phpRS
Dnešný dátum: 17. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Policajné správy z Trnavského regiónu: január - marec 2009

Vydané dňa 10. 07. 2009 (5120 prečítaní)

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


Dátum: 31.3.2009

Obvinený z vykradnutia 14-tich áut
Trnavskí policajti vypátrali páchateľa, ktorý je podozrivý z vykrádania áut. Od januára sa vlámal minimálne do 14-tich osobných áut v meste Trnava. Vykrádal autá na rôznych miestach, na parkoviskách pred nákupnými centrami, pred obytnými blokmi alebo rodinnými domami. Zväčša rozbil okno na aute alebo poškodil zámok a tak sa dostal dnu. V niektorých prípadoch využil nepozornosť majiteľa a ukradol veci z neuzamknutého auta. Kradol všetko cenné, autorádiá, reproduktory, osobné veci, peňaženky, kabelky, v jednom prípade natrafil na lyžiarsku výstroj. Majiteľom spôsobil škodu krádežou majetku a poškodením áut približne za 6000,-€. Polícia svojou operatívnou činnosťou 23 ročného Trnavčana vypátrala a obvinila z krádeží vlámaním. Dnes ho hliadka eskortovala do výkonu väzby.

fotofotofoto

Dátum: 30.3.2009

Trnavskí policajti zaistili drogy
Trnavskí policajti zaistili po operatívnom rozpracovaní ďalšie drogy. V sobotu popoludní (28.3.) kontrolovali na Nitrianskej ceste osobné auto Peugeot. Mali podozrenie, že v aute by sa mohli nachádzať drogy a tiež zbraň. Pri kontrole auta našli policajti v priestore medzi sedadlami igelitové vrecúško s bielou látkou. Expertíza potvrdila, že ide o metamfetamín, z ktorého by sa dalo vyrobiť 1202 dávok drogy. Okrem toho našli policajti v kufri auta aj pištoľ, ktorú mal podozrivý muž v nelegálnej držbe. Vyšetrovateľ obvinil 34 ročného muža z Dolnej Krupej pre drogovú trestnú činnosť a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Začal tiež trestné stíhanie pre nedovolené ozbrojovanie, pričom zbraň sa podrobí expertíze.

Dátum: 27.3.2009

Polícia v utorok /24. 3./ zadržala podozrivého 23 ročného muža z drogovej trestnej činnosti z Trnavy. Trnavskí kriminalisti v utorok zablokovali muža v jeho aute Škoda Octavia v Trnave na ul. Hospodárskej. Pri vystupovaní z auta sa snažil mladík odhodiť igelitové vrecko s drogou. To však neuniklo policajtom a drogu zaistili. Expertíza zistila, že sa jedná o päť dávok vysoko koncentrovanej drogy fentanyl, ktorá je zaradená do II. skupiny omamných látok. Fentanyl je najsilnejší syntetický opiát, s podobnými avšak omnoho silnejšími účinkami ako heroín. Pokiaľ je nám známe ide len o štvrtý záchyt tejto drogy na Slovensku.
Vyšetrovateľ obvinil mladíka z drogovej trestnej činnosti, za ktorý mu hrozí až 5 ročné väzenie.

Polícia v utorok o 10:40 hod. zaznamenala dopravnú nehodu na čerpacej stanici Slovnaft, odpočívadlo Zeleneč, na diaľnici D1 v smere z Bratislavy do Žiliny. 27 ročná vodička z Bratislavy so svojím autom Škoda Fabia pri odchode od čerpacieho stojanu, z doposiaľ nezistených príčin narazila do dverí a okraju steny predajne. Pri tom zachytila pri dverách stojacich dvoch 14 ročných chlapcov z Talianska. Jedného z nich autom privrela o mraziaci pult a spôsobila mu zlomeninu nohy pod kolenom a druhému spôsobila odreniny. Obaja chlapci boli prevezení na ošetrenie do nemocnice v Trnave. Vodička bola podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Polícia dopravnú nehodu naďalej vyšetruje.

Poverený policajt z OO PZ Piešťany vo štvrtok obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví a výtržníctva dvojicu mladíkov /19, 19/ z Trakovíc. V októbri po 22.00 hod. v pohostinstve vo Veľkých Kostoľanoch najskôr začali slovne napádať 18 miestneho mladíka. Následne k nemu pristúpili a dali mu pár faciek. Na to sa ho zastali ostatní prísediaci pri stole, čo dvojica útočníkov využila a začala sa s nimi biť. Páchatelia pri tom jedného z nich 19 ročného miestneho mladíka zvalili na zem, pričom pri páde si rozrezal pravú ruku v oblasti zápästia, čo si vyžiadalo 42 dní liečenia. Obom páchateľom za ich konanie teraz hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia v pondelok obvinila z trestného činu krádeže 17 ročnú ženu z Trnavy. V Piešťanoch v tento deň v miestnom HM v popoludňajších hodinách bez zaplatenia vyniesla tovar za pokladničnú zónu a chcela s ním odísť. V taške mala vložené dva rúže na pery, jeden tieň na oči, sadu hračkárskych autíčok a dve turistické salámy. Cena odcudzeného tovaru bola viac ako 33,-€. Polícia na mieste odcudzený tovar vrátila nepoškodený do predajne a ženu predviedla na policajnú stanicu. Tu policajti zistili, že sa už podobnej krádeže dopustila a tak ju obvinili z trestného činu. Obvinenej za jej konanie hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Polícia prosí všetkých občanov o pomoc pri pátraní po páchateľovi, ktorý v marci v katastri obce Malženice rozhodil otrávenú mäsovú návnadu. Svojím úmyselným konaním tak zapríčinil úhyn 4 ks Sokola rároha a 16 ks Myšiaka lesného. Nakoľko sa jedná o zákonom chránené vtáctvo dopustil sa trestného činu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Spoločenská hodnota uhynutých dravcov je viac ako 23.890,-€. Za takéto konanie zákon ukladá trest odňatia slobody až na dva roky. Ak majú občania akékoľvek informácie vedúce k zisteniu totožnosti páchateľa tohto činu, môžu ich oznámiť na bezplatnom tel. čísle 158 alebo na najbližšom OO PZ.

Polícia upozorňuje hlavne starších občanov, aby nedôverovali falošným elektrikárom, plynárom, vodárom a rôznym podomovým predajcom. Používajú rôzne spôsoby, len aby sa dostali do Vášho domu. Tu sa snažia zistiť pod zámienkou rozmenenia peňazí alebo výdavku, kde máte peniaze uložené. Potom Vás napr. požiadajú o pohár vody a v nestráženej chvíli Vám peniaze odcudzia. Každý pracovník uvádzaných spoločností má pri sebe zamestnanecký preukaz a žiadny nepracuje s finančnou hotovosťou. Platby týmto spoločnostiam sa riešia výhradne na pošte, v banke alebo priamo na pobočkách jednotlivých spoločností.

Dátum: 20.3.2009

Piešťanskí policajti zastavili v stredu okolo 17.00 hod. na Bratislavskej ulici vodiča Renaultu Megane. Pri bezpečnostnej prehliadke mu našli v ponožke 5 papierových skladačiek s podozrivým hnedým práškom. Ten sa podrobí expertíze, ktorá potvrdí, či išlo o drogy. V takom prípade môže 23 ročnému mužovi z Piešťan hroziť trojročné väzenie.
V stredu popoludní kontrolovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave vodiča Fiatu Punto. V ruksaku mal igelitové vrecúško s rastlinným materiálom, s podozrením, že by to mohla byť marihuana. Aj v tomto prípade až expertíza určí, či skutočne išlo o drogy. Podozrivým z drogovej trestnej činnosti je 26 ročný Trnavčan.

