phpRS
Dnešný dátum: 17. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Policajné správy z Trnavského regiónu: júl - september 2009

Vydané dňa 05. 10. 2009 (5965 prečítaní)

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


Nevynechajte ani aktualizované správy HaZZ Trnava. Správy od hasičov.Dátum: 30.9.2009

Pri nehode zomrel mladý vodič

Dnes ráno o 7.30h došlo k dopravnej nehode, pri ktorej zomrel 24 ročný muž z obce Hubina. Mladík sa vracal z práce domov a v mierne pravotočivej zákrute, pri obci Ducové, nezvládol riadenie. Osobným autom Hyundai narazil do svahu, následkom čoho sa auto prevrátilo a narazilo ešte do stromu. Mladý vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Pod túto tragickú dopravnú nehodu sa mohla podpísať neskúsenosť vodiča, pretože mal vodičský preukaz len dva mesiace a tiež mokrá cesta. Polícia by chcela upozorniť vodičov na nástrahy jesenných ciest. Stretávame sa už častejšie s rannými hmlami, častejšie prší, preto treba jazdu prispôsobiť poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam.


foto foto foto

Dátum: 25.9.2009

Polícia v piatok /18.9./ obvinila z prečinu krádeže 21 ročného mladíka z Trnavy. Ten v stredu /16.9./ popoludní v Trnave rozbil na zaparkovanom aute sklo na dverách a zo sedadiel odcudzil tašku. V nej sa nachádzali doklady a osobné veci majiteľky auta. 54 ročnej žene z Trnavy páchateľ spôsobil škodu za viac ako 500 €, za čo mu teraz hrozí až trojročné väzenie, nakoľko sa činu dopustil opakovane.

Polícia radí občanom, aby si vo svojich autách nenechávali na viditeľných miestach akékoľvek cenné predmety a veci, ktoré by sa mohli stať ľahkou korisťou pre zlodejov.


Dvojročné väzenie za rovnaké konanie hrozí aj 25 ročnému mladíkovi z Trnavy. Ten na Spartakovskej ulici v Trnave v piatok /18.9./ taktiež rozbil sklo na dverách odstaveného auta. Potom si otvoril dvere a z auta vypáčil a odcudzil autorádio. 38 ročnému Trnavčanovi tak spôsobil škodu za viac ako 430 €. Polícia páchateľa už na druhý deň vypátrala a obvinila z prečinu krádeže.


Polícia v stredu /23.9./ vypátrala a obvinila z trestného činu šírenia poplašnej správy 38 ročného muža z Trnavy. Začiatkom i koncom augusta vo večerných hodinách zatelefonoval z verejného automatu na centrálu Mestskej polície v Trnave. Po prijatí hovoru stručne uviedol, že v budove majú uloženú bombu. Priestory bolo potrebné ihneď evakuovať a prehľadať pyrotechnikmi a špeciálne cvičenými psami. Na miesto museli prísť záchranári, zdravotníci, hasiči i štátna polícia. Ani v jednom prípade sa však jeho vyhrážky nepotvrdili. Obvinenému za tento čin hrozí väzenie na jeden až päť rokov.


Polícia vo štvrtok /24.9./ obvinila z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 28 ročného mladíka z Trnavy. Po predchádzajúcom výzve policajta vybral z vrecka svojich nohavíc papierovú skladačku s bielym práškom. Tá mu bola zaistená na skúmanie a on bol predvedený k výsluchu. Expertízne skúmanie potvrdilo, že sa jedná o tri jednorazové dávky metamfetamínu, za ktoré mu hrozí väzenie až na tri rokov.

Rovnaký trest hrozí i 19 ročnému Trnavčanovi taktiež za drogovú trestnú činnosť. Pri kontrole totožnosti v Trnave v Bernolákovom sade počas leta, mladík vybral spolu s občianskym preukazom aj igelitové vrecko, v ktorom bola sušená zelená rastlina. Sám uviedol, že to marihuana. Hliadka mladíka predviedla na policajnú stanicu a drogy zaistila. Expertíza určila, že ide o 3 dávky marihuany.

V stredu /23.9./ v nočných hodinách v Moravanoch nad Váhom neznámy páchateľ odcudzil uzamknuté auto. Škoda Fabia bola zaparkovaná na ulici pred rodinným domom majiteľa. 32 ročnému mužovi bola spôsobená škoda za viac ako 6.650 €. Polícia prosí občanov, ktorí by mali informácie o tejto krádeži aby to oznámili na OO PZ v Piešťanoch.

Dátum: 18.9.2009

Policajná hliadka kontrolovala v obedňajších hodinách v obci Horné Orešany vodiča osobného auta Peugeot. Dychovou skúškou mu zistili 0,73mg/l alkoholu v krvi. Lustráciou v evidenciách policajti zistili, že 29 ročný vodič z Častej mal uložený zákaz viesť motorové vozidlá, teda zadržaný vodičský preukaz na 20 mesiacov. Poverený policajt ho už obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí dvojročné väzenie.


Z prečinu pytliactva obvinila polícia 23 ročného muža z obce Dolné Trhovište. V utorok, 15. septembra, lovil na Sĺňave ryby bez rybárskeho povolenia. Za pytliactvo môže hroziť dvojročné väzenie.


Z drogovej trestnej činnosti obvinila polícia 23 ročného Trnavčana. Policajná hliadka ho kontrolovala v Trnave na Zavarskej ulici. Pri sebe mal v igelitovom vrecku rastlinný materiál, ktorý policajtom dobrovoľne vydal. Expertíza potvrdila, že išlo o marihuanu na 4 až 8 dávok. Za drogovú trestnú činnosť je možné v zmysle trestného zákona uložiť trojročné väzenie.


V utorok ráno kontrolovali policajti v parku Janka Kráľa 27 ročnú Trnavčanku. Z taštičky, ktorú mala v batohu, vydala policajtom 2 injekčné striekačky s bielym práškom. Podozrivý materiál polícia zaistila a ten sa podrobí expertíze, ktorá potvrdí, či išlo skutočne o drogy.


Polícia obvinila z porušovania domovej slobody a z nebezpečného vyhrážania 45 ročného muža z Velčíc. Počas uplynulého víkendu mal pod vplyvom alkoholu preskočiť plot rodinného domu v Trebaticiach a vojsť do kôlne. Tu čakal na domácu a ukázal sa jej vo chvíli, keď prišla ku vchodu domu. Žena sa stačila uzamknúť v dome, načo sa muž dobíjal dovnútra a vyhrážal sa jej zabitím. Privolaní policajti muža obmedzili na osobnej slobode a predviedli na útvar.


Našťastie len ľahkými poraneniami sa skončila dopravná nehoda, pri ktorej v Piešťanoch podbehlo pod auto 8 ročné dievčatko. Dievčatko vybehlo zo dvora rodinného domu na ul. Nikola Teslu, pričom prichádzajúce auto ho zachytilo prednými dverami. Dievčatko sa od auta odrazilo a spadlo na cestu. Polícia u vodičky Citroenu vykonala dychovú skúšku na alkohol s negatívnym výsledkom.

