phpRS
Dnešný dátum: 23. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Policajné správy z Trnavského regiónu: október - december 2009

Vydané dňa 09. 04. 2010 (5015 prečítaní)

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


Nevynechajte ani aktualizované správy HaZZ Trnava. Správy od hasičov.Dátum: 31.12.2009

Predával falošnú viagru

Piešťanská polícia obvinila v stredu z prečinu porušovania práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu 34 ročného Piešťanca. Kriminalisti už dlhšiu dobu sledovali protiprávne konanie tohto muža. Od februára do mája prostredníctvom internetovej inzercie ponúkal a následne i dobierkou predal 42 kusov 100 mg tabliet s názvom Viagra. Na základe vykonanej analýzy v celtifikovanom laboratóriu v Anglicku bolo jednoznačne preukázané, že ide o napodobeninu originálneho liečiva. Zároveň bolo zistené iné zloženie účinných látok v tabletke. Tým sa obvinený muž dopustil protiprávneho konania a preto mu bolo vznesené obvinenie. Za to mu teraz hrozí väzenie až na tri roky.

Dátum: 29.12.2009

Nevyužil zbraňovú amnestiu

Piešťanský vyšetrovateľ obvinil v pondelok zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami 63 ročného muža z miestnej časti Kocurice v Piešťanoch. Od roku 1997 u seba doma bez oprávnenia držal podomácky prerobenú vzduchovku. Polícia zbraň zaistila a zaslala na skúmanie. Expertízou bolo zistené, že na zbrani boli vykonané nepovolené úpravy a tiež to, že je v plnom rozsahu streľby schopná. Taktiež sa preukázalo, že už po vykonaných úpravách sa z nej strieľalo. Obvinenému mužovi teraz hrozí väzenie na tri až osem rokov.

Polícia vyzýva všetkých majiteľov akýchkoľvek nelegálne držaných a prerobených strelných zbraní, aby využili v súčasnosti platnú zbraňovú amnestiu a takúto zbraň beztrestne odovzdali polícii. V prípade, ak majú o odovzdanú zbraň záujem, môžu po splnení zákonných podmienok požiadať o jej zaregistrovanie.

Dátum: 18.12.2009

Dopravná akcia na území KR PZ v Trnave

Polícia v Trnavskom kraji od pondelka do štvrtka vykonala rozsiahlu dopravno-bezpečnostnú akciu. Počas týchto dní polícia zistila celkom 1198 priestupkov. Z toho 354 sa dopustili chodci a 831 vodiči. Z celkového počtu priestupkov policajti až 434 vyriešili napomenutím. Alkohol namerali ôsmim cyklistom a štyrom vodičom osobných áut.

V okrese Trnava sme zistili 282 priestupkov, z toho u chodcov 91. Alkohol požili pred jazdou traja cyklisti a dvaja vodiči áut.

V okrese Senica sme zistili 269 priestupkov, z toho u chodcov 75. Alkohol pred jazdou požil jeden vodič.

V okrese Galanta sme zistili 168 priestupkov, z toho u chodcov 19. Alkohol policajné hliadky zistili v piatich prípadoch a to všetko u cyklistov.

V okrese Dunajská Streda sme zistili 206 priestupkov, z toho u chodcov 114. Alkohol u vodiča polícia zistila v jednom prípade.

Útvary Krajského riaditeľstva PZ v Trnave odhalili 273 priestupkov.

Dátum: 18.12.2009

Až trojročné väzenie hrozí obvineným za drogovú trestnú činnosť. Policajná hliadka v máji kontrolovala 24 ročného mladíka z Hontianskych Tesárov. Počas tejto kontroly sa snažil z vrecka vybrať a odhodiť dve papierové skladačky s drogou. Pozorní policajti si to však všimli a drogy zaistili. Vykonaná expertíza potvrdila, že sa jedná o dve obvyklé dávky metamfetamínu s viacerými prímesami.

Taktiež 22 ročný Pezinčan v Trnave na Bratislavskej ulici prechovával u seba drogy. Počas dopravnej kontroly našla hliadka v jeho vozidle zatavenú striekačku. Vodič sa k nej priznal a dobrovoľne ju policajtom vydal. Jej skúmaním sa potvrdilo, že ide o tri dávky pervitínu.