Dopravná polícia v stredu obvinila z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 45 ročného muža z Trstína. Policajná hliadka v decembri 2008 krátko po 22.00 hod. zastavila a kontrolovala posádku vozidla Škoda Felícia v Trstíne. Vodič auta na požiadanie predložil doklady potrebné k vedeniu vozidla. Podrobil sa dychovej skúške s výsledkom 1.03 mg/l, na čo mu bol ihneď zadržaný vodičský preukaz a zakázaná mu ďalšia jazda. Pri kontrole policajti taktiež zistili, že vodič sa už v minulosti takéhoto činu dopustil a bol mu zaň uložený zákaz činnosti. Za jeho konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Polícia v pondelok obvinila z trestného činu poškodzovania cudzej veci a výtržníctva 44 ročného muža z Vrbového. Koncom roka 2008 muž vošiel do baru vo Vrbovom, pričom po krátkej chvíli začal bezdôvodne napádať zákazníkov a vulgárne ich osočovať. V bare pristúpil k výhernému automatu, ktorý chytil do rúk a dvakrát ho hodil na zem, čím ho znefunkčnil. Popri tom vytrhol zo steny zásuvku a elektrické vedenie. Následne vzal do rúk drevenú lavicu, ktorú hodil do automatu na zemi. 33 ročnému majiteľovi baru z Piešťan spôsobil svojím vyčíňaním škodu za viac ako 6630,-€. Za jeho konanie mu teraz hrozí väzenie od šesť mesiacov až na tri roky.

Policajti z OO PZ Piešťany prichytili dvoch mladíkov /28, 22/ zo Sokoloviec a 49 ročného muža Bratislavy, ktorí lovili ryby na rieke Váh bez povolenia. Všetci traja páchatelia v sobotu /14. 3./ zakázaným spôsobom a to pomocou ohradného pletiva v k.ú. obce Drahovce ulovili dvoch kaprov a troch pleskáčov. Rybárskej organizácii v Piešťanoch tak spôsobili škodu za viac ako 66,-€. V tomto prípade začala polícia trestné stíhanie vo veci pre prečin pytliactva, za ktorý hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajti zo Sládkovičova zachránili život

Vďaka rýchlemu rozhodnutiu a okamžitému poskytnutiu prvej pomoci zachránili policajti v stredu život 56 ročnej žene. Pani mala prísť ku svojmu lekárovi na vyšetrenie. Keďže dlho nechodila a nedvíhala ani telefón, lekár sa rozhodol vyhľadať ju. V dome mu však nikto neotváral, preto kontaktoval políciu. Policajti, por. Šárkány a npor. Homola, sa po preverení situácie a podozrení, že žene sa niečo mohlo sťať, rozhodli otvoriť byť. Konali rozhodne a okamžite. Zabezpečili pracovníka technických služieb mesta, ktorý vylomil zámok a za prítomnosti nezúčastnenej osoby a príslušníkov mestskej polície vošli do bytu. Tu našli ženu v bezvedomí so zapadnutým jazykom. Naši policajti jej ihneď poskytli prvú pomoc a privolali záchranku. Pomoc poskytli tiež jej ťažko postihnutej dcére, ktorú našli vo vedľajšej miestnosti. "Povinnosťou polície je popri iných úlohách chrániť život a zdravie ľudí. Mňa veľmi teší, že naši policajti konali rozhodne a profesionálne a zachránili tak ľudský život. Za svoj prístup a konanie ich odmeníme," uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Galante, pplk. Ing. Igor Németh.

Dátum: 13.3.2009

Vyšetrovateľ vo štvrtok obvinil z drogovej trestnej činnosti 29 ročného muža z Lipnice nad Sázavou (ČR). Policajnú hliadku zaujalo jeho podozrivé správanie krátko pred 02.45 hod. v Trnave na ul. Kollárovej. Pri vykonávaní bezpečnostnej prehliadky našli policajti u muža dve igelitové vrecúška so sušenou rastlinou. Policajti podozrivú vec zaistili a zaslali na skúmanie. Expertíza potvrdila, že ide o tri dávky marihuany. Za túto trestnú činnosť teraz páchateľovi hrozí väzenie až na tri roky.

Dopravný policajt vo štvrtok obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 32 ročného muža z Trnavy. Policajná hliadka zastavila a kontrolovala posádku vozidla Fiat Brava v Trnave na ul. Sladovníckej krátko po 02.20 hod. Vodič auta na požiadanie predložil vodičský preukaz a občiansky preukaz. Podrobil sa dychovej skúške s výsledkom 0.83 mg/l, na čo mu bol ihneď zadržaný vodičský preukaz. Pri kontrole policajti taktiež zistili, že vodič sa už v minulosti takéhoto činu dopustil a bol zaň právoplatne odsúdený. Za jeho konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok, ktorý sa však môže zvýšiť vzhľadom k jeho trestnej minulosti.

Vyšetrovateľ v stredu obvinil z obzvlášť závažného zločinu lúpeže dvoch mladíkov (17, 22) z Trnavy. Obaja asi o 8.00 hod. v tento deň od chrbta pristúpili k 59 ročnej žene z Trnavy a zvalili ju na zem. Popri tom sa jej jeden z nich snažil vytrhnúť kabelku z ruky. Po tom ako sa mu to podarilo obaja utiekli preč. Žena útok ihneď nahlásila a polícia páchateľov zakrátko vypátrala a zadržala. Útokom žene spôsobili rozsiahle zranenia a škodu vo výške 155,-€.
Pri vypočúvaní sa mladíci priznali aj k lúpeži, ktorú spáchali v piatok večer na ul. Hollého v Trnave. Taktiež od chrbta pristúpili k 66 ročnej žene z Trnavy, ktorú zhodili na zem a strhli jej kabelku z ramena. Potom rýchlo utiekli. Žena si pri páde narazila koleno a poškodila oblečenie. Krádežou kabelky s obsahom jej spôsobili škodu za viac ako 125,-€. Vyšetrovateľ oboch umiestnil do cely policajného zaistenia a podal návrh na vzatie páchateľov do väzby. Za ich závažnú trestnú činnosť im teraz hrozí väzenie od desať do pätnásť rokov, mladíkovi polovica.

Polícia v stredu asi o 14.00 hod. obdržala telefonické oznámenie o potýčke v piešťanskom hotely. 33 ročného muža z Piešťan po predchádzajúcej slovnej hádke mal napadnúť na oslave jeho známy, do čoho sa zapojili aj viaceré iné osoby. Polícia predviedla na OO PZ v Piešťanoch v súvislosti s potýčkou päť osôb. Po vypočutí boli všetky osoby prepustené. Počas potýčky nebol z nich nikto zranený. Polícia vec naďalej prešetruje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Polícia v sobotu prijala oznámenie o poškodení verejného vodovodu v obci Trebatice. Na mieste bolo zistené, že tlakové kanalizačné prípojky sú zaústené do verejného vodovodu. V spolupráci so starostom obce Trebatice boli vykonané opatrenia na odstránenie kanalizačných prípojok z vodovodu a zaslepenie otvorov. V oblasti hláseného znečistenia boli zaistené vzorky znečistenej vody. Polícia skutok rieši ako priestupok proti poriadku v správe. Po obdržaní rozboru vzoriek vody bude možné vo veci rozhodnúť.

Polícia zaistila 100 ks pyrotechniky počas futbalového zápasu

Polícia v sobotu po operatívnom rozpracovaní priamo na futbalovom štadióne v Trnave, na ul. Kollárovej v miestnosti pod východnou tribúnou našla a zaistila 99 kusov pyrotechnických zloží. Vyšetrovateľ vykonal obhliadku miesta činu, zaistil podozrivú pyrotechniku a zaslal ju na expertízu. Vo veci začal trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, za ktorý hrozí trest odňatia slobody od 3 do 8 rokov.