Dátum: 11.9.2009

Polícia v utorok /8. 9./ obvinila z prečinu ublíženia na zdraví 60 ročného dôchodcu z Handlovej. V mesiaci február za obcou Trakovice so svojím Fiatom nedal prednosť pri vchádzaní z vedľajšej cesty na hlavnú vodičovi Roveru a spôsobil dopravnú nehodu. 60 ročný vodič Roveru z Trnavy pri nehode utrpel ľahšie zranenia s dobou liečenia päť týždňov a jeho 57 ročná spolujazdkyňa z Trnavy tiež ľahké zranenia so štvortýždňovou dobou liečenia. Obaja vodiči boli na mieste podrobení dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Škoda na vozidlách bola vyčíslená na 8 tisíc €. Obvinenému teraz hrozí väzenie až na jeden rok.


Polícia obvinila z drogovej trestnej činnosti 24 ročného mladíka z Bučian. V máji pred obcou Bučany počas dopravnej kontroly policajti odhalili vodiča auta BMW, ktorý priamo u seba prechovával podozrivé látky. Tieto mu boli na mieste zaistené a zaslané na skúmanie. Mladík sa pri výsluchu priznal, že drogy užíva a aj tieto má pre vlastnú potrebu. Expertíza podozrenie potvrdila a určila, že sa jedná o jednu dávku heroínu. Mladíkovi za prechovávanie drog teraz hrozí väzenie až na tri roky.


Polícia v pondelok /7. 9./ obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 26 ročného muža z Bratislavy. V popoludňajších hodinách na obchvate mesta Trnava zastavila policajná hliadka vodiča Škody Favorit. Policajti vodiča skontrolovali a zistili, že nemá pri sebe vodičský preukaz. Na mieste si preverili či je držiteľom vodičského oprávnenia, pričom zistili, že má uložený právoplatný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 60 mesiacov od júla 2008 do júla 2013. Vodiča súčasne podrobili dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu s negatívnym výsledkom. Teraz mu hrozí až dvojročné väzenie.


Polícia v utorok /8.9./ obvinila z trestného činu nebezpečného vyhrážania a hanobenia národa, rasy a presvedčenia 29 ročného muža a 54 ročnú ženu z Piešťan. Obaja opakovane v auguste verbálne napadli 56 ročného Piešťanca. Vyhrážali sa mu fyzickou likvidáciou, zničením a podpálením jeho majetku ako i ublížením na zdraví. Zároveň slovne útočili i na jeho náboženskú orientáciu a vierovyznanie. Napadnutý muž sa pri každom útoku snažil situáciu upokojiť, čo v útočníkoch vyvolávalo čoraz väčšiu agresivitu a preto vec nahlásil na políciu. Polícia podozrivé osoby k útokom vypočula a následne im vzniesla obvinenie. Teraz im hrozí každému samostatne až jednoročné väzenie.


Dopravná polícia v pondelok /7.9./ obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 22 ročného muža z Trnavy. Na Nobelovej ulici v Trnave v nočných hodinách policajná hliadka zastavila a skontrolovala vodiča auta VW. Pri kontrole vodič predložil len doklady od vozidla. Na mieste bol podrobený aj dychovej skúške s výsledkom 1,09 mg/l (2,27 promile). Zároveň však bolo zistené, že sa už podobného konania dopustil a preto bol predvedený na políciu k vykonaniu procesných úkonov. Teraz mu hrozí väzenie až na jeden rok.

Dátum: 10.9.2009

Kradli v hypermarkete

Polícia prosí občanov o pomoc pri zistení totožnosti osôb podozrivých z krádeže. Do piešťanského hypermarketu vošli muž so ženou a vzápätí za nimi asi 13 ročné dievča. Využili nepozornosť 59 ročnej ženy a z nákupného vozíka jej odcudzili voľne odloženú kabelku. Priemyselná kamera zachytila dievča, ako odchádza s ukradnutou kabelkou. Dospelý muž a žena stáli opodiaľ, situáciu sledovali a dievča riadili. V kabelke mala poškodená všetky osobné doklady, rôzne osobné veci, mobilný telefón a tiež platobné karty. O niekoľko minút po krádeži vybrali z bankomatu na viacero pokusov 1350,-€. Krádežou kabelky a peňazí, ktoré v nej boli, spôsobili majiteľke škodu 578,-€. Polícia začala trestné stíhanie z prečinu krádeže a neoprávneného použitia platobných kariet a pátra po totožnosti týchto podozrivých osôb. Predpokladáme, že sa môžu pohybovať po území celého Slovenska. Občania, ktorí by spoznali podozrivých, môžu zavolať na bezplatné číslo 158 alebo priamo na piešťanskú políciu na číslo 0961 14 3325.


foto foto

Dátum: 4.9.2009

Polícia obvinila z prečinu porušovania domovej slobody 24 ročného mladíka z Maduníc. V pondelok neoprávnene cez neuzamknuté dvere vošiel do obývacej miestnosti rodinného domu v Maduniciach. Ako ho uvidela 69 ročná domáca pani, vyzvala ho aby odišiel, čo mladík aj urobil. Majiteľka po jeho odchode privolala políciu a vec oznámila. Polícia mladíka vypátrala a vzniesla mu obvinenie. Teraz mu hrozí väzenie až na dva roky.


Polícia vypátrala páchateľa augustovej krádeže. Koncom mesiaca v Trnave na Kamennej ceste 29 ročný Trnavčan vošiel do neuzamknutého zaparkovaného auta. Z neho odcudzil GPS navigáciu aj s príslušenstvom. 31 ročnému majiteľovi vozidla spôsobil škodu za viac ako 330 €. Poverený príslušník vyšetrovaním páchateľa už obvinil z prečinu krádeže, za čo mu hrozí až dvojročné väzenie.


Kriminalisti vypátrali páchateľa krádeže z konca mesiaca august. 21 ročný Trnavčan sa vo večerných hodinách vlámal do zaparkovaného auta v Trnave na Veselej ulici. Z neho odcudzil osobné veci posádky vozidla aj s kompletnými dokladmi, peňaženkami a platobnými kartami, pri ktorých našiel aj poznačené jednotlivé vstupné PIN kódy. Následne ich použil v najbližšom bankomate na výber peňazí. Celkovo tak spôsobil škodu 28 ročnému Dolnokubínčanovi 640,-€. Teraz mu za krádež a neoprávnené použitie elektronického platobného prostriedku hrozí až päťročné väzenie. Polícia radí občanom, aby si nenechávali v žiadnom prípade cenné veci vo svojich autách, nakoľko sa ako v tomto prípade môžu stať ľahkou korisťou zlodejov.


Zmena stránkových hodín

Na Okresnom dopravnom inšpektoráte PZ v Piešťanoch sa na evidencii vozidiel stránkuje už aj vo štvrtok. Odo dňa 3. septembra bude polícia popri bežných stránkových hodinách vybavovať občanov aj každý štvrtok, až do konca tohto roka, v čase od 07.30 do 12.00h. Polícia pristúpila k tomuto kroku, aby mohlo byť rýchlejšie a bez nadmerného čakania vybavených viacero občanov.


