodičských preukazov rovnako nie je obmedzené,

- 22.6.2009 (pondelok) - opätovné prijímanie žiadostí o vydanie cestovného pasu a vykonávanie stránkových dní a hodín bežne upraveným spôsobom.

Dátum: 8.6.2009

Pozor na podpisovanie zmlúv!!
Spoločnosť, ktorá by mala údajne sídliť v Taliansku, ponúka pomoc pri predstavovaní a vytváraní profilu ( reklamy ). Ponuka je formulovaná tak, že sa na prvý pohľad javí veľmi výhodne. Vytvára u osloveného dojem, že ide o reklamu jeho spoločnosti ako neplatenú službu. K tomu je potrebné vyplniť len stručný dotazník v anglickom jazyku, uviesť základné údaje o sebe a spoločnosti, rodné číslo, bydlisko, adresy spoločnosti, náplň činnosti, kontaktné údaje, email, telefónne číslo na pevnú linku, mobilné číslo, fax, IČO.

Pokiaľ však venujete ponuke viac pozornosti a dáte si text preložiť do slovenčiny zistíte, že spoločnosť bude uverejňovať informácie o Vašej spoločnosti na internete vo forme inzerátov, za čo si však bude účtovať ročne 1000,- Eur. Tieto vydania bude robiť každý rok. Spracuje a vyhotoví z každej edície CD nosič, ktorý Vám zašle zdarma na Vašu adresu až do doby písomného zrušenia z vašej strany ako zadávateľa, v termíne troch mesiacov od konca toho ktorého kalendárneho roka.

Po určitom čase, zhruba 4 až 5 rokov, Vás telefonicky kontaktuje zástupca spoločnosti s tým, že máte u nich dlh asi 5000 Eur, ktorý treba splatiť, inak Vám hrozí súdne konanie.

Upozorňujeme preto, aby ste vo vlastnom záujme nepodpisovali zmluvy obdobného charakteru ak nerozumiete zneniu a nemáte preštudované podmienky. Inak buď zaplatíte, alebo sa dostanete do medzinárodných súdnych sporov.

Dátum: 8.6.2009

Pri domovej prehliadke našli policajti kokaín
Polícia vykonala na základe operatívneho rozpracovania domovú prehliadku, pri ktorej zaistila drogy. V sobotu (6.6.) si o 15.30 kriminalisti posvietili na byt na trnavskom sídlisku Prednádražie. Počas domovej prehliadky tu našli 10 plastových vreciek s podozrivou látkou. Expertíza potvrdila, že sa jedná o kokaín, z ktorého by sa dalo vyrobiť až 107 dávok. Polícia 27 ročného Trnavčana zadržala a vyšetrovateľ ho obvinil z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Pre dílerstvo mu hrozí väzenie na štyri až desať rokov. Na príkaz prokurátora bol muž prepustený zo zadržania a stíhaný je na slobode.
foto foto foto

Dátum: 4.6.2009

Počas akcie odhalili policajti vyše tisíc priestupkov
Aj policajti trnavského kraja sa zapojili do celoslovenskej dopravno - bezpečnostnej akcie, ktorá sa konala od 28. do 31. mája. Na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky dohliadalo tristo policajtov služby dopravnej a poriadkovej polície. Počas týchto štyroch predvíkendových a víkendových dní odhalili 1032 priestupkov. V 63% (646 prípadoch) zistili prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Sedem účastníkov premávky požilo alkohol, štyria odmietli dychovú skúšku (posudzujú sa, ako keby požili alkohol). V 15 prípadoch policajti zadržali vodičský preukaz pre závažné porušenia pravidiel cestnej premávky.
Policajti pri akcii využili 56 meračov rýchlosti, 137 meračov alkoholu a 28 videokamier na dokumentovanie priestupkov. Polícia apeluje na vodičov, aby boli ohľaduplní a dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Nie sú samoúčelné, sú pre ochranu nás všetkých.

Dátum: 3.6.2009

Obťažoval maloleté dievčatá, skončil v rukách polície
Piešťanskí kriminalisti vypátrali muža, ktorý koncom mája obťažoval maloleté dievčatá. Dedko jednej zo školáčok v okrese Piešťany nahlásil obťažovanie na políciu. Keď sa kriminalisti pustili do vyšetrovania, vysvitlo, že neobťažoval len jedno dievča. Piatačok, ktoré mali nepríjemnú skúsenosť s mužom, bolo minimálne sedem. Na 10 až 11 ročné dievčatá pokrikoval rôzne nemravné návrhy a ukazoval im gestá znázorňujúce pohlavný akt. Snažil sa ich obchytkávať, naháňal ich, ba dokonca sa im vyhrážal zabitím. Policajti včera muža zadržali a predviedli ho na útvar. Poverený policajt ho obvinil z nebezpečného vyhrážania a výtržníctva a podal návrh na jeho väzobné stíhanie. 32 ročnému mužovi z okresu Piešťany hrozí dvojročné väzenie.
Polícia by v tejto súvislosti chcela upozorniť rodičov, pedagógov a každého, kto sa dozvie o takomto správaní, aby neváhali a okamžite to nahlásili na políciu.