Počas zápasu pri vstupe na južnú tribúnu futbalového štadiónu našli kriminalisti u 16 ročného mladíka z Bolerázu pyrotechnickú zlož. Na jej boku mal lepiacou páskou pripevnenú zápalnú šnúru. Polícia mladíka predviedla pred vyšetrovateľa, ktorý mu pyrotechniku ihneď zaistil a zaslal na expertízu. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, ktorý ustanovuje trest odňatia slobody od 3 do 8 rokov.

Za využitia kamerového systému na štadióne polícia odhalila dvoch mladíkov, ktorí na južnej tribúne použili dymovnice. Tým sa dopustili priestupku a preto boli predvedení na OO PZ v Trnave za účelom spísania priestupku. Jednalo sa o 16 ročného mladíka z Galanty a 15 ročného mladíka zo Senca. Priestupkové spisy boli následne zaslané na objasnenie a prejednanie na MsP v Trnave v zmysle zákona.

Dátum: 10.3.2009

Trnavskí policajti opäť úspešní v boji proti drogám

Polícia odhalila výrobňu marihuany. Trnavskí kriminalisti vykonali včera večer po operatívnom rozpracovaní domovú prehliadku. V rodinnom dome v Červeníku našli vnútorné zariadenie prerobené na pestovanie marihuany. V dome zaistili približne 230 ks sadeníc a 3 ks rastlín vysokých asi 1 meter, ktoré boli v štádiu zrelosti. Polícia pokračuje ešte dnes v zaisťovaní rastlín a tie budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Až znalci zistia, aký majú obsah účinnej látky THC a koľko dávok by sa z nich dalo vyrobiť. Polícia počas akcie zadržala podozrivého 24 ročného mladíka z Trnavy v neďalekom motoreste. V súčasnosti je umiestnený v cele policajného zaistenia. Za drogovú trestnú činnosť v takomto rozsahu môže páchateľovi hroziť až 15 ročné väzenie.

fotofotofotofotofotofoto

Dátum: 9.3.2009

Úmrtie 13 ročnej dievčiny
Polícia v nedeľu (8. 3. 2009) zaznamenala tragické úmrtie 13 ročného dievčaťa zo Špačiniec pri Trnave. Popoludní sa prišlo dievča k susedom okúpať, pričom približne o 13.35 hod. ju domáca našla vo vani bez známok života. Privolaný lekár jej už nedokázal pomôcť a konštatoval na mieste smrť. Predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonanie pitvy. Poverený policajt začal vo veci vyšetrovanie pre prečin usmrtenia.

Dátum: 6.3.2009

Policajná hliadka zadržala mladíka s drogami na Rybníkovej ulici v Trnave. Koncom minulého roka policajti vykonávali kontrolu 26 ročného vodiča auta Opel Corsa. Počas kontroly policajti zistili, že muž má v aute a pri sebe dve papierové vrecká a striekačku s neznámou bielou látkou. Všetky predmety vyšetrovateľ mladíkovi zaistil a zaslal na expertízu. Znalecké skúmanie potvrdilo v striekačke metamfetamín a vo vreckách marihuanu. Vyšetrovateľ mladíka obvinil z drogovej trestnej činnosti, za čo mu hrozí až trojročné väzenie.

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu krádeže 26 ročného mladíka z Leopoldova. V tento deň sa mladík vlámal do rodinného domu v Leopoldove na ul. 1. mája. Zo spálne zo šperkovnice odcudzil zlatú retiazku, tri zlaté prstene a z peňaženky 100,-€. 29 ročnému majiteľovi vecí spôsobil celkovú škodu za viac ako 700,-€. Mladíkovi za jeho konanie teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Polícia vypátrala páchateľa krádeže motorového vozidla. Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu krádeže 22 ročného mladíka zo Serede. V polovici januára v nočných hodinách vo Vlčkovciach odcudzil Škodu Felíciu. Vylomil zámky na dverách ako i spínaciu skrinku, naštartoval a s autom odišiel do Serede, kde ho zaparkoval na ul. Legionárskej. 56 ročnému majiteľovi krádežou auta spôsobil škodu 2.300,-€. Za jeho skutok mu teraz hrozí väzenie až na dva roky, ktorý sa môže zvýšiť vzhľadom na jeho trestnú minulosť.

Polícia v pondelok obvinila z trestného činu nebezpečného vyhrážania 43 ročného muža z Veľkých Kostolian. V tejto obci sa vyhrážal muž pod vplyvom alkoholu už po dlhšiu dobu svojej 42 ročnej manželke a deťom, že pustí v dome plyn a podpáli ho. V októbri muž ženu aj fyzicky napadol, pričom na ňu kričal, že ju zabije. V tom sa mu snažil zabrániť ich 18 ročný syn. Až po tomto útoku sa žena rozhodla jeho konanie nahlásiť na políciu. Obvinenému teraz hrozí za jeho konanie väzenie od šesť mesiacov až na tri roky.

Polícia vo štvrtok obvinila z trestného činu ublíženia na zdraví a výtržníctva 21 ročného mladíka z Piešťan. V miestnom v bare na ul. Krajinskej krátko pred 3 hodinou pristúpil k stolu so zákazníkmi. Bezdôvodne tu napadol 22 ročného mladíka z Dubovian, ktorého dva krát udrel päsťou do tváre. Ihneď z baru odišiel, pričom za ním vyšiel aj napadnutý mladík. Útočník ho pred barom znovu udrel do tváre a zhodil na zem. Ešte niekoľkokrát ho kopol a potom odišiel. Útokom spôsobil 22 ročnému mladíkovi zranenia, z ktorých sa liečil tri týždne. Teraz mu za jeho skutok hrozí väzenie až na dva roky.

V pondelok krátko po 9.30 hod. polícia zasahovala proti páchateľovi krádeže v drogérii na ul. Hlavnej v Trnave. 25 ročný mladík z Trenčína tu z predajne odcudzil 19 ks 500 ml šampónu v hodnote 125,59,-€. Tesne pri východe z predajne bol však zadržaný a odcudzený tovar bol vrátený do predajne. Mladík sa svojím konaním dopustil priestupku proti majetku, za ktorý mu bola uložená bloková pokuta nezaplatená na mieste vo výške 30,-€.

Trnavskí kriminalisti vo štvrtok vypátrali páchateľa viacnásobnej krádeže v objekte polikliniky v Trnave. V januári v nočných hodinách 29 ročný mladík z Trnavy vošiel cez pootvorené okno do objektu polikliniky v Trnave. Tu vypáčil počas noci tri automaty na nápoje. Odcudzil z nich viac ako 1.760,-€ a zároveň spôsobil škodu na automatoch za viac ako tisíc €.
V stredu (25. 2. 2009) v nočných hodinách opätovne cez pootvorené okno vošiel do objektu polikliniky. Najskôr vypáčil dvierka na nápojovom automate, z ktorého odcudzil mince vo výške 470,-€ a spôsobil škodu na automate vo výške 500,-€. Potom sa vlámal do predajne očnej optiky odkiaľ odcudzil 200,-€, obaly na okuliare, detské okuliare, lupy, čistiace spreje na okuliare a strieborný náramok s jantárom. Krádežou spôsobil škodu za viac ako 3.335,-€.
Polícia obvinila 29 ročného mladíka z trestných činov krádeže a poškodzovania cudzej veci. Za jeho protiprávne konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Dátum: 4.3.2009

Lúpež na čerpacej stanici v Holíči

Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie, ktoré sa stalo dnes o 4.30 hod. v Holíči. Mladý muž vošiel do predajne čerpacej stanice, pričom vystupoval ako nakupujúci. Náhle pristúpil k pokladni a na 37 ročnú predavačku z Holíča namieril zbraň. Požadoval po nej, aby mu ihneď otvorila pokladňu, čo aj zo strachu o svoj život urobila. Z pokladne odcudzil viac ako 750,- €. Počas lúpeže nespôsobil žene žiadne zranenia. Za takéto konanie hrozí páchateľovi väzenie od sedem do dvanásť rokov.