Polícia v tomto týždni obvinila z trestného činu krádeže 20 ročného Hlohovčana. Ako nájomník bytu z neho odcudzil LCD televízor v hodnote 265 €. 74 ročný majiteľ, tiež z tohto mesta, na to prišiel až po opustení bytu nájomníkmi. Ihneď to nahlásil na políciu, ktorá páchateľa vypátrala a obvinila z krádeže. Pri výsluchu sa obvinený mladík k činu priznal. Teraz mu hrozia až dva roky väzenia.


V stredu krátko po jednej hodine v noci policajná hliadka spozorovala podozrivého muža, ktorý v Hlohovci na ul. SNP vykladal tovar z dodávkového auta. Ako muž spozoroval, že sa k nemu blíži policajná hliadka dal sa na útek. Policajti ho však zakrátko zadržali a priviezli späť k dodávke. Tu zistili, že na dodávke rozbil okno a potom otvoril dvere na aute. Z neho chcel odcudziť rôzne oblečenie, topánky a bižutériu. V prípade odcudzenia tovaru by majiteľovi spôsobil škodu za 200 €. Teraz mu hrozí za to až dvojročné väzenie.


Polícia v nedeľu obvinila z trestného činu ublíženia na zdraví a výtržníctva 29 ročného Krakovančana a 26 ročného Piešťanca. Počas mája v neskorých nočných hodinách na Teplickej ulici v Piešťanoch zbili 26 ročného muža z Banky. Odzadu ho viackrát opakovane kopali do brucha, hlavy a tváre. Útokom mu spôsobili otras mozgu a poranenie ľavého oka, pričom sa zo zranení liečil šesť týždňov. Obvineným za to teraz hrozí až dvojročné väzenie.

Dátum: 14.12.2009

Chodci, dbajte na svoju bezpečnosť.

Počas posledných dní sme zaznamenali nárast tragických nehôd s účasťou chodcov (v uplynulom týždni zahynulo 6 chodcov, z toho 2 deti). Z analýz vyšlo, že prevažná časť tragických nehôd sa stala za zníženej viditeľnosti v obci a všetky mimo priechodu pre chodcov. Logicky vyplýva, že sa musí zvýšiť viditeľnosť chodca a to tak, aby ho vodič mohol včas spozorovať. Veľmi jednoduchým a nenákladným spôsobom je používanie reflexného materiálu.


Rovnako blížiace sa vianočné sviatky a vrcholiace predvianočné nákupy so sebou prinášajú aj zvýšený pohyb chodcov a zhustenú premávku. Zhon na uliciach môže spôsobovať nervozitu, či nesústredenosť vodičov pri šoférovaní ako aj chodcov, ktorí na priechodoch pre chodcov nerešpektujú svetelnú signalizáciu alebo prechádzajú cez cestu mimo miest na to určených. Rozptýlená pozornosť však môže mať v konečnom dôsledku fatálne následky. Upozorňujeme vodičov ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby sa v preplnených uliciach navzájom rešpektovali a dodržiavali dopravné predpisy.


Chodci majú povinnosť používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti na cestách mimo obce. Chceme však vyzvať všetkých chodcov ale aj cyklistov, aby používali reflexné prvky na oblečení aj v obci, dôležité je, aby vás na cestách bolo vidieť. Rovnako aby prechádzali cez cestu na miestach na to určených.


Vysvetlite svojim deťom, rodičom, starým rodičom význam používania reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti, že priechod pre chodcov je určený na bezpečné prechádzanie cez cestu a deti bez dozoru by sa nemali na cestách objaviť vôbec.


Tieto jednoduché pravidlá môžu zachrániť niekomu život.


foto foto foto foto foto foto

Dátum: 10.12.2009

Polícia vypátrala páchateľa lúpeže v novinovom stánku v Trnave. Koncom novembra vošiel neznámy muž do vnútra stánku a na predavačku namieril predmet podobný zbrani. Vyzval ju, aby mu vydala peniaze do igelitovej tašky, ktorú hodil na pult. Predavačka mu v obave o svoj život vydala tržbu a páchateľ jej vzal aj mobilný telefón, ktorý mala položený na pulte. Polícia páchateľa vypátrala a vyšetrovateľ už obvinil 41 ročného muža zo Šoporne zo zločinu lúpeže. Za lúpež závažnejším spôsobom konania mu hrozí väzenie na sedem až dvanásť rokov.