Dátum: 2.9.2009

Polícia obvinila futbalového výtržníka

Trnavskí policajti zistili totožnosť muža, ktorý sa počas posledného futbalového zápasu medzi mužstvami Spartak Trnava a Slovan Bratislava dopúšťal výtržností. Jeho odhaleniu predchádzala podrobná analýza video záznamov z kamerových systémov a operatívna práca našich kriminalistov. V pondelok, po sérii výsluchov a zhromaždení dôkazov, vzniesla polícia 31 ročnému, vysokoškolsky vzdelanému Bratislavčanovi, obvinenie z prečinu výtržníctva. Zachytila ho kamera, ako fyzicky napadol iného fanúšika Slovana. Niekoľkokrát vytrhol sedačku, ktorú potom vhodil medzi ľudí na západnú tribúnu. Vyvolal tak viackrát konflikt medzi fanúšikmi oboch táborov. Za výtržníctvo mu môže hroziť dvojročné väzenie.

Dátum: 28.8.2009

Polícia v sobotu v noci chytila priamo pri krádeži trojicu páchateľov. V Zelenči dvaja mladíci z Hrnčiaroviec /31 a 25 r./ a jedna žena z Hlohovca / 28 r./ sa vlámali do domu, kde sa snažili odcudziť rôzne veci a predmety. Pri výsluchu uviedli, že odcudzené veci chceli predať a peniaze minúť pre seba. K tomu sa však pre rýchly zásah polície nedostali a hliadka ich predviedla pred vyšetrovateľa. Ten ich obvinil z trestného činu krádeže a porušovania domovej slobody spáchaných spolupáchateľstvom. Viacerým poškodeným spôsobili krádežou škodu za viac 500 €. Teraz im každému samostatne hrozí až päťročné väzenie.


Polícia krátko po čine vypátrala 30 ročného páchateľa krádeže z Trnavy. Ten v sobotu v nočných hodinách na Tehelnej ul. v Trnave kameňom rozbil okno na dverách vozidla Fiat. Vnikol do auta a odcudzil z predného okna GPS navigáciu. 28 ročnému majiteľovi auta z Trnavy spôsobil škodu za viac ako 250 €. Poverený príslušník vyšetrovaním mladíkovi vzniesol obvinenie z prečinu krádeže, za ktorý mu teraz hrozí až dvojročné väzenie.


Polícia v pondelok /24.8./ obvinila z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi 36 ročného muža z Trnavy. Policajná hliadka ho zastavila ako cyklistu, ktorý nebol v nočných hodinách označený reflexnými prvkami v zmysle zákona o cestnej doprave. Pri vykonávaní kontroly však vyšlo najavo, že priestupca má pri sebe jednu dávku metamfetamínu. Hliadka muža najskôr postihla za jeho priestupok finančnou pokutou a potom ho odovzdala vyšetrovateľovi k vykonaniu procesných úkonov. Obvinenému teraz hrozí až trojročné väzenie.


Vrbovskí policajti v tomto týždni objasnili aprílový brutálny útok v obci Rakovice. 48 ročný muž z Boroviec tu pred pohostinstvom fyzicky napadol 21 ročného mladíka z Rakovíc. Najskôr ho bil päsťami do tváre a následne i prinesenou baseballovou palicou po celom tele. Útokom mu spôsobil rozsiahle zranenia a dve zlomeniny s niekoľkotýždňovou dobou liečenia. Polícia útočníka obvinila z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva. Obvinenému teraz hrozí za jeho úmyselné konanie až dvojročné väzenie.


Polícia v stredu / 26.8./ obvinila z prečinu poškodzovania cudzej veci 32 ročného muža z Piešťan. Ten podvečer v obci Banka neznámym predmetom úmyselne rozbil čelné sklo na aute zn. VW Sharan. Polícia ho krátko po čine zadržala a vzniesla mu obvinenie. 28 ročnému majiteľovi auta z Banky spôsobil škodu za viac ako 600,-€. Obvinenému teraz hrozí väzenie až na jeden rok.

Dátum: 21.8.2009

Polícia v sobotu obvinila z prečinu krádeže 28 ročnú ženu z Hlohovca. V Piešťanoch v Kauflande sa podvečer dopustila krádeže dvanástich čokolád, jednej veľkej kávy, dvoch syrov a holiaceho strojčeka, ktoré si ukryla do svojho ruksaku. Pri pokladni tovar nezaplatila a pokladníčke povedala, že si nič nevybrala. Pri odchode ju zastavil pracovník ochrany, ktorý ju vyzval aby vrátila odcudzený tovar, pričom žena po krátkom zdráhaní sa vyložila odcudzené veci z ruksaku. Ich hodnota bola vyčíslená na 90,-€. Privolaná policajná hliadka na mieste zistila, že sa páchateľka už v minulosti v ročnej lehote dopustila majetkového priestupku a teda teraz už spáchala trestný čin krádeže, za ktorý jej teraz hrozí až dvojročné väzenie.


Piešťanskí policajti v stredu /19.8./ obvinili z drogovej trestnej činnosti 29 ročného muža z Dolného Lopašova. V Banke pri Piešťanoch vo večerných hodinách bola pri vykonávaní kontroly totožnosti u neho nájdená podozrivá sušená rastlina zašúľaná v cigarete. Tá bola zaistená a zaslaná na expertízne skúmanie, ktoré potvrdilo podozrenie, že sa jedná o 1 dávku marihuany. Obvinenému teraz hrozí za prechovávanie drog až trojročné väzenie.


Z drogovej trestnej činnosti vyšetrovateľ obvinil v utorok 31 ročnú ženu z Piešťan. V Trnave na Nitrianskej ceste bola policajnou hliadkou kontrolovaná jej totožnosť, pričom jej z obalu na doklady vypadla na zem malá papierová skladačka. Hliadke uviedla, že je to heroín, ktorý má pre vlastnú potrebu. Skladačka bola zaistená na skúmanie, pričom expertíza potvrdila, že sa jedná o 5 dávok heroínu. Obvinenej teraz hrozí za prechovávanie drog až päťročné väzenie.


Dopravná polícia v pondelok obvinila z prečinu ublíženia na zdraví 37 ročného muža z Trnavy. V apríli na ceste z Hrnčiaroviec do Voderád viezol v aute 66 ročného muža z Trnavy. Nakoľko sa dostatočne nevenoval riadeniu zišiel v pravo mimo cestu, kde narazil do trojice betónových stĺpikov a následne bol odrazený do stromu. Pri nehode utrpel vodič zranenia s dobou liečenia do dvoch mesiacov. 66 ročnému spolujazdcovi boli spôsobené zranenia, s ktorých sa liečil desať týždňov. Nakoľko je vodič zodpovedný za vedenie vozidla, hrozí mu teraz väzenie na šesť mesiacov až dva roky.