Dátum: 26.2.2009

Vyšetrovateľ v utorok obvinil z drogovej trestnej činnosti 28 ročného muža z Nového Mesta nad Váhom. Policajná hliadka muža kontrolovala v popoludňajších hodinách na sídlisku Družba v Trnave. Našla u neho 5 podozrivých skladačiek. Policajti muža predviedli pred vyšetrovateľa a podozrivé skladačky zaistili. Vykonaná expertíza potvrdila vo všetkých skladačkách prítomnosť heroínu. Za prechovávanie drog teraz hrozí páchateľovi väzenie až na päť rokov.

Trnavskí kriminalisti objasnili vlámanie do rodinného domu z minulého roku. V auguste krátko popoludní sa 20 ročný mladík vlámal do domu v Trnave na ul. Hodžovej. Vypáčil dvojkrídlové okno, cez ktoré vliezol do domu a z neho odcudzil televízor, dva magnetofóny, rádio, dve vŕtačky a finančnú hotovosť 6.500,-Sk. 59 ročnému majiteľovi domu z Trnavy tak spôsobil škodu vo výške 730,-€. Za jeho čin mu teraz hrozí trest odňatia slobody od šesť mesiacov až na tri roky, ktorý sa však môže zvýšiť, nakoľko sa obvinený mladík už v minulosti dopustil trestnej činnosti a teraz sa nachádza vo väzení pre iný trestný čin.

Vyšetrovateľ v sobotu obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami 58 ročného muža z Piešťan. Ten si nelegálnym spôsobom a bez povolenia zakúpil v októbri pištoľ kalibru 8 mm s dvomi nábojmi. Tieto si odložil v piešťanskom bare a odišiel preč. Pištoľ s nábojmi však našiel 45 ročný majiteľ baru, ktorý ju ihneď odovzdal na polícii. Vyšetrovateľ zbraň s nábojmi zaistil a zaslal na skúmanie. Expertíza potvrdila plnú funkčnosť zbrane a nábojov. Za protiprávne konanie teraz hrozí páchateľovi väzenie od troch do osem rokov.

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu krádeže 33 ročného muža zo Šulekova. V septembri minulého roka jeho dom pracovníci ZSE a.s., Bratislava odpojili od odberu elektrickej energie, nakoľko muž dlhodobo neplatil za odobranú elektrinu. Následne sa muž vlastnoručne a protiprávne pripojil na elektrickú sieť a tak až do 5. februára odoberal elektrinu neoprávnene a bez riadnej úhrady. Za jeho protiprávne konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky, ktorý sa však môže zvýšiť vzhľadom k výške spôsobenej škody.

Policajti z Hlohovca vypátrali iba 18 ročného páchateľa lúpeže z konca minulého roka. Ten pod hrozbou použitia noža a slovných vyhrážok prinútil 22 ročného mladíka, aby mu vydal všetky peniaze, ktoré má u seba. Následne mu prehmatal vrecká, pričom z nohavíc mu vybral aj mobilný telefón. 22 ročnému mladíkovi tak spôsobil lúpežou škodu vo výške 267,-€. Za jeho protizákonné konanie ho vyšetrovateľ v sobotu obvinil z lúpeže, za ktorú mu hrozí trest odňatia slobody od sedem do dvanásť rokov.

Polícia v pondelok dopoludnia dokumentovala požiar v Trnave na ul. Golianovej. V obytnom bloku na štvrtom poschodí z doposiaľ neznámych príčin horel neobývaný dvojizbový byt. Požiar poškodil pevné vybavenie bytu a spôsobil zadymenie jeho priestorov. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Presné príčiny požiaru sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Vyšetrovateľ v pondelok vo večerných hodinách dokumentoval aj požiar v priestoroch gastronomickej prevádzky v budove UCM v Trnave na ul. Rybníkovej. Z doposiaľ presne nezistených príčin tu v skladových priestoroch začalo horieť. Oheň sa rozšíril na celý sklad, pričom majiteľovi spôsobil škodu za viac ako 10.000,-€. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci, za ktorý hrozí páchateľovi trest odňatia slobody od šesť mesiacov až na dva roky. Príčiny požiaru sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

V stredu krátko po polnoci polícia zaznamenala poškodenie objektu pošty v obci Borovce. Páchateľ tu na vchodových dverách poškodil zámkovú vložku a dva visiace zámky na ochrannej mreži. Z objektu pošty však neboli odcudzené žiadne veci. Páchateľ spôsobil škodu vo výške 100,-€. Polícia skutok vyšetruje ako priestupok proti majetku.

Dátum: 20.2.2009

Trnavskí policajti vykonali včera na základe operatívneho rozpracovania domovú prehliadku na Jiráskovej ulici. Zaistili pri nej metamfetamín a piperazín vo forme tabliet na asi 830 dávok. Policajti zadržali 36 ročného muža, ktorý mal byt prenajatý. Zaistené drogy boli určené na predaj ďalším odberateľom a ich hodnota na čiernom trhu by sa pohybovala okolo 8300,-€. Vyšetrovateľ na základe expertízy obvinil muža z drogovej trestnej činnosti a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Keďže bol za takýto čin už v minulosti odsúdený, môže mu hroziť väzenie na desať až pätnásť rokov.
Piperazín nebol v minulosti zaradený medzi omamné a psychotropné látky, avšak teraz už patrí v zmysle zákona medzi drogy.
fotofoto foto foto foto foto

Dátum: 19.2.2009

Trnavskí kriminalisti vypátrali páchateľa viacnásobnej krádeže. Koncom januára a v priebehu februára sa dvakrát vlámal do neobývaného rodinného domu v Trnave. Pri prvej krádeži odcudzil z domu zabudovaný plynový kotol a vytrhal zo stien viacero elektrických káblov. Druhýkrát vypáčil vstupné dvere domu a odcudzil stropné svietidlá, sadu kuchynského riadu, rám dvojpostele, plynový kotol, expanznú nádobu, vaničku sprchovacieho kúta a väčšie množstvo obkladačiek. 34 ročnému majiteľovi domu z Bratislavy obomi krádežami odcudzil veci za viac ako 3.105,-€. Vyšetrovateľ obvinil 32 ročného muža z Trnavy z trestného činu krádeže, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajná hliadka zadržala mladíka s drogami na Zelenečskej ulici v Trnave. Koncom minulého roka policajti kontrolovali 24 ročného muža z Nového Mesta nad Váhom. Pri kontrole po predchádzajúcej výzve vydal policajtom čierne plátenné vrecko, v ktorom mal vložené 3 striekačky, 1 ružovú trubičku, krabičku od žuvačiek s obsahom sušenej rastliny a poškodenú žiarovku. Všetky predmety vyšetrovateľ mladíkovi zaistil a zaslal na expertízu. Znalecké skúmanie potvrdilo vo všetkých striekačkách a v žiarovke stopy po metamfetamíne a jednu dávku marihuany. Vyšetrovateľ muža obvinil z drogovej trestnej činnosti, za čo mu hrozí až trojročné väzenie.