Cez internet si dohodli stretnutie za účelom sexu
Vyšetrovateľ v Piešťanoch obvinil zo sexuálneho zneužívania 34 ročného muža z okresu Ilava. Po vzájomnej internetovej komunikácii s 15 ročným chlapcom z okresu Piešťany si dohodli stretnutie. Minulý piatok odviezol chlapca na poľnú cestu, kde sa za odmenu 30 € dožadoval uspokojenia svojich sexuálnych potrieb. Počas zneužívania ich však vyrušil chlapcov otec, ktorý vec okamžite nahlásil na políciu. Polícia muža včera zadržala a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. V zmysle Trestného zákona, kto osobu mladšiu ako 18 rokov pohne k mimomanželskej súloži, alebo ju iným spôsobom sexuálne zneužije za odmenu, potrestá sa odňatím slobody na jeden až päť rokov.
Polícia apeluje na rodičov, aby sa zaujímali o to, aké stránky ich deti na internete navštevujú a s kým sa kontaktujú. Deti by mali vedieť, že na internet sa nedávajú žiadne osobné údaje a ani chúlostivé fotografie. Častokrát sa stáva, že osoba na "druhej strane" je niekto celkom iný, než za koho sa vydáva.

Dátum: 29.5.2009

Trnavskí policajti odhalili dílera marihuany. Po predchádzajúcom operatívnom rozpracovaní vykonali v utorok domovú prehliadku v obci Zavar. Za pomoci zásahovej skupiny priamo pri prehliadke zadržali páchateľa. Podozrivý je z toho, že v rodinnom dome prechovával a predával marihuanu a zároveň ju distribuoval medzi spotrebiteľov. Polícia v dome zaistila najmenej 760 dávok marihuany a dva balíčky semien tejto drogy. Vyšetrovateľ 24 ročného mladíka zo Zavara obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a podal prokurátorovi návrh na vzatie obvineného do väzby. Teraz mu za jeho protiprávne konanie hrozí väzenie na štyri až desať rokov.

Polícia v stredu obvinila z drogovej trestnej činnosti 32 ročného muža z Trnavy. Hliadka pri bezpečnostnej kontrole u neho našla podozrivú sušenú rastlinu. Tú mu zaistila a zaslala na znalecké skúmanie, ktoré potvrdilo, že ide o 2 dávky marihuany.
Z drogovej trestnej činnosti polícia obvinila aj 22 ročného muža z Cífera. Ten u seba prechovával dávku metamfetamínu, ktorú dobrovoľne vydal polícii.
Taktiež sa drogového protiprávneho konania dopustil aj 21 ročný muž z Križovian nad Dudváhom. Ten u seba prechovával a pri policajnej kontrole sa snažil odhodiť tri sáčky drog. To však pozorným policajtom neuniklo a kriminalistický technik drogy zaistil. Expertíza potvrdila, že ide o tri dávky marihuany.
Obvineným páchateľom z drogovej trestnej činnosti teraz hrozí za ich konanie trest odňatia slobody až na tri roky.

Polícia v utorok obvinila z pokusu krádeže a neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty 17 krát súdne trestaného 45 ročného muža z Piešťan. Začiatkom marca využil nepozornosť 43 ročného muža z Piešťan a tomu odcudzil jeho platobnú kartu. Páchateľ sa s ňou snažil vybrať z bankomatu peniaze avšak to sa mu nepodarilo, nakoľko zadal nesprávny PIN kód. Obvinenému teraz za jeho konanie hrozí trest odňatia slobody od jedného do päť rokov.

Polícia vyšetruje lúpež pošty v Malženiciach, ktorá sa stala v stredu, 27.mája. Neznámy páchateľ pristúpil o 15.35h k priehradke a pod hrozbou zbrane žiadal od pracovníčky pošty peniaze. Pracovníčke sa podarilo dostať do zadnej miestnosti, odkiaľ začala volať o pomoc. To páchateľa zaskočilo a bez lupu z miesta odišiel. Polícia okamžite zahájila rozsiahlu pátraciu akciu, ktorej sa zúčastnilo niekoľko desiatok policajtov, psovodi a tiež vrtuľník. Prepátravali sme obce Malženice, Bučany, Trakovice a ich okolie. V pátraní po páchateľovi polícia naďalej pokračuje.