Polícia v pondelok v nočných hodinách zadržala podozrivého muža z vraždy 43 ročnej ženy z Dolnej Stredy. 25 ročný mladík z Horných Salíb si vo februári prišiel vziať veci do svojho domu v Horných Salibách. Po krátkej chvíli za ním vošla do domu i jeho obeť a nastala hádka. Počas nej muž vzal zo stola kladivo a viackrát ju udrel do hlavy, na čo žena v bezvedomí spadla na zem. Potom ako si uvedomil, že žena nedýcha, rozhodol sa skryť jej telo do studne na dvore rodinného domu, ktorú prekryl kovovým poklopom. Následne odišiel do miesta prechodného bydliska /Dolnej Stredy/. Telo nebohej bolo nájdené náhodným svedkom až začiatkom augusta, kedy polícia vykonala na mieste obhliadku, zaistila všetky stopy a začala rozsiahle vyšetrovanie. Podozrivý mladík pri zadržaní nekládol odpor a pri vykonávaní vyšetrovacích úkonov spolupracoval s políciou.

Vyšetrovateľ muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Za takýto čin hrozí páchateľovi pätnásť až dvadsaťročné väzenie.


Polícia upozorňuje a oznamuje vlastníkom a držiteľom starých vozidiel, že najneskôr do 31. októbra 2009 môžu využiť prechodné ustanovenie zo zákona č. 8/2009 Národnej rady Slovenskej republiky o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v zmysle ust. § 143 ods. 6 citovaného zákona môžu z evidencie vyradiť aj staré vozidlo, ktoré fyzicky neexistuje.

Príslušný dopravný inšpektorát vyradí takéto vozidlo z evidencie, ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla predloží čestné vyhlásenie o tom, že takéto vozidlo už fyzicky neexistuje a v čestnom vyhlásení uvedie aj spôsob zániku vozidla. K Žiadosti o vykonanie zmeny a Čestnému vyhláseniu nie je teda treba do uvedeného dátumu predkladať potvrdenie o odovzdaní starého vozidla na spracovanie (autorizované šrotovisko).

Dátum: 14.8.2009

Vodička dostala šmyk na olejovej škvrne, polícia hľadá svedkov znečistenia

Polícia prosí občanov o pomoc pri zistení svedkov dopravnej nehody. Ráno o 06.45h, 23. júna, jazdila vodička na Toyote Jaris medzi Trnavou a Malženicami. Za poslednou pravotočivou zákrutou, asi 500m pred začiatkom obce Malženice dostala šmyk, zišla s autom mimo cestu, kde narazila do stromu. Vodička sa dostala do šmyku z dôvodu, že cesta bola znečistená olejovou látkou. Navyše v tom čase pršalo a vodička nebezpečnú škvrnu na ceste nemohla vidieť. 34 ročná žena utrpela pri nehode vážne zranenia krčnej chrbtice. Polícia prosí svedkov, ktorí by vedeli poskytnúť informáciu k znečisteniu vozovky, aby zatelefonovali na bezplatné číslo 158.

Dátum: 14.8.2009

Tragická nehoda cestou do práce

Polícia vyšetruje príčiny dopravnej nehody, ktorá sa stala dnes ráno (14.8.) asi o 07.00hod. na mokrej vozovke v obci Pata. Osobné auto Škoda Favorit prešlo v pravotočivej zákrute z nezistených príčin do protismeru, kde sa zrazilo s nákladným autom Liaz. V dôsledku nárazu bolo osobné auto pritlačené o plot rodinného domu, kde začalo horieť. Jeho 57 ročný vodič z obce Hájske, na následky nehody a požiaru podľahol. Vodič nákladného auta sa nezranil a polícia u neho nezistila požitie alkoholu. Príčiny a okolnosti nehody vyšetrujeme.

Dátum: 14.8.2009

Piešťanský vyšetrovateľ v pondelok obvinil z prečinu ublíženia na zdraví 28 ročnú ženu z Piešťan. Koncom roka sa obvinená dostatočne nevenovala riadeniu auta a pri vychádzanú z vedľajšej cesty na hlavnú narazila do 49 ročnej cyklistky idúcej po hlavnej ceste. Zrážkou cyklistke spôsobila rozsiahle zranenia chrbtice s viac ako dvojmesačnou dobou liečenia. Na bicykli a aute vznikala škoda za viac ako 490,-€. Za takéto konanie páchateľovi hrozí jeden až päť ročné väzenie.


Polícia v nedeľu obvinila z prečinu krádeže 27 ročnú ženu z Holíča. V Trnavskom Kauflande sa podvečer dopustila krádeže potravín, ktoré si ukryla pod oblečenie. Pri pokladniach však žiadnu z potravín nezaplatila a pokladníčke povedala, že si nič nevybrala. Pri odchode ju zastavil pracovník ochrany, ktorý ju vyzval aby vrátila odcudzené potraviny, pričom žena spod oblečenia vybrala sedem potravín v hodnote 94,-€. Privolaná policajná hliadka na mieste zistila, že sa páchateľka už v minulosti v ročnej lehote dopustila majetkového priestupku a teda teraz už spáchala trestný čin krádeže, za ktorý jej hrozí až dvojročné väzenie.

Rovnaký trest hrozí aj 22 ročnej žene z obce Plavé Vozokany, okr. Levice. V nedeľu večer sa dopustila v trnavskom hypermarkete krádeže detského kočíka. Ten si v predajni rozbalila a pri pokladni ho vydávala už za skôr kúpený, pričom takto s ním prešla cez pokladničnú zónu. Tu ju však vyzval pracovník SBS aby tovar vrátila, nakoľko na kamerovom zázname je presne vidieť jej celá krádež. V prípade odcudzenia by spoločnosti vznikla škoda za 80,-€. Privolaná policajná hliadka zistila, že podobného konania sa dopustila v lehote jedného roka a preto ju predviedli na políciu, kde jej vzniesli obvinenie z krádeže.


Trnavský vyšetrovateľ v piatok obvinil zo zločinu Ublíženia na zdraví 29 ročného muža z Trnavy. Vo štvrtok popoludní pod vplyvom alkoholu sa v byte v Trnave na Clementisovej ulici pohádal so svojím 26 ročným bratom. Po hádke vzal do ruky nôž a pichol brata do brucha. Zranenia mladíka si vyžiadali okamžitú hospitalizáciu v nemocnici s predpokladanou dobou liečenia nad šesť týždňov. Obvinenému za jeho konanie teraz hrozí väzenie na päť až dvanásť rokov.