Vyšetrovateľ v piatok obvinil z trestného činu sprenevery 40 ročnú ženu z Hlohovca. Ako čašníčka v miestnom pohostinstve si od pondelka do štvrtka neoprávnene a bez vedomia majiteľa zobrala finančnú hotovosť z denných tržieb. Takto získané peniaze však ihneď v tomto pohostinstve prehrala na hracích automatoch. 39 ročnému majiteľovi pohostinstva z Hlohovca tak spôsobila škodu za viac ako 1.720,-€. Za protiprávne konanie teraz hrozí obvinenej až dvojročné väzenie.

Piešťanskí policajti vypátrali v pondelok len 11 ročnú páchateľku krádeže z Bulharska. Podozrivá je z toho, že v piatok odcudzila v piešťanskom hypermarkete voľne odloženú dámsku kabelku z nákupného vozíka. V nej mala 27 ročná majiteľka z Veselého vloženú finančnú hotovosť 193,-€, osobné doklady, bankomatové karty a mobilný telefón. Krádežou maloletá páchateľka spôsobila majiteľke škodu vo výške 193,-€. Za takúto krádež hrozí páchateľovi väzenie až na dva roky, ale nakoľko sa jedná o osobu, ktorá pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedná, bolo trestné stíhanie odložené.

Polícia prosí občanov o pomoc pri objasnení dopravnej nehody zo dňa 20.01.2009 (utorok) cca. o 24.00 hod., ktorá sa stala v Trnave na svetelnej križovatke ulíc Kollárova - Hospodárska - Dohnányho. Pri nehode prišlo k stretu áut Škody Octavia, striebornej farby vchádzajúcej do križovatky od ul. Hospodárskej v priamom smere a Škody Fabia, čiernej farby, ktoré vošlo do križovatky z ul. Kollárovej smerom k stanici.
V záujme riadneho objasnenia tejto dopravnej nehody, prosíme prípadných svedkov, aby sa prihlásili na tel. čísle 0961 10 3518 alebo na čísle 158. Za poskytnuté informácie v predmetnej veci občanom ďakujeme.

Policajti vypátrali páchateľa, ktorý sa v januári vlámal do garáže pri obytnom bloku v Trnave. Ukradol odtiaľ elektrické náradie, nabíjačku a rôzne drobné predmety. Majiteľovi spôsobil škodu za približne 760,-€. Tento týždeň vyšetrovateľ obvinil z prečinu krádeže 20 ročného, v minulosti už trestaného, Trnavčana.
Do pohostinstva v Zelenči sa 10. februára vlámal páchateľ, ktorý ukradol peniaze z hracieho automatu. Krádežou peňazí a poškodením zariadenia spôsobil majiteľovi škodu vo výške 430,-€. Policajti páchateľa vypátrali a vyšetrovateľ v utorok obvinil z krádeže 23 ročného muža zo Sládkovičova.

Peňažná pokuta hrozí mužovi z Trebatíc, ktorý v utorok popoludní pálil vo svojej záhrade strešné dosky. Dopustil sa tým porušenia všeobecne záväzného nariadenia obce a v zmysle priestupkového zákona zhoršil tak životné prostredie. Občania by si preto mali uvedomiť, že nie všetko čo na záhrade zhorí, je vhodné páliť. Môžu sa dopúšťať priestupku na úseku životného prostredia.

S alkoholom na cesty sa nevyplatilo vyraziť cyklistovi z Orvišťa. V stredu ho v obci Ostrov kontrolovala policajná hliadka. Dychovou skúškou mu namerali 1,11mg (2,31 promile) alkoholu. V noci z piatka na sobotu kontrolovali policajti v obci Banka vodiča Fabie. Aj jemu prístrojom namerali 0,5 mg alkoholu (1,06 promile). Previnilcov budú riešiť v správnom konaní.

Dátum: 16.2.2009

Lúpežné prepadnutie pošty v Borovciach
Vyšetrovateľ v piatok začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Páchateľ krátko pred 10 hodinou v tmavom oblečení a s kuklou na hlave vstúpil do pobočky pošty v obci Borovce. Tu prešiel k priehradke, kde so zbraňou v ruke vyzval pracovníčku, aby mu vydala ihneď všetky peniaze. V obave o svoj život vybrala z pokladne 1.750,- €, ktoré jej páchateľ vytrhol z ruky a utiekol von na ulicu. Pri čine neutrpela pracovníčka pošty žiadne zranenia. Za zločin lúpeže hrozí páchateľovi trest odňatia slobody od sedem do dvanásť rokov. Polícia ihneď po čine začala pátranie po horúcej stope a prípadom sa naďalej zaoberá.

Dátum: 13.2.2009

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia 27 ročného muža z Maduníc. V tento deň popoludní policajná hliadka zastavila a kontrolovala vodiča auta zn. Škody 120 pri obci Červeník. Vodiča vyzvali aby predložil doklady potrebné k vedeniu vozidla. 27 ročný muž sa hliadke priznal, že mu bol vodičský preukaz už skôr zadržaný. Následnou lustráciou policajti zistili, že muž má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá v trvaní na dvanásť mesiacov. Za nerešpektovanie tohto úradného rozhodnutia mu teraz hrozí až dvojročné väzenie.

Vyšetrovateľ obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví 55 ročného muža z Trnavy. Ten v apríli úmyselne počas slovnej hádky silno dupol na nohu svojej 43 ročnej manželke v ich byte. Útokom jej spôsobil zlomeninu priehlavkovej kosti ľavej nohy. Žena sa zo zranení liečila päť týždňov. Za úmyselné ublíženie na zdraví hrozí páchateľovi trest odňatia slobody od šesť mesiacov až na dva roky.

Vyšetrovateľ v utorok obvinil muža z drogovej trestnej činnosti. Policajná hliadka v septembri v nočných hodinách kontrolovala vodiča auta zn. Škody Octavia. Pri bezpečnostnej prehliadke bola v aute nájdená sušená rastlina a kovová fajka. Policajti podozrivé veci vodičovi zaistili a následne zaslali na skúmanie. 29 ročný muž k zaistenej rastline uviedol, že je to marihuana a má ju pre vlastnú potrebu. Vykonanou expertízou bolo zistené, že sa jedná o dve jednorazové dávky tejto drogy. Za prechovávanie drog mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Vyšetrovateľ v piatok obvinil z trestného činu krádeže 45 ročnú ženu zo Šulekova. V auguste minulého roka jej dom pracovníci ZSE a.s., Bratislava odpojili od odberu elektrickej energie, nakoľko žena dlhodobo neplatila za odobranú elektrinu. Následne sa žena vlastnoručne pripojila na elektrickú sieť a tak až do 5. februára odoberala elektrinu neoprávnene a bez riadnej úhrady. Za jej protiprávne konanie jej teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky, ktorý sa však môže zvýšiť vzhľadom k výške spôsobenej škody.

Policajti z OO PZ Cífer vypátrali páchateľa januárovej krádeže. 25 ročný mladík zo Zelenča sa počas dňa vlámal do rodinného domu v tejto obci. Z neho odcudzil počítačovú zostavu, encyklopédiu druhej svetovej vojny, domáce kino, asi 50 kusov DVD nosičov, LCD televízor a dekoračnú fľašu vina. Celkovo spôsobil škodu za viac ako 2.100- €. Mladíka vyšetrovateľ obvinil z trestného činu krádeže vlámaním, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu úverového podvodu 52 ročného muža z Piešťan. V apríli muž uzatvoril zmluvu o úvere na sumu 10 tisíc korún, pričom sa zaviazal, že úver splatí v nasledujúcich desiatich mesiacoch. Pri spisovaní zmluvy uviedol, že pracuje ako vodič vo firme Vetech. Vyšetrovaním však bolo zistené, že v tejto firme nikdy nepracoval. Nakoľko pri spisovaní zmluvy uviedol nepravdivé údaje a úver riadne nesplácal, vyšetrovateľ ho obvinil z trestného činu úverového podvodu, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody od jedného do päť rokov.