Polícia vyšetruje prípad krádeže, pri ktorom došla o úspory 80 ročná pani zo Zavara. Minulý týždeň v utorok prišla do jej domu neznáma žena a povedala, že je pracovníčka Pozemkového úradu v Trnave. Babičke povedala, že je v platnosti nový zákon a že jej musí premerať miestnosti a zaplatiť 120,-€. Následne žena zmiatla babičku premeriavaním miestností a zapisovaním čísiel. Potom využila jej nepozornosť a okradla ju o 660,-€.
Polícia zadovážila fotografie, na ktorých sa nachádzajú tri podozrivé osoby z uvedeného činu. Pravdepodobne si všetko dopredu naplánovali, o čom svedčí aj ich správanie na mieste.
Polícia prosí občanov, ktorí spoznali podozrivé osoby na fotkách, alebo majú akékoľvek informácie o tejto krádeži, aby ich oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo na najbližšom policajnom útvare a tak prispeli k rýchlemu objasneniu tejto krádeže.

Polícia pátra po totožnosti usmrteného muža. Jeho telo bolo nájdené 15. mája dopoludnia na priehrade Hať pri vodnej elektrárni Madunice v katastri Drahoviec. Muž mal asi 40 rokov, bol strednej postavy, asi 80 kg. Výška 177 cm, čierne vlasy, pravdepodobne mal rázštep podnebia. Na nohách mal obuté bielo-červené tenisky zn. FEKE, veľkosť 27, sivo-modré ponožky. Oblečené mal čierne tepláky, zn. Adidas, modré boxerky, žlté tričko s krátkym rukávom zn. Levis. Béžový pulóver s výstrihom v tvare V a béžový sveter na zips s kapucňou zn. Eddie Tigger. Muž mal pri sebe lieky BISTON, ktoré sa užívajú na epilepsiu. Polícia prosí, kto by na základe popisu osobu spoznal, aby sa prihlásil na bezplatnom čísle 158.

Dátum: 22.5.2009

Polícia v utorok /19.5./ obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania 26 ročného mladíka z Trnavy. V predchádzajúci deň sa vo večerných hodinách v zábavnom podniku na sídlisku Prednádražie v Trnave vyhrážal fyzickým ublížením na zdraví 35 ročnej žene. Svoj verbálny útok vystupňoval tak, že to v žene vzbudilo obavu o jej zdravie a život a preto to oznámila na polícii. Vyšetrovateľ posúdil útok mladíka ako protiprávny a obvinil ho. Za jeho konanie mu teraz hrozí väzenie až na jeden rok.

Polícia v pondelok /18.5./ obvinila z drogovej trestnej činnosti 23 ročného mladíka z Jaslovských Bohuníc. Počas bežnej kontroly v Trnave policajti pri ňom našli sušenú rastlinu. Podozrivý mladík sám uviedol, že sa jedná o marihuanu a má ju pre vlastnú potrebu. Vyšetrovateľ podozrivú látku zaistil a zaslal na skúmanie. Expertíza jeho výpoveď potvrdila a spresnila, že sa jedná o 7 dávok tejto drogy. Teraz mu hrozí väzenie na jeden až päť rokov.

Trnavskí kriminalisti objasnili v utorok lúpežné prepadnutie so zbraňou. 20 ročný mladík z Hlohovca začiatkom mája s nožom v ruke vošiel do predajne potravín na ul. Vinohradskej v Hlohovci. So slovami "daj peniaze otvor kasu" prinútil predavačku aby mu vydala dennú tržbu. Počas toho neustále pred jej tvárou mával s nožom v ruke. S kasy vybral viac ako 240,-€ a utiekol. Polícia ho vypátrala a obvinila z trestného činu lúpeže, za ktorý mu teraz hrozí väzenie na sedem až dvanásť rokov.

Trestného činu pytliactva sa v utorok večer dopustil 36 ročný muž z Drahoviec. Po tom ako bol videný pri love rýb na Madunickom kanály skontrolovala ho rybárska stráž z miestnej rybárskej organizácie. Pri kontrole u neho našli 8 ks rýb a zároveň zistili, že je taktiež platným členom miestnej rybárskej organizácie v Drahovciach. Nakoľko však porušil zákaz lovu rýb v tomto období, privolali strážcovia policajnú hliadku, ktorá ho predviedla pred vyšetrovateľa. Škoda na ulovených rybách bola miestnou organizáciou vyčíslená do výšky 30,-€. Nakoľko sa dopustil protiprávneho konania vyšetrovateľ ho obvinil z prečinu pytliactva, za ktorý mu teraz hrozí väzenie až na dva roky.