Trnavskí kriminalisti v utorok vypátrali a zadržali štvoricu mladíkov (23, 22, 17, 15) zo Šulekova, ktorí počas leta páchali rozsiahlu trestnú činnosť v tejto obci. V tomto období prevažne spoločne sa vlámali najmenej do štyroch rodinných domov, v ktorých v tom čase sa nikto nenachádzal. Pri krádežiach sa zamerali na rôzne veci od zlata, cez elektroniku a bielu techniku, až po potraviny ako napr. 80 kg cukru. Pri všetkých krádežiach spôsobili škodu za viac ako 10 tisíc €. V jednom prípade jeden z páchateľov, ktorý bol v minulosti už trestaný, odcudzil celý verejný telefónny automat. Vyšetrovateľ s podozrivými vykonal všetky potrebné vyšetrovacie úkony a mladíkov obvinil. 23 ročného v minulosti už trestaného muža zadržal a podal návrh na vzatie do väzby, ktorý sudca akceptoval. Počas kriminálnej činnosti sa štvorica postupne dopustila viacnásobných trestných činov krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Teraz im hrozí väzenie od šesť mesiacov až na tri roky, mladistvým polovica.

Dátum: 6.8.2009

Polícia obvinila z drogovej trestnej činnosti 38 ročného muža z Nového mesta nad Váhom. Príslušníci kriminálnej polície si na neho posvietili ešte v marci, kedy ho v ranných hodinách skontrolovali na Bratislavskej ulici v Trnave. Muž policajtom dobrovoľne vydal 8 papierových skladačiek, ktoré mal ukryté v kapucni. Expertíza na Kriminalisticko - expertíznom ústave PZ potvrdila, že ide o drogu, a to o heroín, s prímesou kofeínu a paracetamolu, ktoré mal pripravené ako jednotlivé dávky. Za drogovú trestnú činnosť hrozí obvinenému päťročné väzenie.


Polícia eskortovala do výkonu väzby 33 ročného muža z Trnavy. Vyšetrovateľ ho obvinil z drogovej trestnej činnosti a krádeží. Polícia u neho našla ešte v minulom roku v dvoch prípadoch niekoľko dávok metamfetamínu. 3. augusta mal vykradnúť na Limbovej ulici v Trnave auto. Vzal kľúče od auta, navigačný systém a doklady, pričom kriminálna polícia ho vzápätí vypátrala a tieto veci u neho zaistila. Podozrivý je aj z ďalších troch majetkových trestných činov. Vzhľadom na to, že sa opakovane dopúšťal trestnej činnosti, vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie.


Vo väzbe skončil aj 27 ročný muž z Holíča. V predajni obuvi na Hlavnej ulici v Trnave mal ukradnúť 4 tričká. Tie si vložil do svojho vaku a vyniesol ich z predajne von bez platenia. Predavačky si to všimli a rozutekali sa zím. Za pomoci neznámeho občana muža zadržali a privolali políciu. Muž sa aj v minulosti už dopustil krádeže, za čo mu polícia uložila blokovú pokutu. Teraz mu hrozí dvojročné väzenie.


Z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva obvinila polícia 20 ročného mladíka z Veselého. Začiatkom júla v nočných hodinách fyzicky napadol na terase reštaurácie v Borovciach 69 ročného miestneho muža. Udrel ho päsťou do tváre, v dôsledku čoho muž spadol na zem. Pri páde utrpel ťažké zranenie hlavy. Mladíkovi môže teraz hroziť dvojročné väzenie.

Dátum: 4.8.2009

Skrížený kamión na R1

Na rýchlostnej komunikácii R1 sa skrížil dnes dopoludnia kamión s benzínovou cisternou. Na ceste bol uzatvorený ľavý jazdný pruh pre prebiehajúce práce, preto bola doprava vedená len v pravom jazdnom pruhu. Nákladné auto DAF náhle znížilo rýchlosť, na čo vodič Volva s cisternou idúci za ním zareagoval náhlym pribrzdením. Cisterna sa dostala do šmyku a narazila do stredových zvodidiel, odtiaľ ju odhodilo a kamión zostal skrížený cez obidva jazdné pruhy. K nehode došlo v smere z Nitry do Trnavy na konci mosta ponad rieku Váh. Polícia zabezpečila odklon dopravy cez Šintavu a Sereď. Nehoda sa zaobišla bez zranení, nedošlo ani k úniku ropných látok. Dychovou skúškou polícia u 53 ročného vodiča z Brodského nezistila požitie alkoholu. Vzhľadom na to, že sa dopustil priestupku, polícia mu udelila blokovú pokutu.

Dátum: 3.8.2009

V Hlohovci sa utopil 19 ročný muž

V sobotu (1.8.) sa prišiel 19 ročný muž s kamarátmi kúpať na bagrovisko v Hlohovci. Okolo 15.00hod. sa ponoril pod hladinu a viac sa už neukázal. Keď ho vytiahli na breh, začali ho oživovať hasiči a následne aj lekár. Po 17.00 hodine lekár skonštatoval usmrtenie udusením a nariadil vykonať pitvu.


15 ročného chlapca zachránili, keď sa topil

15 ročný chlapec z detského domova sa topil v nedeľu (2.8.) v rieke Váh v Piešťanoch. Deti sa išli kúpať na Lido na Váhu spolu s vychovávateľkou. Chlapca zrazu začal unášať prúd a zachránil ho až neznámy muž, ktorý ho vytiahol na breh. Tu mu poskytli prvú pomoc, načo chlapec začal spontánne dýchať. Po príchode RZP ho uviedli do umelého spánku a vrtuľníkom previezli do bratislavskej nemocnice.

Dátum: 30.7.2009

Počas osobitnej kontroly odhalili policajti trnavského kraja 160 priestupkov

Aj policajti Trnavského kraja sa zapojili do celoslovenskej osobitnej kontroly, ktorá bola zameraná hlavne na alkohol. V pondelok v čase od 05.00 do 09.00 h odhalilo 63 policajtov 160 dopravných priestupkov. 69 krát nedodržali vodiči maximálnu povolenú rýchlosť, v 19 prípadoch neboli pripútaní a v 12 prípadoch jazdili bez ustanoveného osvetlenia. Až 7 vodičov motorových vozidiel jazdilo pod vplyvom alkoholu.

Najviac alkoholu namerali dvom vodičom nákladných áut. V oboch prípadoch ich odhalili v centre mesta Senica a obaja boli vodiči nákladných áut Volvo s prívesom. 45 ročnému Seničanovi namerali 0,63 mg alkoholu a 37 ročnému vodičovi zo Sedlíc 0,97mg. Za ohrozovanie pod vplyvom návykovej látky im môže hroziť jeden až päťročné väzenie.

Dátum: 30.7.2009

Polícia kontrolovala v pondelok v noci v parku Janka Kráľa v Trnave 23 ročného muža z Prievidze. Pri kontrole vyložil z vrecka dve papierové skladačky s obsahom hnedého prášku.

V nedeľu okolo 16.00 h kontrolovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky osobné auto Škoda Fabia. 28 ročný spolujazdec z Dolnej Krupej dobrovoľne vyložil na palubnú dosku plastové vrecúško s obsahom sušenej rastliny. Polícia skladačky aj vrecúško zaistila a zaslala na expertízu. Za drogovú trestnú činnosť môže hroziť trojročné väzenie.