Policajná hliadka z Piešťan kontrolovala v obci Banka vodiča osobného auta Mercedes Benz. Muž preukázal svoju totožnosť občianskym preukazom a ku kontrole predložil aj vodičský preukaz. Lustráciou v evidenciách polícia zistila, že na meno, ktorým sa muž preukazoval, bol občiansky preukaz nahlásený ako stratený. Navyše vodičský preukaz takáto osoba vôbec nevlastnila. Polícia obidva doklady zaistila a podrobila ich expertíznemu skúmaniu. Expertíza potvrdila, že na občianskom preukaze bola vymenená fotografia a vodičský preukaz bol sfalšovaný kompletne. Muž musel napokon preukázať polícii svoju pravú totožnosť. Za falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny vyšetrovateľ v utorok (8.12.) obvinil 41 ročného muža z Moravian nad Váhom a hrozí mu väzenie na tri roky.


Vyšetrovateľ 4. decembra obvinil z vydierania 17 ročného študenta z Piešťan. Podozrivý je z toho, že v mesiacoch marec a apríl nútil dvoch 15 ročných chlapcov, aby mu odovzdávali peniaze. Peniazmi údajne potreboval nahradiť škodu, ktorú spôsobil istej žene, tým, že ju okradol. Chlapcom sa vyhrážal bitkou a tí mu preto zo strachu postupne poprinášali peniaze; od jedného si vynútil 320,-€ a mobilný telefón a od druhého 160,-€. Za vydieranie na chránenej osobe hrozí odňatie slobody na štyri až desať rokov. Mladistvému sa trest kráti na polovicu.

Dátum: 8.12.2009

Akcia Alfa odhalila ďalšiu výrobňu marihuany

Po niekoľkomesačnom operatívnom rozpracovaní vykonali trnavskí policajti v nedeľu domovú prehliadku v rodinnom dome vo Vlčkovciach. Ich podozrenie, že v dome sa pestuje marihuana, sa potvrdilo. Spočiatku sa dom nejavil podozrivo. Po otvorení poklopu vedúceho do pivničných priestorov vošli policajti do tehlami vykladanej pivnice. Na prvý pohľad nič nenasvedčovalo tomu, že by sa v nej malo vykonávať niečo nelegálne. Jedna stena však neunikla pozornosti kriminalistov. Tú napokon majiteľ otvoril diaľkovým ovládačom a za ňou sa už ukrývala plnoautomatická výrobňa marihuany s kompletnou technológiou. Pri tejto domovej prehliadke policajti zaistili asi 370 rastlín konopy vysokých okolo 30cm. Ich 37 ročného majiteľa z Trnavy polícia zadržala a obvinila z drogovej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.


foto foto foto foto

Dátum: 18.11.2009

Polícia v utorok /17.11./ obvinila z trestného činu podvodu 39 ročného muža z obce Hradište pod Vrátnom. V septembri 2008 predal po vzájomnej dohode v Piešťanoch pri železničnej stanici auto Opel Astra. 43 ročného kupujúceho z obce Richnava však podviedol, pretože vozidlo nebolo jeho majetkom a mal ho len zapožičané. Spôsobil mu tak škodu na hotovosti vo výške 1.659 €. Za podvod mu teraz hrozí až dvojročné väzenie.


Z trestného činu ublíženia na zdraví polícia obvinila 20 ročného mladíka z Ostrova. V apríli v tejto obci počas predchádzania iného auta v pravotočivej zákrute si v protismere nevšimol 15 ročného cyklistu z Ostrova. Počas intenzívneho brzdenia dostal šmyk a ľavou prednou časťou vozidla narazil do cyklistu. Zrážkou mu spôsobil zlomeninu kľúčnej kosti s mesačnou dobou liečenia. Na bicykli mu spôsobil škodu za viac ako 230 €. Na aute bola spôsobená škoda vo výške 900 €. Teraz mu hrozí až jednoročné väzenie.