Polícia v stredu /20.5./ obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania 57 ročného muža zo Šípkového. Ten sa koncom marca v obci Šípkové vyhrážal zabitím s kuchynským nožom v ruke 35 ročnému mužovi z Piešťan. K fyzickému útoku neprišlo a páchateľ odišiel preč. Po krátkej chvíli sa však vrátil k poškodenému mužovi s kosou v ruke a pokračoval vo svojich slovných vyhrážkach. Napokon upustil od svojich vyhrážok a odišiel. Nikto zo zúčastnených neutrpel žiadne zranenia. Páchateľovi za jeho konanie teraz hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

Vyšetrovateľ v pondelok /18.5./ obvinil z drogovej trestnej činnosti 24 ročného muža z Považan. Koncom roka 2008 bola pri vykonávaní bezpečnostnej prehliadky počas dopravnej kontroly vo vozidle u neho nájdená podozrivá látka. Policajti bielu látku v igelitovom vrecku zaistili a vyšetrovateľ ju zaslal na skúmanie. Vykonaná expertíza potvrdila, že sa jedná o 15 jednorazových dávok metamfetamínu. Za drogovú trestnú činnosť teraz hrozí obvinenému mužovi väzenie na štyri až desať rokov.

Dátum: 14.5.2009

Polícia v pondelok obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 20 ročného muža z Vrbového. Policajná hliadka v Piešťanoch na ul. D. Tatarku zastavila auto zn. Opel a vodiča vyzvala, aby predložil doklady k vedeniu vozidla. Následne policajti zistili, že 20 ročný muž nie je držiteľom vodičského preukazu a v súčasnosti má uložený právoplatný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 24 mesiacov. Preto muža vyzvali aby vystúpil z auta, zabezpečil si vozidlo a odišiel s nimi na policajnú stanicu. Obvinenému teraz hrozí za jeho konanie trest odňatia slobody až na dva roky.

Vyšetrovateľ vo štvrtok obvinil z prečinov ublíženia na zdraví a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 19 ročného muža z Kľačian. Po požitý alkoholu v nočných hodinách riadil auto po ceste zo Sasinkova do Kľačian. Počas neprimerane rýchlej jazdy a prechádzania ľavotočivej zákruty dostal šmyk a zišiel mimo cestu, kde narazil do stromu. Nárazom svojmu 18 ročnému spolujazdcovi z Alekšiniec spôsobil rozsiahle ťažké zranenia s približne trojmesačným liečením. Pri dychovej skúške bol vodičovi v dychu nameraný alkohol vo výške 0,75 mg/l. Za jeho konanie mu teraz hrozí väzenie od jedného do päť rokov.

Polícia v nedeľu obvinila z prečinu krádeže 21 ročného mladíka z Leopoldova. Ten v obci Lančár z pozemku rodinného domu odcudzil pánsky horský bicykel zn. Dema. Cez nezabezpečenú bránu dopoludnia vošiel do skladu pri dome, odkiaľ vytlačil bicykel na cestu a na ňom odišiel. 19 ročnému mladíkovi z Lančára krádežou bicykla spôsobil škodu za viac ako 550,-€. Za krádež mu teraz hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia v stredu obvinila z prečinu poškodzovania cudzej veci 64 ročného muža zo Šúroviec. Ten prineseným skrutkovačom v marci poškodil lak na zaparkovanom aute zn. Toyota v Šúrovciach. Na prednú kapotu vyryl 2 ryhy a na bočnú stranu auta 3 ryhy. 49 ročnému majiteľovi vozidla z Trnavy, tak spôsobil škodu vo výške 828,-€. Polícia muža vypátrala a obvinila, pričom mu za jeho konanie teraz hrozí ročné väzenie.

Dátum: 13.5.2009

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia k futbalu
V súvislosti s nadchádzajúcim futbalovým stretnutím medzi mužstvami Slovan Bratislava a Spartak Trnava pripravuje polícia bezpečnostné opatrenia. Z toho dôvodu budú v meste Trnava určité obmedzenia, ktoré musí polícia prijať, aby predišla narušeniu verejného poriadku. Dúfame preto, že občania prijmú tieto obmedzenia s pochopením, najmä po predošlých negatívnych skúsenostiach s nešportovým správaním fanúšikov.
V nedeľu, 17. mája, bude od 14.00 h približne do 20.00 h uzatvorená Kollárova ulica, od križovatky Kollárova-Dohnányho-Hospodárska po križovatku Kollárova- Halenárska.

Dátum: 6.5.2009

Policajná hliadka kontrolovala v nedeľu okolo obeda v obci Suchá nad Parnou 28 ročného muža. Pod policajné auto odhodil striekačku s podozrivým bielym práškom. Policajtom sa priznal, že je drogovo závislý. Ak sa preukáže, že pri sebe mal skutočne drogy, môže skončiť za mrežami na dva roky.