Z prečinu poškodzovania cudzej veci polícia obvinila 18 ročného Trnavčana. Muž vyskočil v pondelok v noci na strechu odparkovaného osobného auta Peugeot 206, ktorú preliačil. Majiteľovi spôsobil škodu vo výške 1000,-€.


Polícia začala trestné stíhanie pre neoprávnené vyrobenie a používanie elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty. Minulý týždeň počas nákupu v piešťanskom hypermarkete ukradol páchateľ z nákupného vozíka voľne odloženú dámsku koženú kabelku. Majiteľka v nej mala osobné veci, peňaženku, doklady a 2 bankomatové karty. Páchateľovi sa ešte v ten deň podarilo urobiť niekoľko výberov hotovosti z bankomatu. Majiteľka tak okrem osobných vecí a dokladov došla navyše o 1350,-€. Polícia po páchateľovi pátra a občanov by sme chceli upozorniť, aby si pri nakupovaní dávali pozor na svoje veci. Kabelky či aktovky by v žiadnom prípade nemali zostať v nákupných košíkoch bez dozoru. Zlodejom na ukradnutie stačí len niekoľkosekundová nepozornosť majiteľa. Čísla PIN kódov k platobným kartám je najlepšie uchovávať len v pamäti. Napísané na papierikoch a priložené pri kartách sú ľahkou cestou pre zlodejov. Odporúčame tiež nízky denný limit výberu peňazí.


15 ročný chlapec z Hlohovca si vzal auto svojej mamy. Neprešiel s ním ani 30 m, keď narazil na parkovisku do odstaveného Citroenu. Zľakol sa a z miesta utiekol. Polícia mladého previnilca zakrátko vypátrala, no jeho matka nedala súhlas na trestné stíhanie svojho syna. Práve prázdniny sú obdobím, kedy z nudy a nevyplneného času má mládež tendenciu vymýšľať spôsoby, ako nudu zahnať. Vziať rodičom auto určite nie je správny typ. V tomto prípade to dopadlo dobre, avšak takéto prípady nezriedka končia aj tragicky.

Dátum: 30.7.2009

Tragická dopravná nehoda
Na Hlbokej ulici došlo okolo piatej hodiny k dopravnej nehode. Osobné auto Renault 19 tu narazilo do stromu. V aute sa nachádzalo 6 mužov vo veku od 18 do 24 rokov, všetci z Trnavy. 19 ročný muž na mieste zomrel. Ostatných previezli do nemocnice s tromi ťažkými a dvomi ľahkými zraneniami. Vodičovi polícia po štyroch hodinách od nehody namerala 0,39mg alkoholu. Okolnosti nehody polícia vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru dopravy.

Dátum: 24.7.2009

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia k futbalu

V súvislosti s nedeľňajším futbalovým stretnutím medzi mužstvami Slovan Bratislava a Spartak Trnava pripravuje polícia bezpečnostné opatrenia. Zabezpečovať ich bude okolo 700 policajtov v súčinnosti so železničnou a mestskou políciou. Stiahnutí budú policajti z celého kraja a vypomôcť prídu aj z ďalších krajov. Nasadená bude špeciálna technika - vodné delo, obrnený transportér a jazdná polícia. Z dôvodu opatrení budú v meste Trnava určité obmedzenia, ktoré musí polícia prijať, aby predišla narušeniu verejného poriadku. Po 15.00 hod. bude uzatvorená Kollárova ulica a prístupové cesty vedúce na túto ulicu. Dúfame, že občania prijmú tieto obmedzenia s pochopením; našim cieľom je predísť nešportovému správaniu fanúšikov a narušeniu verejného poriadku a zabezpečiť ochranu majetku, života a zdravia našich spoluobčanov.

Dátum: 17.7.2009

Polícia v stredu krátko po druhej hodine v noci prijala oznámenie o mužovi, ktorý chcel skočiť z budovy Kultúrneho domu v Drahovciach. Po príchode na miesto sa členovia policajných hliadok snažili s 20 ročným mladíkom z Drahoviec komunikovať. Muž sa však neustále vyhrážal zoskokom, ak sa k nemu niekto priblíži. Preto boli na miesto privolaní dvaja špeciálne vyškolení trnavskí policajní vyjednávači. Tým sa taktickým spôsobom po viac ako trojhodinovom vyjednávaní podarilo presvedčiť muža aby zišiel dolu. Za doprovodu polície zdravotníci mladíka previezli do nemocnice na následné vyšetrenie.


Polícia vo štvrtok dokumentovala tragickú dopravnú nehodu na ceste z Trnavy do Zvončína. Krátko pred poludním 69 ročný muž z Košolnej z doposiaľ presne nezistených príčin vošiel z účelovej komunikácie na hlavnú cestu do dráhy prichádzajúceho vozidla. 26 ročný vodič Škody Superb z Lužian už nedokázal zrážke zabrániť. Pri náraze do Škody Fabia sa auto následne prevrátilo na strechu a odhodilo ho do ľavej priekopy. 69 ročný muž z Fabie zraneniam na mieste podľahol a jeho 63 ročná spolujazdkyňa bola letecky prevezená do nemocnice. Posádka z druhého auta bola prevezená na jednorazové ošetrenie. Vodič Škody Superb bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na oboch vozidlách vznikla škoda za viac ako 12 tisíc eur. Polícia nehodu vyšetruje i za pomoci znalca z odboru dopravy. Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky aby nepreceňovali svoje schopnosti a jazdili pozorne a ohľaduplne. Práve týmto spôsobom môže každý vodič výrazne prispieť k bezpečnosti na našich cestách.


Polícia v pondelok /13. 7./ vo večerných hodinách zadržala dvojicu podozrivých mužov / 33 a 28 r. / z drogovej trestnej činnosti z Piešťan. Po operatívnom rozpracovaní piešťanských kriminalistov policajná hliadka zastavila auto s podozrivými osobami v Piešťanoch na Vrbovskej ceste. K vozidlu pristúpili členovia zásahovej jednotky, načo spolujazdec z auta otvoril dvere a vyhodil von čiapku a dve plastové vrecká. Toto neuniklo pozorným policajtom a kriminalistický technik tieto stopy zaistil. Vykonaná expertíza potvrdila, že ide o heroín s prímesou kofeínu a paracetamolu a z oboch vreciek by sa dalo vyrobiť až 160 dávok tejto drogy. Na základe výsledkov expertízy vyšetrovateľ oboch obvinil z drogovej trestnej činnosti a podal prokurátorovi návrh na vzatie do väzby. Za drogovú trestnú činnosť v takomto rozsahu teraz obvineným hrozí väzenie na štyri až desať rokov.