Piešťanskí policajti vypátrali páchateľku vreckovej krádeže. V utorok vyšetrovateľ obvinil z trestného činu krádeže viackrát trestanú 47 ročnú ženu z Piešťan. Koncom januára v piešťanskej cukrárni odcudzila z kabelky 73 ročnej nemeckej turistky plátennú peňaženku, v ktorej bol vložený zlatý prsteň a 20,-€. Celkovo krádežou spôsobila škodu za viac ako 75,-€. Za jej konanie jej teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky, ktorý sa však môže zvýšiť vzhľadom k jej trestnej minulosti.

Nepozornosť pri cúvaní sa stala osudnou 89 ročnej žene z Maduníc. V januári krátko po 13.00 hodine 23 ročná vodička z Maduníc cúvala s autom na parkovisku v Maduniciach. Pri tom narazila zadnou časťou auta do staršej ženy, ktorá spadla na zem. Nárazom a pádom utrpela 89 ročná žena ťažké zranenia hlavy, ktorým o niekoľko dní v nemocnici podľahla. Vyšetrovateľ obvinil 23 ročnú vodičku z trestného činu usmrtenia, za ktorý hrozí obvinenej trest odňatia slobody od dvoch do piatich rokov.

Dátum: 9.2.2009

Pobili sa štyria chlapci
Polícia zakročovala minulý týždeň v stredu na Coburgovej ulici, kde sa pobili štyria chlapci. Policajná hliadka dorazila na miesto do 5 minút od nahlásenia udalosti. Dvaja bratia z Bukovej tu cestou do školy mali incident s dvoma rómskymi chlapcami. Incident vyústil aj do vzájomného fyzického útoku. 17 ročný Patrik z Bukovej skončil po úderoch palicou s poranením hlavy, z ktorého sa bude zotavovať predbežne 14 dní. Polícia celý incident preveruje a okamžite prijala opatrenia na predchádzanie takýmto útokom. V čase príchodu a odchodu žiakov zo stredného odborného učilišťa polícia posilnila hliadkovú službu. Celej lokalite venujeme zvýšenú pozornosť.

Dátum: 6.2.2009

Policajti prenasledovali BMW, ktoré unikalo šialenou rýchlosťou
Policajná hliadka z Trnavy zastavila včera okolo 15.00h osobné auto BMW, ktoré vyšlo z obce Modranka do protismeru a zákazu vjazdu. Počas kontroly osádky vodič náhle naštartoval a dal sa na útek po rýchlostnej komunikácii R1 smerom na Nitru. Polícia na jeho zastavenie použila viaceré výzvy, napokon aj varovné výstrely do vzduchu a na auto. Auto unikalo rýchlosťou okolo 200km/h, pričom ohrozovalo ostatných vodičov. Napokon s prestrelenými zadnými svetlami a kolesami skončilo mimo cesty medzi obcami Šintava a Pata. Páchatelia stihli auto poliať horľavou látkou a podpáliť ho. Z osádky troch mužov 19 ročného z Paty zadržala policajná hliadka zo Šoporne. P dvoch bratoch zo Zemianskych Sadov polícia pátra. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci. Polícia dnes na prípade naďalej intenzívne pracuje.

Dátum: 4.2.2009

Policajti zaistili heroín
Trnavskí policajti odhalili ďalšie drogy. Na základe operatívneho rozpracovania vykonali v pondelok (2. 2.) domovú prehliadku v rodinnom dome v Trnave. Zaistili pri nej heroín a iné látky, podozrivé ako drogy. Expertíza ukázala, že zo zaisteného množstva heroínu by bolo možné vyrobiť približne 250 dávok, ktorých hodnota na čiernom trhu by bola okolo 2500 €. Vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti 43 ročnú ženu, ktorá je stíhaná na slobode. Jej o rok starší manžel bol už v minulosti pre drogovú trestnú činnosť odsúdený a momentálne je zaistený v policajnej cele. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Obvineným hrozí väzenie na 10 až 15 rokov.
foto

Dátum: 4.2.2009

Stanovisko polície k internetovej informácii:
Viaceré médiá a občania sa obrátili na Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave s otázkou súvisiacou s informáciou, ktorá koluje po internete. V nej sa uvádza, že polícia rieši prípad neznámej osoby, ktorá vpichla na diskotéke krv s HIV vírusom mladému chlapcovi. Vo vrecku nohavíc mal mať vložený lístok s odkazom. "Už si aj ty HIV pozitívny."
Na políciu takýto skutok nikto nenahlásil. Polícia vlastným operatívnym šetrením okolnosti preverila, pričom sa uvedené informácie nepotvrdili. Žiaden takýto trestný čin nevyšetrujeme, záležitosť sa javí ako ničím nepodložená fáma.

Dátum: 30.1.2009

Vyšetrovateľ v Piešťanoch obvinil z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva 44 ročného muža z Hubiny. Ešte v minulom roku pred kultúrnym domom v obci Hubina fyzicky napadol 26 ročného občana Česka. Údermi a kopancami do rôznych častí tela mu spôsobil zranenia, z ktorých sa liečil 3 týždne.

Polícia odhalila minulý týždeň okolo poludnia pri krádeži v nákupnom centre v Piešťanoch maloletú dievčinu. Keďže bezpečnostná služba a polícia mali už voči nej podozrenie, pri jej "nákupoch" sa na ňu špecificky zamerali. V prvom hypermarkete jej zákazníci nedali príležitosť ukradnúť žiadnu kabelku a tak odišla bez koristi. No presunula sa do ďalšieho, kde predsa len našla niekoho menej opatrného. S ukradnutou kabelkou odišla rovno do rúk polície. Keďže ide len o 12 ročnú dievčinu, polícia trestné stíhanie pre neprípustnosť odložila. V tomto prípade majiteľka škodu neutrpela, kabelka sa dostala naspäť do jej rúk. Na šikovnosť zlodeja však doplatila v utorok pani, ktorá si pri nákupoch v piešťanskom hypermarkete odložila kabelku do nákupného vozíka. Vo chvíľke nepozornosti jej ju zlodej ukradol a došla tak o hotovosť a platobnú kartu. Polícia opätovne upozorňuje občanov, aby boli pri nákupoch opatrní a dávali si na svoje osobné veci väčší pozor.

Polícia vypátrala páchateľov lúpeže. V utorok (27. 1.) v noci v parku pri stanici v Trnave zhodili viacerí páchatelia na zem 26 ročného muža zo Šoporne. Ulúpili mu peňaženku, v ktorej mal 110 €. Prepadnutému mužovi sa podarilo páchateľom utiecť, no tí ho dostihli, zhodili na zem, opätovne mu prehľadali vrecká a ukradli z nich mobilný telefón. Polícia krátko na to páchateľov vypátrala. Podozrivými sú 19 ročný muž a len 16 ročný mladík, obaja z Trnavy. Vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu lúpeže a umiestnil do policajnej cely s návrhom na väzobné stíhanie.

Polícia obvinila z týrania zvieraťa 48 ročného muža z Hlohovca. Podozrivý je z toho, že sa v uplynulých mesiacoch nestaral riadne o svojho psa a sučku Nemeckého ovčiaka. Zvieratá nekŕmil a nedával im vodu. Psa dali do opatery inej osobe, avšak sučka napriek okamžitej veterinárnej starostlivosti, kvôli dlhodobému hladovaniu, uhynula.

Minulý víkend zastavila a kontrolovala policajná hliadka v Piešťanoch na Teplickej ulici vodiča osobného auta Audi A4. Pri dychovej skúške mu namerali 1,46mg alkoholu, čo sú asi 3 promile. Muž u seba navyše nemal ani vodičský preukaz. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali a budú ho riešiť za priestupok v správnom konaní.