Obvinenie z trestného činu krádeže si vyslúžil 37 ročný muž z Hrnčiaroviec. V nákupnom centre v Trnave si za pás nohavíc ukryl 20 čokolád, ktoré sa mu podarilo preniesť cez pokladňu. Neostal však bez povšimnutia, zadržal ho pracovník predajne. Keďže bol v predchádzajúcich 12 mesiacoch za podobný čin postihnutý a v minulosti aj odsúdený, hrozí mu väzenie na dva roky.
V inom obchodnom stredisku kradol 48 ročný Trnavčan. 1. mája ukradol pol litrovú fľašu Vodky, pričom za pokladňou ho zadržal príslušník bezpečnostnej služby.

Policajnej hliadke neunikol 35 ročný muž z Hlohovca, ktorý v minulosti spôsobil dopravnú nehodu a polícia mu udelila zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. 1. mája v obedňajších hodinách ho policajti zastavili v Hlohovci, keď napriek zákazu riadil Škodu Octavia. Muža obvinili z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, za čo mu hrozí dvojročné väzenie.

Priamo pri čine zadržala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky páchateľa krádeže. V noci z nedele na pondelok preskočil plot rodinného domu v Trnave a dal sa kradnúť do garáže. Pracie prostriedky, kolieskové korčule, kompresor, vysokotlakový čistič a iné nakradnuté veci nestihol užiť. Policajti ich nepoškodené vrátili majiteľovi. 23 ročného muža obvinil poverený policajt z krádeže a hrozí mu dvojročné väzenie.

Dátum: 30.4.2009

Policajti OO PZ Trnava v utorok /28.4./ vypátrali páchateľa krádeže autorádia. 28 ročný muž z Trnavy v ranných hodinách na ul. Hospodárskej začiatkom mesiaca rozbil okno na Škode Fabia, otvoril si dvere a vypáčil zo stredového panelu autorádio s CD prehrávačom. 48 ročnému majiteľovi z Čadce, tak spôsobil škodu za viac ako 195,-€. Polícia muža obvinila z trestného činu krádeže, za ktorý mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Ten sa však môže zvýšiť vzhľadom na jeho trestnú minulosť.

Vyšetrovateľ v stredu /29.4./ obvinil zo zločinu pokusu ublíženia na zdraví 20 ročného mladíka z Trnavy. Ten koncom roka 2008 napadol v Trnave Na hlinách 21 ročného muža z Trnavy. S nožom v ruke ho bodol do ľavej časti hrudníka, pričom sa mu nôž zlomil. Zranenia 21 ročného muža si vyžiadali lekárske ošetrenie a následnú PN. Páchateľovi za jeho úmyselné konanie teraz hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Polícia obvinila v utorok /28.4./ z trestného činu podvodu 37 ročného viacnásobne trestaného muža z Nového Mesta nad Váhom. Dňa 31.3.2009 v Piešťanoch prevzal od 45 ročného muža z Rudna nad Hronom 600,-€ za účelom dodania lacnejšej nafty. Následne odišiel z miesta, pričom sa mal do hodiny vrátiť, avšak už neprišiel a ani peniaze nevrátil. 45 ročnému mužovi tak spôsobil škodu vo výške 600,-€. Za jeho konanie mu teraz hrozí väzenie až na dva roky, ktorý sa mu však môže zvýšiť vzhľadom na jeho trestnú minulosť.

OR PZ v Trnave oznamuje, že na Okresnom dopravnom inšpektoráte v Trnave a na pracoviskách Hlohovec a Piešťany bude vybavovať občanov v mimoriadny stránkový deň. Mimoriadny stránkový deň bude:
- štvrtok - 7. 5. 2009 od 7:30 -12:00 hod.

Dátum: 24.4.2009

Polícia v sobotu /18.4./ obvinila z prečinu krádeže 27 ročnú ženu z Hlohovca. V tento deň krátko po 17:00 hodine vošla do priestoru sakristie kostola sv. Mikuláša v Trnave, odkiaľ nepozorovane odcudzila pánsku kabelku na doklady s jej kompletným obsahom. 57 ročnému Trnavčanovi ukradla občiansky preukaz, vodičský preukaz, doklady od OMV, viacero bankomatových kariet a 1 tisíc €. Policajti páchateľku ihneď po čine zadržali a predviedli pred vyšetrovateľa. Za jej skutok jej teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Vo štvrtok /23.4./ po 16.00 hodine v Trnave na Mozartovej ulici prišlo pri stavebných prácach na trinásť poschodovom činžiaku k tragickej udalosti. 24 ročný pracovník z Brezna, ktorý stál na kladkovej plošine na úrovni 11. poschodia z doposiaľ presne nezistených príčin z nej vypadol. Ani rýchly zásah zdravotníkov už nedokázal mužovi pomôcť, ktorý na mieste zraneniam podľahol. Obhliadajúci lekár na mieste konštatoval smrť v dôsledku rozsiahlych zranení spôsobených pádom a nariadil vykonanie súdnej pitvy. Polícia na mieste vykonala všetky neodkladné a neopakovateľné úkony a prípadom sa bude naďalej zaoberať.