Národná protidrogová jednotka v spolupráci s pracovníkmi kriminálnej polície z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave minulý týždeň vykonala protidrogovú akciu pod krycím názvom "Rumun" v Hlohovci. Počas akcie spoločne vykonali 4 domové prehliadky, 6 prehliadok iných priestorov (motorové vozidlo, bar - reštaurácia, novinový stánok) a obhliadku miesta činu, kde osoby drogy ukrývali. Policajti zaistili viac ako 180 gramov drogy metamfetamín (pervitín), z čoho by bolo možné vyrobiť 5550 obvykle jednorazových dávok. Na čiernom trhu by malo takéto množstvo hodnotu až 55.000 €. Vyšetrovateľ z drogovej trestnej činnosti obvinil tri osoby, 46- ročného Miroslava B., jeho manželku 44-ročnú Annu B. a jej sestru 46-ročnú Mariu P. Obvinené osoby sú stíhané väzobne a hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.


Polícia upozorňuje a oznamuje vlastníkom a držiteľom starých vozidiel, že najneskôr do 31. októbra 2009 môžu využiť prechodné ustanovenie zo zákona č. 8/2009 Národnej rady Slovenskej republiky o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v zmysle ust. § 143 ods. 6 citovaného zákona môžu z evidencie vyradiť aj staré vozidlo, ktoré fyzicky neexistuje.


Príslušný dopravný inšpektorát vyradí takéto vozidlo z evidencie, ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla predloží čestné vyhlásenie o tom, že takéto vozidlo už fyzicky neexistuje a v čestnom vyhlásení uvedie aj spôsob zániku vozidla. K Žiadosti o vykonanie zmeny a Čestnému vyhláseniu nie je teda treba do uvedeného dátumu predkladať potvrdenie o odovzdaní starého vozidla na spracovanie (autorizované šrotovisko).

Dátum: 10.7.2009

Polícia v piatok prijala oznámenie o náleze neznámej munície. 53 ročný muž z Vrbového pri oprave defektu na vozidle našiel v tráve na okraji mesta Vrbové nevybuchnutú neznámu muníciu. Túto vzal zo sebou, priviezol ju do svojho zamestnania a následne privolal políciu. Policajný pyrotechnik po obhliadnutí munície uviedol, že sa jedná o funkčný delostrelecký granát z II. svetovej vojny o priemere 122 mm. Granát zaistil a previezol k následnej likvidácii.

Rovnako v nedeľu popoludní zatelefonoval 35 ročný muž z Dolného Dubového na políciu, pričom vykonal oznámenie o náleze munície. Počas prechádzky v lese v k. ú. obce Horná Krupá pri časti zvanej Prekážka, našiel predmet podobajúci sa na granát. Na miesto sa presunula policajná hliadka, ktorá okolitý priestor zaistila a privolala pyrotechnika. Ten po príchode uviedol, že sa jedná o delostreleckú mínu 82 mm pochádzajúcu z obdobia II. svetovej vojny a prevzal ju k následnej likvidácii.

Polícia v takýchto prípadoch odporúča, aby občania nález munície ihneď nahlásili na polícii a v žiadnom prípade s ňou nemanipulovali, pretože len takýmto spôsobom sa dá predísť veľkej tragédii.


V pondelok približne o 14:30 hod. sa stala v meste Hlohovec dopravná nehoda. 22 ročný motocyklista z Hontianskych Tesárov nerešpektoval znamenie policajnej hliadky na zastavenie a dal sa na útek. Zakrátko sa stratil hliadke z dohľadu, pričom policajti po unikajúcom motorkárovi naďalej pátrali. Toho opätovne uvideli na ul. A. Hlinku v Hlohovci, avšak už po páde z motocykla pri obrubníku cesty. Nakoľko išiel veľkou rýchlosťou v pravotočivej zákrute dostal šmyk na zadné koleso a spadol. Ihneď jazdcovi poskytli prvú pomoc a privolali ZRP. Prečo nerešpektoval pokyn policajta na zastavenie je predmetom vyšetrovania.


V sobotu podvečer krátko po 19:30 hod. vodič auta zn. Renault, červenej farby z doposiaľ nezistených príčin narazil do vchodových dverí hotela v obci Smolenice. Následne vystúpil z vozidla a utiekol sa skryť na strechu hotela. Tam ho po krátkej chvíli zadržali zasahujúci policajti PMJ z Trnavy. Poškodením dverí spôsobil majiteľovi hotela škodu za viac ako 1.600,-€. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci s trestnou sadzbou odňatia slobody až na jeden rok. Motív konania páchateľa je predmetom vyšetrovania.


Vyšetrovateľ v stredu obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví 23 ročného mladíka zo Skalice. V utorok v noci v Trnave na Priemyselnej ul. po predchádzajúcej hádke s nožom v ruke napadol 30 ročného muža z Trnavy. Počas útoku ho opakovane pichol do oblasti hrudníka, ľavého ramena a rúk. Privolaná záchranka poskytla napadnutému mužovi prvú pomoc a previezla ho k hospitalizácii do nemocnice v Trnave. Podľa predbežných odhadov sa zo zranení bude liečiť viac ako 42 dní. Páchateľovi tohto činu teraz hrozí väzenie na štyri až desať rokov.

Dátum: 3.7.2009

Slovenskí policajti začali riešiť prvé prípady v rámci spoločných chorvátsko - slovenských policajných hliadok počas letnej turistickej sezóny v Chorvátsku


Čo robiť v prípade straty vodičského oprávnenia počas dovolenky v Chorvátsku bolo prvým prípadom, ktorý riešili slovenskí policajti v letnej sezóne 2009 pri Jadranskom mori.


Od 1.júla 2009 začali v rámci projektu spoločných chorvátsko - slovenských policajných hliadok počas letnej turistickej sezóny pôsobiť v Chorvátsku slovenskí policajti. Cieľom tohto projektu je zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov dovolenkujúcich v Chorvátsku, poskytnúť slovenským turistom pomoc a asistenciu počas tranzitu cez územie Chorvátska, monitorovať prácu chorvátskej polície so slovenskými občanmi, predchádzať prípadným incidentom zapríčinených slovenskými turistami.

Dvaja slovenskí policajti slúžia v rámci Splicko - Dalmatínskeho policajného riaditeľstva v meste Makarska. Na včerajšej tlačovej konferencii na polícii v Splite pri príležitosti otvorenia projektu riaditeľ Splicko - Dalmatínskeho policajného riaditeľstva v Splite Ivan Merčep vysoko pozitívne hodnotil prácu slovenských policajtov počas minuloročnej sezóny v oblasti Makarskej riviéry. Slovenský policajný pridelenec v Chorvátsku Radovan Kyselica informoval o výsledkoch projektu v roku 2008, podľa ktorých slovenskí policajti v minulom roku riešili celkovo 163 prípadov pomoci slovenským turistom. Išlo predovšetkým o prípady pomoci pri dopravných nehodách s účasťou slovenských občanov, krádežiach osobných dokladov (pas, ID, vodičský preukaz), riešení dopravných priestupkov, riešení krádeží vlámaním do apartmánov priamo na mieste činu a pod. Riaditeľ policajnej stanice Makarska informoval o konkrétnej pracovnej náplni slovenských policajtov v danej oblasti - ide predovšetkým o pešiu hliadkovú činnosť spoločne s chorvátskymi policajtmi v mestách Makarska, Tučepi, Podgora, Brela a Baška voda, ďalej spoločné služby s dopravnou políciou na cestách v okolí mesta Makarska a asistencia pri zabezpečovaní verejného poriadku pri rôznych slávnostiach na Makarskej riviére.