Polícia v pondelok /16.11./ obvinila z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 20 ročného muža z Trnavy. Koncom augusta v nočných hodinách hliadka PMJ KR PZ v Trnave na Kukučínovej ul. našla pri bezpečnostnej prehliadke drogy. Mladík ich mal uložené v papierovej skladačke, ktorú mu zaistili a zaslali na skúmanie. Výsledok expertízy potvrdil, že mladík pri sebe prechovával dve dávky metamfetamínu. Teraz mu hrozí až trojročné väzenie.

Dátum: 13.11.2009

Polícia v pondelok /9.11./ obvinila z prečinu pokusu krádeže 44 ročného muža z Kútov. V piatok /6.11./ krátko po 22 hodine vypáčil okno na materskej škôlke v Trnave. Preliezol dnu a tu sa snažil nájsť veci, ktoré by mohol odcudziť. V tom mu ale zabránili rýchlym a profesionálnym zásahom príslušníci PMJ KR PZ v Trnave. Hliadka ho na mieste zadržala a predviedla na oddelenie, kde páchateľa k veci vypočula. Na okne a zariadení materskej škôlky spôsobil škodu za 160 €. Za jeho konanie mu teraz hrozí až dvojročné väzenie.


Vyšetrovateľ v pondelok /9.11./ obvinil zo zločinu legalizácie príjmov z trestnej činnosti 24 ročného muža z obce Hrnčiarovce nad Parnou. Po dôkladnom vyšetrovaní a znaleckom dokazovaní polícia muža usvedčila z protiprávneho konania. Vo februári si zariadil na aute zn. VW prevarenie identifikačných znakov vozidla, ktoré bol odcudzené v Rakúsku. Takto upravené auto chcel následne vydávať za originálne. Za takéto konanie mu teraz hrozí tri až osem ročné väzenie.


Z krádeže obvinili trnavskí policajti 45 ročného muža z Modranky. Je podozrivý z toho, že v auguste ukradol z jednej z trnavských herní peňaženku. Majiteľ ju nechal voľne položenú na hracom automate, odkiaľ mu zmizla. Mal v nej osobné doklady a 360 €.


Piešťanskí policajti vypátrali páchateľa, ktorý kradol na country festivale. 29. augusta nadránom vošiel páchateľ do predajného stánku, odkiaľ predavačovi vzal z regála peňaženku s tržbou a mobilný telefón. Ukradol aj peniaze z odloženej peňaženky, v ktorej bolo 80 €. Majiteľovi spôsobil celkom škodu vo výške 2600 €. Polícia z tohto skutku v stredu obvinila 28 ročnú ženu z Hlohovca. Za krádež jej hrozí dvojročné väzenie.


Dopravná polícia v uplynulý týždeň obvinila z trestného činu ublíženia na zdraví 23 ročného muža z Hlohovca. Na ceste z obce Veľké Kostoľany do Maduníc počas mája v nočných hodinách havaroval s autom zn. Fiat. Pri prejazde ľavej zákruty mladík dostal šmyk a s autom zišiel do ľavej priekopy, kde narazil do stromu. U vodiča sa požitie alkoholických nápojov dychovou skúškou nepotvrdilo a z nehody vyviazol s ľahkými zraneniami. 23 ročný spolujazdec z Hlohovca utrpel rozsiahle pomliaždeniny s dobou liečenia šesť dní a 26 ročná spolujazdkyňa z Hlohovca ľahké zranenia s dobou liečenia 5 týždňov. Na vozidle bola spôsobená škoda vo výške 1000 €. Príčinou tejto dopravnej nehody bolo neprispôsobenie rýchlosti jazdy najmä svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Pre ublíženie na zdraví spolujazdcom teraz mladíkovi hrozí až jeden rok väzenia.


Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala 11. novembra na Bratislavskej ceste, pri čerpacej stanici. V skorých ranných hodinách prechádzali cez priechod pre chodcov dve ženy vo veku 34 a 48 rokov. 25 ročná vodička Škody Fabia z Veľkej Mače si ich nevšimla a prednou časťou auta do nich narazila. Obe chodkyne sa pri nehode ľahko zranili a boli prevezené do nemocnice. Dychové skúšky na alkohol boli u všetkých účastníkov negatívne. Vodička je podozrivá z toho, že porušila povinnosti vodiča, nevenovala sa vedeniu vozidla, nesledovala situáciu v cestnej premávke a nedala prednosť chodcom, ktorí vstúpili na vozovku.

