phpRS
Dnešný dátum: 17. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Policajné správy z Trnavského regiónu: október - december 2008

Vydané dňa 27. 03. 2009 (5297 prečítaní)

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


Nevynechajte ani aktualizované správy HaZZ Trnava. Správy od hasičov.Dátum: 5.1.2009

Požiar v Hlohovci
Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. V Hlohovci na ul. Dukelskej dnes krátko po 11.00 hodine bol spozorovaný požiar neobývaného domu. Po uhasení požiaru, bolo na chodbe domu nájdené ohorené telo neznámej ženy vo veku 55 až 60 rokov. Privolaná lekárka na mieste nevedela určiť presnú príčinu smrti a tak nariadila lekársku pitvu. Až po jej vykonaní bude možné stanoviť presnú príčinu smrti. Polícia na mieste vykonala obhliadku miesta činu a priestor zabezpečila. V počiatočnom štádiu vyšetrovania sa nedá vylúčiť ale ani potvrdiť cudzie zavinenie. Polícia presné príčiny usmrtenia ženy ako i požiaru naďalej vyšetruje.

Dátum: 31.12.2008

Vydieračský únos v Piešťanoch
Polícia včera zadržala v Piešťanoch dvojicu páchateľov, ktorí sa dopustili závažného zločinu vydieračského únosu. Ešte v mesiaci október násilím odvliekli z diskotéky v Piešťanoch 21 ročného miestneho muža. Požadovali od neho viac ako 150 tisíc korún. Autom ho odviezli za mesto k rieke Váh. Tu mu prikázali, aby sa vyzliekol donaha a začali mu fyzicky ubližovať obzvlášť brutálnym spôsobom. Na mieste mu zviazali ruky i nohy a zvalili ho na zem. Ubližovali mu nožom, montérskymi kliešťami, železnou tyčou a súčasne sa mu vyhrážali usmrtením. Potom ho odviezli k obci Horná Streda, kde ho z auta vyložili. Poškodenému spôsobili páchatelia rozsiahle zranenia po celom tele, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Vyšetrovateľ obvinil 28 ročného muža z Poltára a 25 ročnú ženu z obce Pobedím z vydieračského únosu a podal návrh na ich vzatie do väzby. Obom obvineným hrozí za ich konanie 10 až 15 ročné väzenie.
foto foto foto

Dátum: 22.12.2008

Zbili zamestnanca resocializačného zariadenia
Polícia zasahovala v sobotu v neskorých nočných hodinách pri resocializačnom zariadení v obci Hody (okr. Galanta). Dvaja muži z Galanty (29 a 31) robili pred zariadením výtržnosti, načo vyšiel von jeden zo zamestnancov. Jemu sa podgurážení muži začali vyhrážať zabitím a mali narážky na farbu jeho pleti. Napokon na neho obaja aj fyzicky zaútočili. Celé svoje konanie doprevádzali pokrikovaním nacistických hesiel. 28 ročnému zamestnancovi zariadenia spôsobili viaceré pohmoždeniny na rôznych častiach tela, z ktorých by sa mal za týždeň vyliečiť. Privolaná policajná hliadka mužov na mieste zadržala a vyšetrovateľ ich obvinil z prečinov výtržníctva, nebezpečného vyhrážania a podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných ľudských práv a slobôd. Muži sú stíhaní na slobode a za ich konanie im hrozí trojročné väzenie.

Polícia hľadá svedkov nehody
Polícia prosí občanov o pomoc pri objasnení dopravnej nehody, ktorá sa stala dňa 8. augusta 2008. V piatok asi o 18.00 hodine v Trnave na ul. Jánošíkovej prišlo ku kolízii cyklistky s ľavými prednými dverami zaparkovaného auta zn. Peugeot 307, šedej metalízy, ktoré vodič v momente prejazdu cyklistky otvoril. Dvere do bicykla narazili, pričom cyklistka stratila rovnováhu a spadla na zem. Pádom utrpela ťažké zranenia, na ktorých následky neskôr podľahla. Polícia prosí svedkov tejto nehody, aby sa prihlásili na čísle 158 alebo priamo na dopravnom inšpektoráte na čísle 0961 10 3518.