1. júla 2009 sa uskutočnila tlačová konferencia na polícii v Rijeke pri príležitosti otvorenia projektu spoločných chorvátsko - slovenských policajných hliadok počas letnej turistickej sezóny v Primorsko - goranskej oblasti. Riaditeľ polície v Rijeke Tomislav Dizdar zdôraznil potrebu medzinárodnej policajnej spolupráce a poďakoval slovenskej polícií za príležitosť poskytnúť slovenským turistom kvalitnejší servis zo strany slovenskej a chorvátskej polície na území Primorsko-goranského policajného riaditeľstva. Dvojica slovenských policajtov pôsobí na policajnej stanici mesta Krk, pričom budú vykonávať pešiu hliadkovú činnosť spoločne s chorvátskymi policajtmi v mestách Krk, Baška, Malinska, Crikvenica, ďalej spoločné služby s dopravnou políciou na cestách ostrova Krk a asistenciu pomorskej chorvátskej polícii v oblasti ostrovov Krk, Rab, Cres a Lošinj. Igor Derco - zástupca veľvyslanca SR v Chorvátsku poďakoval chorvátskej polícii za poskytnutie kvalitných podmienok pre službu slovenských policajtov v meste Krk a zároveň vyjadril presvedčenie, že projekt spoločných chorvátsko - slovenských policajných hliadok v roku 2009 bude rovnako úspešný ako v minulom roku.


Dvojica slovenských policajtov pôsobí od 1.7.2009 do 31.8.2009 na teritóriu Splicko - Dalmatinskeho policajného riaditeľstva na policajnej stanici Makarska (rekreačná oblasť Podgora, Tučepi, Brela, Baška Voda). V prípade mimoriadnej udalosti môžu slovenskí občania kontaktovať slovenských policajtov v Makarskej na mobilné telefónne číslo: + 385 99 7201001.


Dvojica slovenských policajtov pôsobí od 1.7.2009 do 31.8.2009 na teritóriu Primorsko - Goranského policajného riaditeľstva na policajnej stanici mesta Krk (rekreačná oblasť Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga). V prípade mimoriadnej udalosti môžu slovenskí občania kontaktovať slovenských policajtov v meste Krk na mobilné telefónne čísla: + 385 99 7201002.

Dátum: 3.7.2009

Vyšetrovateľ v piatok obvinil z prečinu úverového podvodu 45 ročného muža z Trnavy. Vo svojej banke v Trnave požiadal o poskytnutie finančnej pôžičky vo výške viac ako 2.670,-€. Pri spisovaní zmluvy predložil potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, pri ktorom sa následne zistilo, že je sfalšované. Zároveň však vyšlo najavo aj to, že v tejto firme nikdy nepracoval. Nakoľko takéto konanie je trestné a páchateľ konal vedome, hrozí mu teraz až päťročné väzenie.


Polícia v pondelok obvinila s prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva 45 ročného muža z Horných Orešian. V Hlohovci na ul. SNP najskôr slovne a neskôr i fyzicky zaútočil na 48 ročného muža z Čakajoviec. Najskôr ho rukami škrtil a neskôr ho viackrát udieral päsťou do tváre. Útokom poškodenému spôsobil rozsiahle podliatiny na tvári s krvným výronom, s dvojtýždňovou dobou liečenia. Obvinenému teraz hrozí väzenie od šesť mesiacov až na dva roky.


Polícia v utorok obvinila z prečinu krádeže a neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty 28 ročnú ženu z Hlohovca. Koncom minulého roka využila nepozornosť 50 ročnej ženy z Hlohovca počas nákupov obchodnom dome v Piešťanoch. Tu jej odcudzila peňaženku s bankomatovou kartou a aj poznačeným PIN kódom. Ešte v ten deň ju trikrát použila, pričom vždy vybrala z účtu poškodenej 5 tisíc korún. Celkove jej spôsobila škodu za viac ako 16 tisíc korún /cca. 531,-€/. Obvinenej teraz za jej konanie hrozí väzenie na jeden až päť rokov. Polícia radí a upozorňuje občanov, aby si nezapisovali a ani v blízkosti karty neuschovávali tzv. PIN kód ku bankomatovej karte, pretože v prípade okradnutia sa stávajú ich peniaze ľahkou korisťou.


Vyšetrovateľ v utorok obvinil z prečinu sprenevery 45 ročnú ženu z Piešťan. Páchateľka ako vedúca prevádzky potravín v Piešťanoch v roku 2008 a aj v roku 2009 neodviedla tri krát dennú tržbu predpísaným spôsobom a peniaze minula pre vlastnú potrebu. Svojho zamestnávateľa tak poškodila o viac ako 12.915,-€. Nakoľko mala hmotnú zodpovednosť za tieto peniaze a naložila s nimi neoprávnene dopustila sa trestného činu. Teraz jej za takéto konanie hrozí jeden až päť ročné väzenie.


Polícia upozorňuje a oznamuje vlastníkom a držiteľom starých vozidiel, že najneskôr do 31. októbra 2009 môžu využiť prechodné ustanovenie zo zákona č. 8/2009 Národnej rady Slovenskej republiky o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v zmysle ust. § 143 ods. 6 citovaného zákona môžu z evidencie vyradiť aj staré vozidlo, ktoré fyzicky neexistuje.

Príslušný dopravný inšpektorát vyradí takéto vozidlo z evidencie, ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla predloží čestné vyhlásenie o tom, že takéto vozidlo už fyzicky neexistuje a v čestnom vyhlásení uvedie aj spôsob zániku vozidla. K Žiadosti o vykonanie zmeny a Čestnému vyhláseniu nie je teda treba do uvedeného dátumu predkladať potvrdenie o odovzdaní starého vozidla na spracovanie (autorizované šrotovisko).

Dátum: 2.7.2009

Výsledky dopravno-bezpečnostnej akcie

410 policajtov dopravnej a poriadkovej polície Trnavského kraja zabezpečovalo dopravno - bezpečnostnú akciu, ktorá sa uskutočnila v uplynulom týždni. Polícia počas nej odhalila 943 priestupkov, z toho 528 prekročení rýchlosti. Dychovými skúškami namerali požitie alkoholu u 5 vodičov a u 6 cyklistov. Počas akcie zadržali policajti 82 vodičských preukazov.


V júni tohto roku došlo na cestách Trnavského kraja k 166 dopravným nehodám. Zomrelo pri nich 6 ľudí, 15 sa ťažko zranilo a ľahké poranenia utrpelo 71 osôb.
Za obdobie polroka 2009 sa stalo na našich cestách 1298 nehôd. Tragicky pri nich zahynulo 24 osôb (-4). Ťažko sa zranilo 75 osôb (-19) a ľahko 401 osôb (-68).


Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 43 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.