Dátum: 6.11.2009

Vyšetrovateľ v utorok /3.11./ obvinil z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 38 ročného muža z Nového Mesta nad Váhom. Trnavskí kriminalisti na ul. gen. Goliana v Trnave pri bezpečnostnej prehliadke našli u muža igelitové vrecko s neznámym práškom, ktoré mu zaistili a zaslali na skúmanie. Výsledok expertízy potvrdil, že muž pri sebe prechovával až 35 jednorazových dávok heroínu. Jeho hodnota na čiernom trhu dosahuje je 350 €. Teraz mu hrozí až desaťročné väzenie.


Vyšetrovateľ v utorok /3.11./ obvinil z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže 47 ročnú Trnavčanku. Ako matka umožnila svojmu 13 ročnému synovi v školskom roku 2008/2009 vymeškať až 729 vyučovacích hodín. Pre nápravu synovej školskej dochádzky neurobila nič ani po výzvach zo strany školy a sociálneho kurátora Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Trnave. Teraz jej hrozí väzenie od šesť mesiacov až na päť rokov.


Z trestného činu výtržníctva polícia v utorok obvinila iba 19 ročného mladíka z Vrbového. Počas leta v Chtelnici na diskotéke v skorých ranných hodinách napadol 18 ročného mladíka z Dobrej Vody. Údermi do tváre mu spôsobil zlomeninu sánky, tržnú ranu sliznice a vybitie viacerých zubov. Zo spôsobených zranení sa mladík liečil viac ako šesť týždňov. Obvinenému teraz hrozí väzenie na štyri až desať rokov.


Piešťanskí policajti vypátrali a obvinili z prečinu porušovania domovej slobody a krádeže 34 ročného Piešťanca. Začiatkom júla v neskorých nočných hodinách sa vlámal do pivnice na ul. A. Hlinku. Z nej odcudzil tenisky, dámske čižmy, detské zimné topánky, stan, súčiastky na vozidlo zn. Lada, prevodovku, stierače, náradie, zimné pneumatiky, 20 litrovú plechovú bandasku, 20 pohárov zaváranín a čistiace prostriedky. 39 ročnému majiteľovi pivnice a vecí z Piešťan, tak spôsobil škodu vo výške 575 €. V prípade dokázania viny obvinenému hrozí až dvojročné väzenie.


Futbaloví výtržníci

Polícia obvinila z výtržníctva dvoch futbalových fanúšikov. Počas futbalového zápasu, ktorý sa hral 3. novembra medzi mužstvami DAC Dunajská streda a BODVA Moldava nad Bodvou, vhodil jeden z dvojice pivový pohár na hraciu plochu. Vzápätí nato doudierali a dokopali štyroch usporiadateľov, ktorí ich chceli vyviezť z tribún. Pri ich odovzdávaní polícii sa pokúsili o útek, avšak policajti ich chytili a obmedzili na osobnej slobode. Vzhľadom nato, že neustále kládli aktívny odpor, použili voči nim donucovacie prostriedky a predviedli ich na útvar. Polícia vzápätí obvinila z prečinu výtržníctva 29 ročného Patrika a rovnako starého Kristiána z Dunajskej Stredy. V skrátenom vyšetrovaní sme prípad ukončili návrhom na podanie obžaloby a sudca dnes už rozhodol o ich trestoch.


Z prečinu výtržníctva obvinil poverený príslušník aj 19 ročného Borisa zo Zvončína. Počas futbalového zápasu, ktorý hral v septembri FC Spartak Tranva v Dunajskej Strede si stiahol nohavice a odhalil zadnú časť tela. Ukazovaním holého zadku hrubým spôsobom rušil priebeh športového podujatia. Za výtržníctvo mu teraz hrozí väzenie na tri roky.