Dátum: 19.12.2008

Zmeny v stránkových hodinách na polícii

Polícia bude koncom roka a začiatkom nového roka vybavovať občanov v zmenenom režime. Je to z dôvodu technických príprav na zavedenie Euro meny. 31. decembra a 2. januára sa nebudú prijímať žiadosti na úseku zbraní a streliva, žiadosti o vydanie občianskeho preukazu, vodičského preukazu a pasu. Polícia nebude tiež vybavovať žiadosti na úseku evidovania vozidiel. V týchto dňoch si občania budú môcť vyzdvihnúť len hotové doklady.

Stránkové dni a hodiny budú na okresných riaditeľstvách nasledovne:

29.12.2008 od 07.30 do 15.00 hod
30.12.2008 od 07.30 do 15.00 hod
31.12.2008 od 07.30 do 12.00 hod
02.01.2009 od 07.30 do 12.00 hod

Dátum: 19.12.2008

Polícia v stredu obvinila z trestného činu krádeže 44 ročného muža z Bratislavy. Ten chcel v Hlohovci v obchode odcudziť prevesenú dámsku kabelku z nákupného košíka. Tohto si všimla 66 ročná majiteľka kabelky z Hlohovca, ktorá mala v nej vložených 7 tisíc korún. Rýchlo sa otočila a chytila muža za golier, keď už chcel muž s kabelkou utiecť. Pritom mu povedala, aby jej vrátil kabelku, čo on aj urobil. Už bez kabelky chcel odísť z obchodu, ale žena ho zadržala až do príchodu polície. Obvinenému mužovi hrozí teraz za jeho konanie až dvojročné väzenie. Vyšetrovateľ podal prokurátorovi návrh na vzatie do väzby.

Vyšetrovateľ v stredu obvinil z trestného činu úverového podvodu 22 ročného muža z Veľkého Orvišťa. V roku 2006 v Piešťanoch muž uzatvoril úverovú zmluvu za účelom nákupu kamery v hodnote viac ako 19 tisíc korún, pričom doposiaľ zaplatil len prvú splátku. Pri spisovaní zmluvy úmyselne uviedol zamestnávateľa, u ktorého nikdy nepracoval. Počas vyšetrovania sa tieto skutočnosti potvrdili a bolo zistené, že muž bol v tom čase nezamestnaný a nemal na poskytnutie úveru dostatočný príjem. Za jeho podvodné konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody od jedného do päť rokov.

Vyšetrovateľ vo štvrtok obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví 46 ročného muža z Hlohovca. Muž v mesiaci máj išiel s autom cez obec Banka, kde neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a dostal šmyk. V pravotočivej zákrute prešiel do protismeru, kde narazil do oproti idúceho auta. Nárazom spôsobil sebe ľahké zranenia a to podvrtnutie kolena a pohmoždenie mäkkých tkanív s dobou liečenia 4 týždne. Spolujazdkyni oproti idúceho vozidla spôsobil ľahký otras mozgu s dobou liečenia 3 týždne. Škoda na autách bola vyčíslená na 200 tisíc korún. Za jeho konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Vyšetrovateľ v utorok obvinil z trestného činu úverového podvodu 32 ročného muža z Trnavy. V roku 2007 v Trnave muž uzatvoril úverovú zmluvu za účelom nákupu televízora v hodnote viac ako 24 tisíc korún, pričom doposiaľ zaplatil len prvú splátku vo výške 1500 korún. Pri spisovaní zmluvy úmyselne uviedol zamestnávateľa, u ktorého nikdy nepracoval. Počas vyšetrovania sa tieto skutočnosti potvrdili a bolo zistené, že muž bol v tom čase nezamestnaný. Za jeho podvodné konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody od jedného do päť rokov.