Piešťanskí policajti dolapili páchateľov ihneď po čine. Dnes nadránom sa traja páchatelia vlámali do predajne potravín v obci Sokolovce (okr. Piešťany). Na miesto ihneď dorazila policajná hliadka, ktorá pri prehliadaní predajne začula z vedľajšej ulice štartujúce auto. Po krátkom prenasledovaní na zľadovatenej ceste policajti zadržali podozrivú osádku v susednej dedine Koplotovce, aj vďaka terénnemu policajnému autu. Podozrivými sú traja muži, 20 ročný zo Zemianskych Sadov, 19 ročný z Paty a 22 ročný z Hlohovca. Polícia momentálne mužov vypočúva a preveruje, či sa nedopúšťali trestnej činnosti aj v iných okresoch. Majiteľovi predajne v Sokolovciach spôsobili škodu na zariadení a zničením tovaru asi za 535 €. Tovar, ktorý chceli ukradnúť, ale nestihli, bol v hodnote asi 2180 €.

Dátum: 30.1.2009

Vyšetrovateľ v Piešťanoch obvinil z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva 44 ročného muža z Hubiny. Ešte v minulom roku pred kultúrnym domom v obci Hubina fyzicky napadol 26 ročného občana Česka. Údermi a kopancami do rôznych častí tela mu spôsobil zranenia, z ktorých sa liečil 3 týždne.

Polícia odhalila minulý týždeň okolo poludnia pri krádeži v nákupnom centre v Piešťanoch maloletú dievčinu. Keďže bezpečnostná služba a polícia mali už voči nej podozrenie, pri jej "nákupoch" sa na ňu špecificky zamerali. V prvom hypermarkete jej zákazníci nedali príležitosť ukradnúť žiadnu kabelku a tak odišla bez koristi. No presunula sa do ďalšieho, kde predsa len našla niekoho menej opatrného. S ukradnutou kabelkou odišla rovno do rúk polície. Keďže ide len o 12 ročnú dievčinu, polícia trestné stíhanie pre neprípustnosť odložila. V tomto prípade majiteľka škodu neutrpela, kabelka sa dostala naspäť do jej rúk. Na šikovnosť zlodeja však doplatila v utorok pani, ktorá si pri nákupoch v piešťanskom hypermarkete odložila kabelku do nákupného vozíka. Vo chvíľke nepozornosti jej ju zlodej ukradol a došla tak o hotovosť a platobnú kartu. Polícia opätovne upozorňuje občanov, aby boli pri nákupoch opatrní a dávali si na svoje osobné veci väčší pozor.

Polícia vypátrala páchateľov lúpeže. V utorok (27. 1.) v noci v parku pri stanici v Trnave zhodili viacerí páchatelia na zem 26 ročného muža zo Šoporne. Ulúpili mu peňaženku, v ktorej mal 110 €. Prepadnutému mužovi sa podarilo páchateľom utiecť, no tí ho dostihli, zhodili na zem, opätovne mu prehľadali vrecká a ukradli z nich mobilný telefón. Polícia krátko na to páchateľov vypátrala. Podozrivými sú 19 ročný muž a len 16 ročný mladík, obaja z Trnavy. Vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu lúpeže a umiestnil do policajnej cely s návrhom na väzobné stíhanie.

Polícia obvinila z týrania zvieraťa 48 ročného muža z Hlohovca. Podozrivý je z toho, že sa v uplynulých mesiacoch nestaral riadne o svojho psa a sučku Nemeckého ovčiaka. Zvieratá nekŕmil a nedával im vodu. Psa dali do opatery inej osobe, avšak sučka napriek okamžitej veterinárnej starostlivosti, kvôli dlhodobému hladovaniu, uhynula.

Minulý víkend zastavila a kontrolovala policajná hliadka v Piešťanoch na Teplickej ulici vodiča osobného auta Audi A4. Pri dychovej skúške mu namerali 1,46mg alkoholu, čo sú asi 3 promile. Muž u seba navyše nemal ani vodičský preukaz. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali a budú ho riešiť za priestupok v správnom konaní.

Piešťanskí policajti dolapili páchateľov ihneď po čine. Dnes nadránom sa traja páchatelia vlámali do predajne potravín v obci Sokolovce (okr. Piešťany). Na miesto ihneď dorazila policajná hliadka, ktorá pri prehliadaní predajne začula z vedľajšej ulice štartujúce auto. Po krátkom prenasledovaní na zľadovatenej ceste policajti zadržali podozrivú osádku v susednej dedine Koplotovce, aj vďaka terénnemu policajnému autu. Podozrivými sú traja muži, 20 ročný zo Zemianskych Sadov, 19 ročný z Paty a 22 ročný z Hlohovca. Polícia momentálne mužov vypočúva a preveruje, či sa nedopúšťali trestnej činnosti aj v iných okresoch. Majiteľovi predajne v Sokolovciach spôsobili škodu na zariadení a zničením tovaru asi za 535 €. Tovar, ktorý chceli ukradnúť, ale nestihli, bol v hodnote asi 2180 €.

Dátum: 26.1.2009

Pri nehode sa našli sadenice konopy
Polícia dokumentovala dnes ráno dopravnú nehodu, pri ktorej sa zrazili tri autá. Vodič Fordu Tranzit šiel po ceste z Trnavy smerom na Zvončín. V pravotočivej zákrute dostal na namrznutej ceste šmyk, s autom prešiel do protismeru a tu čelne narazil do osobného auta BMW. Následne čelne narazil do Citroena C3, idúceho za ním. Po nárazoch sa tranzit prevrátil krížom cez cestu. Vodička BMW utrpela ťažké zranenia a previezli ju do trnavskej nemocnice. Polícia nezistila u vodičov požitie alkoholu. Prekvapením však bol prevážaný tovar vo Forde Tranzit. Polícia našla a zaistila 158 rastlín konope výšky asi 30 cm a asi 100 kusov priesad. Touto vecou sa polícia naďalej zaoberá a preveruje po operatívnej línii.
foto foto foto

Dátum: 23.1.2009

Policajná hliadka kontrolovala minulý piatok o 14.00 h pri Voderadoch 23 ročného muža zo Špačiniec. Policajti našli u muža 5 igelitových vreciek s rastlinnou látkou s podozrením, že ide o marihuanu.
V sobotu poobede kontrolovali policajti auto Škoda Fabia na Bratislavskej ulici v Trnave. V slnečnej clone nad miestom vodiča našli zastrčenú papierovú skladačku s podozrivou látkou. 25 ročný vodič z Jalšového potvrdil, že skladačka je jeho a má v nej byť heroín. Polícia začala trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť a v oboch prípadoch zaistený materiál zaslala na expertízu.Aj 22 ročný mladík z Bučian u seba prechovával drogy. V Trnave na Piešťanskej ceste trnavskí kriminalisti skontrolovali podozrivú dvojicu mladíkov. Pri kontrole 22 ročný mladík sa snažil nenápadne z vrecka vybrať a odhodiť na zem malú papierovú skladačku. Policajti skladačku na mieste zaistili a muža predviedli k podaniu vysvetlenia. Muž pri výsluchu uviedol, že v papierovej skladačke sa nachádza heroín, čo následne potvrdila aj vykonaná znalecká expertíza. Za držanie a prechovávanie malého množstva drog hrozí páchateľom až trojročné väzenie.