Dátum: 4.11.2009

Dopravná nehoda na žel. priecestí

Dnes /v stredu/ približne o 8:30 hod. sa stala v Trnave smerom na obec Biely Kostol na železničnom priecestí dopravná nehoda. 38 ročný Trnavčan na aute zn. Opel sa počas jazdy dostatočne nevenoval riadeniu a nevšimol si svietiace výstražné zariadenie. Taktiež nesledoval situáciu v cestnej premávke a tak neregistroval z prvej strany prichádzajúci vlak, pričom vošiel priamo na koľaje a do dráhy osobného vlaku. 55 ročný rušňovodič z Trnavy však už pre bezprostrednú vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť. Náraz s vlakom auto odhodilo do svetelnej signalizácie na ľavej strane protismerného pruhu a následne vozidlo skončilo mimo cestu v priekope. Na mieste bola u oboch vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Vodič auta utrpel pri zrážke ľahké zranenia a okrem neho neboli iné osoby zranené. Polícia dopravnú nehodu zadokumentovala a premávku ihneď na mieste obnovila.


foto foto foto foto foto

Dátum: 30.10.2009

Vyšetrovateľ v utorok /27.10./ obvinil z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 22 ročného Seničana. Začiatkom novembra v dopoludňajších hodinách bol v Trnave na Nitrianskej ulici kontrolovaný policajnou hliadkou. Pri bezpečnostnej prehliadke bolo u mladíka nájdené igelitové vrecko s drogou. Hliadka mladíka predviedla na políciu a vec mu zaistila. Vykonaná expertíza potvrdila, že sa jedná o päť jednorazových dávok metamfetamínu. Obvinenému teraz hrozí v prípade dokázania viny až päťročné väzenie.


Polícia v utorok /27.10./ obvinila z trestného činu krádeže 24 ročného Zavarčana. Ako podnájomník bytu v Zavare z neho odcudzil rôzne vybavenie ako radiátory, svietidlá, elektrické zásuvky, vypínače a plynový kotol. Na byte tak spôsobil škodu za viac ako 2.500 -€. Polícia mladíka už vypátrala a obvinila. Teraz mu hrozí až dvojročné väzenie.


Pracovníci protidrogového oddelenia Trnava Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru vykonali protidrogovú akciu pod krycím názvom HANOI. Na základe zistených skutočností vykonali domovú prehliadku v rodinnom dome v Suchej nad Parnou v okrese Trnava. Ani po opakovanej výzve nikto neotvoril dvere a tak ich museli policajti otvoriť násilne pomocou baranidla. Dom bol využívaný na pestovanie marihuany. Za týmto účelom boli priestory špeciálne upravené, kde sa nachádzali rôzne klimatizačné zariadenia, výhrevné zariadenia, odsávače tepla, výbojky a elektrické zariadenie určené na pestovanie marihuany. Odber elektrickej energie bol vykonávaný načierno.

Počas prehliadky zaistili:
- 112 kg marihuany v surovom stave o počte 693 rastlín, čo má na čiernom trhu hodnotu asi 225.000 -€
- 5 ks zariadení na indoorové pestovanie marihuany (výbojky, ventilátory, transformátory...)

Nájomcom v dome bol občan Vietnamskej republiky, ktorý sa o marihuanovú záhradu staral. Nachádzal sa tam aj počas domovej prehliadky, nakoľko nevedel po slovensky, bol mu prostredníctvom cudzineckej polície zabezpečený tlmočník. Vyšetrovateľ 50- ročného Vietnamca Tran. V. M. obvinil z drogovej trestnej činnosti, je stíhaný väzobne a hrozí mu trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.


foto foto foto

Dátum: 30.10.2009

Čiastočné obmedzenie dopravy

Polícia oznamuje širokej motoristickej verejnosti, že dňa 31.10.2009 /v sobotu/ v čase od 7:00 hod. približne do 17:30 hodiny bude po trase obchvat mesta Trnava, Bučany, križovatka Trakovice do obce Malženice prevážaný nadrozmerný náklad v troch súpravách. Z obchvatu náklad bude pokračovať po ceste č. 61 v smere na obec Bučany po križovatku Trakovice a následne do obce Malženice. Premávka v uvedených jednotlivých úsekoch bude čiastočne obmedzená a preto je potrebné sa na mieste riadiť pokynmi dopravnej polície. Po prejazde nadrozmerného nákladu budú obchvat mesta Trnava ako i ďalšie úseky ciest sprejazdnené. Ak vodiči môžu uvedené úseky ciest obísť je vhodné aby sa im vyhli.

Polícia preto odporúča vodičom, aby boli pri jazde s vozidlom pozorní a v plnej miere rešpektovali pokyny príslušníkov dopravnej polície.