Polícia v utorok obvinila z trestného činu nebezpečného vyhrážania a výtržníctva 48 ročného muža z Hlohovca. V utorok popoludní sa v miestom pohostinstve vyhrážal svojej bývalej 40 ročnej družke ublížením na zdraví a zabitím. Počas slovného útoku v ruke držal sklenený popolník a rukou sa zaháňal smerom k nej. Jeho konanie bolo tak agresívne, že v žene to vyvolalo dôvodnú obavu o jej život a zdravie. Polícia muža na mieste ihneď zadržala a vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie. Teraz mu hrozia až tri roky väzenia.

Vyšetrovateľ v utorok obvinil z trestného činu nebezpečného vyhrážania 31 ročného muža z Opoja. Tento deň sa v popoludňajších hodinách vyhrážal v miestnom pohostinstve a následne na dvore domu, že podpáli vlastný dom aj so svojou manželkou, deťmi a svokrou. Po príchode domov otvoril kohútiky na plynovom sporáku, ako i na zásobníku na propán - bután. Po podlahe porozlieval benzín a k dverám si nachystal drevenú fakľu, na čo 32 ročná manželka obvineného privolala políciu. Ako to muž počul, tak utiekol z domu preč. Polícia ho následne zadržala a vyšetrovateľ spracoval návrh na vzatie obvineného do väzby. Za jeho konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody od šesť mesiacov až na dva roky.

Dátum: 17.12.2008

Polícia v spolupráci s Leteckým úradom SR vyšetruje okolnosti tragickej leteckej nehody, ktorá sa stala v utorok 16.12.2008 pri obci Rozbehy. V dvojmiestnom lietadle WT-9 Dymanic letel 66 ročný muž z obce Brezany - Nedožery a 26 ročný muž zo Senice. O 13.00 hodine odleteli zo Senice smerom do Kráľovej pri Senci. Približne o 15.30 bolo lietadlo s osádkou nájdené náhodným okoloidúcim pri veternom parku obce Rozbehy. Dvojčlenná posádka lietadla rozsiahlym zraneniam na mieste podľahla. Príčiny tragickej udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

foto z miesta nehodyfoto z miesta nehodyfoto z miesta nehodyfoto z miesta nehodyfoto z miesta nehodyfoto z miesta nehody

Dátum: 12.12.2008

Polícia hľadá svedkov nehody

Polícia prosí občanov o pomoc pri objasnení dopravnej nehody, ktorá sa stala v stredu, 3. decembra. Ráno o 8.00 hod. sa na ceste II/513 v smere od Trakovíc na Leopoldov pohyboval kamión z Maďarskej republiky značky Volvo s návesom Schmitz. Na nadjazde nad diaľnicou D1 do zadnej časti návesu narazilo osobné auto Lancia Prisma. Viedol ho 22 ročný muž z Leopoldova, ktorý sa pri nehode vážne zranil a po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol. Polícia prosí svedkov tejto nehody, aby sa prihlásili na čísle 158 alebo priamo na dopravnom inšpektoráte na čísle 0961 10 3521.

Dátum: 12.12.2008

Vyšetrovateľ v nedeľu obvinil z trestného činu krádeže dvoch mladíkov z Trnavy (22, 16). Obaja spoločne v sobotu v noci prišli k zaparkovanému autu zn. Škoda 105 v Trnave na ul. Čajkovského a cez dvere vodiča sa vlámali do auta. Potom auto naštartovali a odviezli sa na Mozartovu ulicu. Tu ich zastavila policajná hliadka a pri kontrole zistila, že vodič (22) nie je držiteľom vodičského oprávnenia a vozidlo spoločne so spolujazdcom (16) krátko pred tým ukradli. Oboch páchateľov zadržali a predviedli na políciu. 61 ročnému majiteľovi spôsobili krádežou škodu vo výške viac ako 5 tisíc korún. Za tento čin hrozí plnoletému páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky. Mladíkovi hrozí polovica.