Polícia dokumentovala v sobotu /18. 4./ tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala krátko po 7.00 hod. na ceste z obce Sládkovičovo do Veľkej Mače. 62 ročný vodič osobného auta Kia zo Serede prešiel pri predbiehaní do ľavého jazdného pruhu, kde sa následne čelne zrazil z nákladným autom Man. 27 ročný vodič nákladného vozidla z obce Výčapy Opatovce už pre krátku vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť a náraz Kiu odhodil do ľavej priekopy. Vodič Kie nárazom utrpel rozsiahle zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič nákladného auta neutrpel žiadne zranenia a namieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Škoda na vozidlách bola predbežne odhadnutá na 80 tisíc €. Z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody bola uvedená cesta v tomto úseku uzavretá približne od 7:30 do 10:30 hod.. Polícia dopravnú nehodu vyšetruje ako trestný čin usmrtenia a nariadila vykonanie súdno-znaleckej pitvy u 62 ročného mŕtveho vodiča Kie.

Polícia obvinila troch mužov zo zločinu krádeže. Minulý týždeň v noci z utorka na stredu vykradli páchatelia v obci Leopoldov garáž. Odcudzili odtiaľ štyri luxusné motorky a servisné náradie a zariadenia. Krádežou páchatelia spôsobili škodu za približne 45 500,-€ (1,4 mil. Sk). V tejto súvislosti a na základe operatívnych poznatkov vykonali príslušníci polície sériu domových prehliadok v okrese Galanta. U 23 ročného muža zo Šalgočky, 20 ročného zo Zemianskych Sadov a u 25 ročného muža z Pustých Sadov našli pri domových prehliadkach väčšinu servisného zariadenia a tiež rôzne veci pochádzajúce z iných krádeží. Našli motorku, ktorá bola ukradnutá v Hlohovci, plastové okná ukradnuté v Zavari, plynové kachle a kosačku ukradnutú predošlú noc v Zemianskych Sadoch. Všetkých troch mužov vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za čo im hrozí, vzhľadom na výšku škody, väzenie na tri až desať rokov.

Vyšetrovateľ v pondelok /20.4./ obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 26 ročného mladíka zo Žlkoviec. Policajná hliadka ho na ceste zo Žlkoviec do Ratkoviec zastavila a chcela vykonať bežnú dopravnú kontrolu. Vodiča škodovky vyzvala, aby predložil doklady k vedeniu auta. Následne policajti pri overovaní totožnosti na mieste zistili, že 26 ročnému mužovi bol uložený právoplatný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 12 mesiacov. Preto muža vyzvali aby vystúpil z auta, zabezpečil si vozidlo a odišiel s nimi na policajnú stanicu. Obvinenému teraz hrozí za jeho konanie trest odňatia slobody až na dva roky.

Polícia v utorok /21.4./ obvinila z trestného činu pokusu krádeže a poškodzovania cudzej veci 9 krát súdne trestaného 35 ročného muža z Piešťan. Ten uplynulý týždeň v skorých ranných hodinách v Piešťanoch na ul. Dopravnej sa pokúsil vlámať do reštaurácie. Tu poškodil zámok na bránke, odstránil dva visiace zámky a poškodil tesniacu gumu okna avšak dovnútra sa nedostal. Následne prešiel do dvora, kde rozbil sklenú časť skladu, vošiel dnu a tu si začal pripravovať do tašiek 12 kg bravčového mäsa, 1 kg bravčových pečienok, 1,5 ks hovädzieho mäsa a morčacie i kuracie prsia. V tom ho vyrušila strážna služba a sa dal na útek bez pripraveného mäsa. V prípade odcudzenia tovaru by vznikla 54 ročnému majiteľovi z Radošinej škoda za viac ako 98,-€. Poškodením skladu a zariadenia mu spôsobil škodu za viac ako 500,-€. Za jeho konanie mu teraz hrozí väzenie až na dva roky, ktorý sa však môže zvýšiť vzhľadom k jeho trestnej minulosti.

Dátum: 20.4.2009

Polícia obvinila troch mužov zo zločinu krádeže
Polícia obvinila troch mužov zo zločinu krádeže. Minulý týždeň v noci z utorka na stredu vykradli páchatelia v obci Leopoldov garáž. Odcudzili odtiaľ štyri luxusné motorky a servisné náradie a zariadenia. Krádežou páchatelia spôsobili škodu za približne 45 500,-€ (1,4 mil. Sk). V tejto súvislosti a na základe operatívnych poznatkov vykonali príslušníci polície sériu domových prehliadok v okrese Galanta. U 23 ročného muža zo Šalgočky, 20 ročného zo Zemianskych Sadov a u 25 ročného muža z Pustých Sadov našli pri domových prehliadkach väčšinu servisného zariadenia a tiež rôzne veci pochádzajúce z iných krádeží. Našli motorku, ktorá bola ukradnutá v Hlohovci, plastové okná ukradnuté v Zavari, plynové kachle a kosačku ukradnutú predošlú noc v Zemianskych Sadoch. Všetkých troch mužov vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za čo im hrozí, vzhľadom na výšku škody, väzenie na tri až desať rokov.