Dátum: 22.10.2009

Kradol v internátoch a škole

Polícia vypátrala páchateľa, ktorý je podozrivý z krádeží v internáte a základnej škole v Trnave. Prvého októbra si vyhliadol šatňu na základnej škole v časti Kopánka. Ukradol odtiaľ mobilný telefón v hodnote 150,-€. O päť dní nato prišiel kradnúť do internátu na Bottovej ulici. Z izby na piatom poschodí ukradol v obedňajších hodinách notebook za 550,-€. Nasledujúci týždeň si vyhliadol vedľajší internátny objekt. Tu tiež z piateho poschodia ukradol z uzamknutej izby dva notebooky v hodnote 670,-€. Polícia páchateľa zakrátko vypátrala a obvinila ho z prečinov krádeží a porušovania domovej slobody. 27 ročnému mužovi z Trnavy hrozí dvojročné väzenie.

Dátum: 22.10.2009

Pri tragickej nehode zomreli dvaja muži

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala dnes o 05.00h na ceste medzi Trnavou a Hrnčiarovcami nad Parnou. Diaľkový autobus, ktorý smeroval z Bratislavy do Lieseku sa tu čelne zrazil s osobným autom Škoda Octavia. V Octavii sa nachádzali traja muži zo Senca. 29 ročný vodič a jeho o rok starší spolujazdec, ktorý sedel za vodičom, pri nehode zahynuli. Ďalší spolujazdec utrpel stredne ťažké poranenia. V autobuse sa nachádzalo celkom 6 osôb. Jeho 27 ročný vodič z Lieseku bol ošetrený v nemocnici a z autobusu sa ľahko zranila jedna žena. Vodiča polícia podrobila dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre usmrtenie a polícia príčiny nehody vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru dopravy.


foto foto foto foto

Dátum: 16.10.2009

Polícia včera dokumentovala nález tela mŕtveho 35 ročného muža z Drahoviec. Pri obhliadke okolia nákupného centra v Piešťanoch ho v kríkovom poraste vo štvrtok krátko po 9.30 hod. našiel pracovník SBS. Ohliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonanie pitvy, za účelom zistenia presnej príčiny úmrtia. Polícia sa prípadom zaoberá.


Vyšetrovateľ vo štvrtok obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví 35 ročného muža z Piešťan. Začiatkom roka ako vodič auta zn. Ford nedal prednosť pri odbočovaní doľava oproti idúcemu cyklistovi, ktorého zrazil. 74 ročnému Piešťancovi spôsobil zranenia, z ktorých sa liečil viac ako 100 dní. Spôsobil mu zlomeninu ramennej kosti, pomliaždenie záhlavia, pomliaždenie hrudníka ako i členkového kĺbu. Za jeho nedbalosť mu teraz hrozí väzenie až na päť rokov.


Trnavskí kriminalisti objasnili júnovú lúpež a vyšetrovateľ vo štvrtok /15.10./ už obe Trnavčanky /24, 21r./ obvinil. Krátko popoludní nič netušiaceho 52 ročného muža z Čachtíc spoločne prepadli v parku na Nitrianskej ulici v Trnave. Zhodili ho na zem a odcudzili mu z vrecka nohavíc peňaženku. Rýchlo sa postavil a dobehol unikajúcu páchateľku s peňaženkou. Túto je vytrhol, keď ho znovu zhodila zozadu na zem druhá žena. Pri páde pustil svoju peňaženku a na krátku chvíľu stratil orientáciu, čo využili páchateľky a znovu mu ju vzali. Teraz už však narýchlo z nej vybrali 1.500 € a odhodili ju na zem vedľa muža. Teraz im hrozí každej samostatne tri až osem rokov.


Polícia dnes /piatok 16.10./ krátko po 9 hodine prijala na operačnom stredisku oznámenie o úmrtí v Trnave na ul. Dolné Bašty. Vyslaná hliadka po príchode na miesto našla telo mŕtvej 42 ročnej bezdomovkyne, ktorá sa dlhodobo zdržiavala v Trnave. Ohliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonanie pitvy. Ako možnú príčinu smrti určil podchladenie. Polícia miesto nálezu zadokumentovala a začala vyšetrovanie. Na základe záverov pitvy bude stanovený ďalší postup vo vyšetrovaní.
Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 6 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.