Dopravní policajti v stredu podvečer dokumentovali dopravnú nehodu v Trnave na Hospodárskej ulici. 32 ročný vodič osobného auta zn. Renault Megane prechádzal po Hospodárskej ulici od železničnej stanice smerom k ulici Študentskej, kde sa zaradil do ľavého odbočovacieho pruhu pred križovatkou na ul. Študentskú. Asi 100 metrov pred križovatkou uvidel rozkopanú cestu, avšak už nedokázal svoje auto bezpečne zastaviť a ani zmeniť smer jazdy. Aj napriek intenzívnemu brzdeniu vodič zastavil svoje auto až s prednou nápravou vozidla v rozkopávke. Muž neutrpel nehodou žiadne zranenia a na aute vznikla škoda vo výške 500,-€. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.
foto foto
Z krádeže a porušovania domovej slobody obvinila polícia 24 ročnú ženu z Trnavy. Podozrivá je z toho, že v obedňajších hodinách vošla cez otvorené okno do bytu na Coburgovej ulici a ukradla odtiaľ značkové športové odevy a mobilný telefón. Do bytu preliezla cez okno vedľajšieho bytu. Majiteľovi spôsobila škodu za 337 €. Polícia upozorňuje občanov, aby si po odchode z bytu riadne pouzatvárali okná. Je to minimum, čo môžeme na ochranu svojho majetku urobiť. Obvinenej žene môže hroziť dvojročné väzenie.

Len chvíľková neprítomnosť majiteľky auta stačila neznámemu páchateľovi na to, aby jej z neuzamknutej Škody Fabia ukradol kabelku. Žena sa na parkovisku pred trnavským hypermarketom vzdialila od svojho auta. So zmiznutou kabelkou došla o všetky osobné doklady, doklady od auta, bankomatové karty, kľúče a mobilný telefón. Páchateľ jej spôsobil škodu za 1000 €. Polícia odporúča občanom, aby uzamkýnali svoje autá, hoci idú len vrátiť nákupný košík. Pozor si treba dávať tiež pri vykladaní nákupu. Kabelku odporúčame mať neustále pri sebe a pod dohľadom.

Trnavskí policajti objasnili lúpež z minulého víkendu. Krátko po polnoci zo soboty na nedeľu napadli traja páchatelia v Trnave na Rybníkovej ulici len 16 ročného mladíka zo Smoleníc. Pod hrozbou bodnutia nožom a fyzickým útokom mu vzali mobilný telefón. Policajti zakrátko páchateľov vypátrali a vyšetrovateľ ich ešte v ten deň obvinil zo zločinu lúpeže a podal na 15, 20 a 21 ročných mladíkov návrh na väzobné stíhanie. Za lúpež závažnejším spôsobom konania im hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Vyšetrovateľ vo štvrtok začal trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví. Na konci decembra minulého roka mal podozrivý 29 ročný mladík napadnúť 31 ročnú ženu z Piešťan v jej byte. Po predchádzajúcej slovnej hádke jej niekoľkokrát udrel hlavu o skriňu, potom ju odtiahol do obývačky, kde ju opäť päsťami udieral do tváre. Útokom jej spôsobil zlomeninu nosa a pohmoždenie rúk so štvortýždňovou dobou liečenia. V prípade vznesenie obvinenia a dokázania viny, hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky.

Dátum: 19.1.2009

Pomôžte vypátrať páchateľov

Polícia vyšetruje zločin krádeže a poškodzovania cudzej veci. V noci pred Vianocami sa štyria neznámi páchatelia vlámali do zlatníctva v Piešťanoch na Kukučínovej ulici. Z predajne ukradli 229 ks značkových hodiniek, ktorých hodnota sa pohybuje od 730 do 2 900 €. Páchatelia prišli k predajni na striebornej Škode Octavia, ktorá mala na zadných sklách fólie. Na aute bola tabuľka s evidenčných číslom, ktorá bola v ten deň ukradnutá v Sokolovciach. Páchatelia boli vo veku od 20 do 30 rokov, športových postáv. Oblečení boli v čiernom a na hlavách mali pletené čiapky stiahnuté hlboko do čela. Polícia prosí občanov o pomoc pri objasnení tejto krádeže. Páchatelia sa pravdepodobne budú pokúšať hodinky predávať na čiernom trhu. Ak teda bude niekto ponúkať značkové hodinky výrazne pod cenu, bez záručného listu a nezabalené v originálnom balení, dá sa predpokladať, že pochádzajú z krádeže. Občania by svoje poznatky mohli nahlásiť na číslo 158 a odvolať sa na krádež v piešťanskom zlatníctve.
foto foto foto foto foto foto

Dátum: 16.1.2009

V utorok vyšetrovateľ obvinil z trestného činu krádeže 25 ročného muža z Trnavy. V septembri 2008 sa muž vlámal do viacerých chatiek v záhradkárskej osade v Trnave na Chovateľskej ulici. Z prvej chatky odcudzil kovový kufrík, 30 kg kryštálového cukru, elektrickú vŕtačku, uhlovú brúsku, vibračnú brúsku a plynový dvojvarič. Z druhej predlžovací elektrický kábel. Z tretej chatky odcudzil 6 litrov vína, 8 litrov piva, 0,5 litra alkoholu a plynový varič. Majiteľom spôsobil škodu za viac ako 316,-€. Za jeho konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajný vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví 25 ročného muža z okresu Krupina. Ten v mesiaci máj 2008 napadol v rodinnom dome v Majcichove 32 ročného muža z Trnavy. Páchateľ spôsobil mužovi vykĺbenie pravého ramena s dobou liečenia jeden mesiac. Za úmyselné poškodenie zdravia teraz mladíkovi hrozí trest odňatia slobody od šesť mesiacov až na dva roky.

Vyšetrovateľ v stredu obvinil z trestného činu poškodzovania cudzej veci 19 ročného mladíka zo Serede. V utorok v Piešťanoch na Teplickej ulici približne o 23.00 hodine mladík bezdôvodne rozbil predné čelné sklo na aute zn. Renault Thalia českého evidenčného čísla. Majiteľovi auta tým spôsobil škodu za viac ako 310,-€. Polícia muža ihneď po čine zadržala a predviedla pred vyšetrovateľa. Za jeho protiprávne konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajný vyšetrovateľ obvinil z trestného činu výtržníctva 54 ročného muža z obce Krakovany. Ten ešte začiatkom novembra 2008 v Krakovanoch v pohostinstve napadol 38 ročného miestneho muža. Najskôr ho búchal do oblasti ramien, pričom pri jednom silnejšom údere poškodený spadol na drevené oplotenie terasy pohostinstva, ktoré sa zlomilo. Poškodený muž sa snažil odísť preč, pričom útočník k nemu opäť pristúpil a 7 krát ho udrel päsťou do ramien a rebier. Potom ho sotil na záhradný stôl, ktorý sa taktiež pod jeho váhou rozlomil. Na pomoc napadnutému mužovi prišiel 51 ročný miestny muž, ktorého útočník taktiež udrel do tváre, pričom muž spadol na zem a zranil si hlavu. Majiteľovi pohostinstva na poškodenom majetku útočník spôsobil škodu vo výške 182,-€. 51 ročnému mužovi spôsobil tržnú ranu, ktorá si vyžiadala lekárske ošetrenie. Za jeho protiprávne konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu nebezpečného vyhrážania 31 ročného muža z Hlohovca. V decembri minulého roka doma bezdôvodne fyzicky napadol svoju 30 ročnú manželku, ktorú bil obuškom po hlave, rukách a tele. Pri tom sa jej neustále slovne vyhrážal, že ju dorazí a zabije. Poškodenej sa podarilo utiecť od útočníka a následne oznámila útok manžela na políciu, nakoľko jeho konanie sa už dlhšiu dobu stupňovalo. Obvinenému manželovi za jeho konanie teraz hrozí trest odňatia slobody od šesť mesiacov až na tri roky.

Polícia v stredu dokumentovala dopravn

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 40 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.