Vyšetrovateľ v pondelok (8.12.) obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 55 ročného Trnavčana. Ten v októbri jazdil s autom v Trnave na Moyzesovej ulici, kde ho zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Pri kontrole obvinený predložil policajtom len technický preukaz od auta, pričom povedal, že vodičský preukaz mu bol zadržaný. Policajti pri overovaní totožnosti vodiča zistili, že muž vykonával jazdu aj napriek tomu, že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo v trvaní na dvanásť mesiacov. Obvinenému teraz hrozí za jeho konanie trest odňatia slobody až na dva roky. Muž je stíhaný na slobode.

Vyšetrovateľ v stredu obvinil z drogovej trestnej činnosti 23 ročného mladíka zo Špačiniec. Policajti pri kontrole jeho totožnosti v Trnave na ul. V. Clementisa u neho našli v zatavenej striekačke 3 ml prášku bielej farby s podozrením, že sa jedná o metamfetamín. Muž uviedol, že drogy má pre vlastnú potrebu. Za drogovú trestnú činnosť hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na päť rokov. Muž je stíhaný na slobode.

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z prečinu krádeže 35 ročného muža z Trnavy. Ten sa v sobotu podvečer vlámal do chaty na Dobrej Vode v časti Podmariáš. Roxorovou tyčou vypáčil dvere od pivnice, z ktorej ukradol elektrickú pílu a predlžovací elektrický kábel. Odcudzené veci predal neznámym osobám za 500 korún. 65 ročnému majiteľovi chaty z Trnavy spôsobil škodu za viac ako 4 tisíc korún. Páchateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Vyšetrovateľ v stredu obvinil z prečinu krádeže vlámaním 18 ročného mladíka zo Šulekova. Muž sa začiatkom novembra vlámal do neobývaného rodinného domu v Šulekove, kde vypáčil drevenú okenicu ako i dvojité okno. Vnikol do domu, odkiaľ odcudzil elektroinštalačné medené káble, transformátory, elektromotory, cievky a iný rôzny elektroinštalačný materiál s obsahom medi. Celkovo spôsobil 48 ročnému majiteľovi vecí a domu škodu vo výške viac ako 150 tisíc korún. Páchateľovi za jeho konanie teraz hrozí trest odňatia slobody od šesť mesiacov do troch rokov.

Polícia vo štvrtok obvinila z trestného činu podvodu 59 ročnú ženu z Piešťan. V novembri 2007 v Piešťanoch si zapožičala obvinená od 68 ročného muža z Piešťan v jeho byte 29 tisíc korún. Tieto sa zaviazala splatiť do konca mesiaca november 2007. Vyšetrovateľ počas vyšetrovania zistil, že obvinená už pri preberaní pôžičky nemala v úmysle tieto peniaze vrátiť a preto jej vzniesol obvinenie z trestného činu podvodu. Obvinenej teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Vyšetrovateľ v utorok obvinil zo zločinu skrátenia dane a poistného 23 ročného muža z Piešťan. Ten ako konateľ spoločnosti z Piešťan v roku 2005 si vykázal daňovú povinnosť vo výške 3.488 korún. Následne pracovníci daňového úradu vykonali kontrolu v spoločnosti, pričom zistili porušenie daňových povinností. Konateľ spoločnosti nepriznal v roku 2005 nadobudnutie tovaru z iných štátov a zároveň si uplatnil nárok na vyplatenie DPH od štátu za viac ako 7 miliónov korún, na čo nemal žiadny nárok. Pracovníci daňového úradu po kontrole stanovili konateľovi spoločnosti zaplatenie daňovej povinnosti štátu vo výške viac ako 7,7 milióna korún. Obvinenému teraz hrozí trest odňatia slobody od sedem do dvanásť rokov.

Dátum: 11.12.2008

Vyradenie vozidla z evidencie

Minulý týždeň bol Národnou radou Slovenskej republiky schválený nový zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nadobudne účinnosť 1. februára 2009. Ten v prechodných ustanoveniach otvára pre mnohých občanov Slovenskej republiky možnosť vyriešiť spravidla dlhotrvajúci a v súčasnosti neriešiteľný problém - ako vyradiť z evidencie motorové vozidlo, ktoré jeho držiteľ odovzdal do šrotu ešte pred tým, ako zákon o odpadoch ustanovil povinnosť odovzdávať takéto vozidlo autorizovanému spracovateľovi starých vozidiel a predložiť pri žiadosti o vyradenie vozidla potvrdenie o jeho odovzdaní na spracovanie.