Dátum: 16.4.2009

Chodci a cyklisti na našich cestách. Slnečné počasie vylákalo ľudí nielen do prírody, ale viac chodcov a cyklistov sa v týchto dňoch začalo pohybovať aj na našich cestách. Špecifickou kategóriou sú korčuliari na kolieskových korčuliach, ktorí brázdia naše cesty a nejednému vodičovi spôsobujú starosti. Polícia by chcela upozorniť týchto nemotorových účastníkov cestnej premávky, aby nezabúdali na bezpečnosť jednak svoju, ale aj ostatných účastníkov. Za prvé tri mesiace tohto roka zavinili cyklisti a chodci v Trnavskom kraji 21 dopravných nehôd. Pripomíname preto, aby nezabúdali na povinnosti, ktoré im vyplývajú z nového cestného zákona. Máloktorý korčuliar si uvedomuje, že je vlastne chodcom pohybujúcim sa na korčuliach, preto by sa aj ako chodci mali správať. Aj pre nich platí povinnosť používať reflexné doplnky počas zníženej viditeľnosti. Nezabudnite, dôležité je vidieť a byť videný. Polícia odporúča aj používanie prilieb a chráničov. Prilby sú samozrejme povinné pre cyklistov mimo obce a do 15 rokov aj v obci.
Martina Kredatusová, KR PZ v Trnave

Dátum: 9.4.2009

Polícia v pondelok zadokumentovala v Trnave na ul. Nerudovej trestný čin ublíženia na zdraví s následkom smrti. 27 ročná Trnavčanka tu krátko po 11 hodine vypadla z okna bytu na štvrtom poschodí. Záchranári ju v bezvedomí previezli do NsP v Trnave, kde rozsiahlym zraneniam po 16 hodine podľahla. Polícia sa prípadom naďalej intenzívne zaoberá.

Polícia v utorok /7.3./ zadržala v Trnave na ul. Limbovej 18 ročného mladíka z Trnavy. Pri vykonávaní bezpečnostnej prehliadky našli u podozrivého igelitové vrecko s drogou. Mladík sa pri výsluchu priznal, že drogu má pre vlastnú potrebu. Znalecké skúmanie potvrdilo 3 dávky marihuany. Vyšetrovateľ preto páchateľa obvinil z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Teraz mu hrozí až trojročné väzenie.

Taktiež pre drogovú trestnú činnosť bol v utorok obvinený 23 ročný muž z Piešťan. Koncom marca bol v Piešťanoch na Bratislavskej ulici zastavený a podrobený kontrole. Pri bezpečnostnej prehliadke boli u neho nájdené a zaistené papierové skladačky s drogou. Expertíza potvrdila, že zo zaisteného množstva by sa dalo pripraviť až 5 dávok vysoko kvalitného heroínu. Preto ho vyšetrovateľ obvinil z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za ktorý mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Polícia v nedeľu obvinila z trestného činu krádeže viacnásobne trestaného 39 ročného muža z Opatoviec. V Piešťanoch v dopoludňajších hodinách v HM bez zaplatenia vyniesol tovar za pokladničnú zónu. Z predajne odcudzil jedno balenie kuracích rezňov v hodnote 3,70-€. Polícia na mieste nepoškodený tovar vrátila do predajne a muža predviedla na policajnú stanicu. Tu policajti zistili, že sa už podobnej krádeže dopustil a tak ho obvinili z trestného činu krádeže. Obvinenému za jeho konanie teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky, ktorý sa však môže zvýšiť vzhľadom k jeho trestnej minulosti.

Dátum: 3.4.2009

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody
Polícia prosí občanov o pomoc pri vyšetrení dopravnej nehody, ktorá sa stal v utorok, 31. marca, o 07.30 h. Na ceste medzi Trnavou a Zvončínom neznámy vodič na nezistenom osobnom aute tmavomodrej farby prešiel do protismeru. Tu ohrozil vodičku oproti idúceho auta Citroen Berlingo bledomodrej farby. Vodička v snahe vyhnúť sa zrážke vykonala prudký úhýbací manéver, pri ktorom sa jej auto prevrátilo na ľavý bok. Pri nehode sa ľahko zranila jej 17 ročná spolujazdkyňa. Polícia prosí svedkov tejto nehody, aby akékoľvek informácie zatelefonovali na bezplatné číslo 158 alebo priamo na dopravný inšpektorát 0961 10 3518.

Dátum: 3.4.2009

Polícia odhalila ďalšieho drogového dílera
Piešťanskí policajti si na základe operatívnych poznatkov posvietili na trenčiansku Škodu Octavia. 1. apríla popoludní zastavili auto v obci Drahovce pri Váhu, kde ho podrobili kontrole. V odkladacom priestore pravých predných dverí našli policajti cigaretovú škatuľku a v nej 7 alobalových šúľkov. Expertíza určila, že išlo o heroín a zo zaistených asi 50 g by sa dalo vyrobiť približne 250 dávok heroínu. Vyšetrovateľ včera obvinil 35 ročného muža z Piešťan z drogovej trestnej činnosti, za ktorú mu hrozí väzenie na štyri až desať rokov.

foto foto foto foto

Dátum: 2.4.2009

Policajná hliadka eskortovala minulý týždeň v piatok do výkonu väzby dvoch mužov z Trnavy. Vyšetrovateľ v Piešťanoch obvinil 48 ročného muža z vydierania a nebezpečného vyhrážania. Mladšieho z dvojice, 30 ročného, obvinil z vydierania a výtržníctva. Obvinení sú z toho, že v júni minulého roku mali fyzicky napadnúť čašníka v piešťanskom bare. Pýtali od neho zaplatenie fiktívneho dlhu 60 000,- Sk (1992,-€) v lehote do troch dní. Muž im v strachu pred ďalšími fyzickými útokmi priniesol 50 000,- SK (1660.-€). V novembri pýtali ďalšie peniaze, išlo o sumu 18 000, ktoré si mal čašník ponechať ako kompenzáciu za nevyplatenú mzdu za dva mesiace. Vyhrážali sa fyzickým násilím na ňom a tiež na jeho priateľke. Neskôr požadovanú sumu zvýšili na 250 000,- Sk (8 298.-€). Pre zdôraznenie, že to myslia vážne, neváhali navštíviť matku poškodeného a ďalších blízkych ľudí, ktorým sa vyhrážali fyzickým násilím. V prípade uznania viny hrozí mužom väzenie na šesť rokov.

Trnavskí kriminalisti objasnili lúpež, ku ktorej došlo v polovici februára v herni v Trnave. Páchateľ pod hrozbou fyzického násilia žiadal od pracovníčky herne peniaze. Žena mu zo strachu vydala niekoľko sto eur. Policajti páchateľa vypátrali a začiatkom tohto týždňa vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže 26 ročného muža z Nových Zámkov, ktorý býva prechodne v Trnave. V zmysle zákona mu hrozí väzenie na tri až osem rokov.

Z prečinu krádeže obvinila polícia 29 ročného Trnavčana. 30. marca sa vlámal do nápojového automatu v budove Polikliniky v Trnave. Chcel odtiaľ ukradnúť peniaze, avšak žiadne v automate neboli. Podozrivý je aj z toho, že v mesiaci január okradol na ulici B. Smetanu mladú ženu. Z kabelky jej vzal mobilný telefón. Vzhľadom na to, že muž bol už v minulosti odsúdený za takýto čin, sudca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Môže mu hroziť trojročné väzenie.

Obvineniu z krádeže čelí 28 ročný muž z okresu Nitra. V noci 1. apríla sa vlámal v obci Moravany nad Váhom do osobného auta Škoda Fabia. Poškodil spínaciu skrinku, naštartoval auto a odišiel na ňom do obce Lukáčovce. Tu ho zastavila a kontrolovala hliadka Obvodného oddelenia PZ Veľké Zálužie, ktorá jeho jazdu na ukradnutom aute aj ukončila. Za takúto krádež hrozí mužovi trojročné väzenie.

Policajti vypátrali muža, ktorý je podozrivý z neoprávneného výberu peňazí z bankomatu. 21 ročný muž zo Zelenča mal okradnúť muža z Malženíc. Z náprsného vrecka bundy mu vzal bankomatovú kartu a 10. februára mu pomocou pravého PIN kódu vybral z účtu 300,- €. Vyšetrovateľ ho obvinil z krádeže a z neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty, za čo mu hrozí päťročné väzenie.

Policajt Obvodného oddelenia PZ v Piešťanoch obvinil v pondelok troch mužov z prečinu pytliactva. V polovici marca ich nachytala rybárska stráž miestnej organizácie rybárskeho zväzu pri love rýb nedovoleným spôsobom. Pri obci Drahovce na záplavovej jame rieky Váh lovili bez povolenia, zakázaným spôsobom, pomocou pletiva a podberákov. V čase, keď ich prichytili, mali ulovené 2 kapre a 3 pleskáče. Za pytliactvo hrozí podľa zákona trest odňatia slobody na dva roky.

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 17 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.