V praxi to znamená, že po 1. februári 2009 bude umožnené občanom vyradiť fyzicky už neexistujúce vozidlo z evidencie na základe predloženého čestného vyhlásenia o skutočnosti, že vozidlo už fyzicky neexistuje. Takáto možnosť je v § 143 uvedeného zákona umožnená len v prechodnom období, najneskôr do 31. októbra 2009, pričom v čestnom vyhlásení musí držiteľ vozidla uviesť aj spôsob zániku vozidla.

Dátum: 5.12.2008

Vyšetrovateľ vo štvrtok obvinil z trestného činu krádeže 40 ročného muža z obce Brestovany. Ten v júni v Brestovanoch pri železničnej stanici vypílil vodovodný hydrant a odcudzil ho. Majiteľovi hydrantu spôsobil škodu za viac ako 9 tisíc korún. Obvinenému mužovi teraz za jeho konanie hrozia až dva roky väzenia.

Taktiež dva roky väzenia hrozia aj 36 ročnému mužovi z Trnavy. Vyšetrovateľ ho vo štvrtok obvinil z trestného činu krádeže. Obvinený muž sa v septembri v Trnave vlámal do polyfunkčnej budovy. Odtiaľ odcudzil brúsku, vŕtačku, teplovzdušnú pištoľ, rôzne kliešte a skrutkovače, pracovné rukavice, ohrievač vzduchu, počítačovú zostavu a mobilné telefóny. Spoločnosti spôsobil škodu za viac ako 40 tisíc korún. Muž je stíhaný na slobode.

Vyšetrovateľ v nedeľu obvinil z trestného činu krádeže 40 ročnú ženu z Trnavy. Po druhý krát v priebehu roka chcela ukradnúť z obchodu tovar. Obvinená si pod svoje oblečenie ukryla 9 voňaviek za 2 tisíc korún. Tieto nezaplatila a chcela s nimi odísť z predajne. Pri východe ju však zadržal pracovník SBS a ten privolal políciu. Obvinenej teraz hrozí za jej krádež až dvojročné väzenie.

V stredu vyšetrovateľ obvinil z prečinu sprenevery 61 ročného muža z Piešťan. Ten ako zamestnanec spoločnosti v roku 2005 prevzal za vykonanú prácu u zákazníka viac ako 189 tisíc korún. Svojmu zamestnávateľovi však odovzdal len 135 tisíc korún a 54 tisíc korún minul pre vlastnú potrebu. Teraz mu hrozí za jeho konanie trest odňatia slobody až na dva roky.

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z trestného činu podvodu 28 ročného muža z Veľkého Orvišťa. Muž v roku 2003 pod zámienkou podnikateľskej aktivity vylákal od poškodeného 46 ročného muža z obce Krakovany 2 milióny korún. Tie sa mu zaviazal splatiť do januára 2005. Obvinený však nemal v úmysle peniaze vrátiť a všetky peniaze prehral v rulete. Teraz mu za jeho konanie hrozí trest odňatia slobody až na 8 rokov.

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil z pokusu krádeže 36 ročného muža z Čachtíc. Ten sa v novembri vlámal do predajne potravín v obci Moravany nad Váhom. Odtiaľ odcudzil 20 dobíjacích telefónnych kariet a viac ako 400 krabičiek cigariet. Za jeho konanie mu teraz hrozia až dva roky väzenia.

Vyšetrovateľ v nedeľu obvinil z trestného činu výtržníctva a poškodzovania cudzej veci 44 ročného muža z Vrbového. V Piešťanoch v tento večer v miestnom bare bezdôvodne začal slovne napádať zákazníkov a obsluhujúci personál. Počas jeho slovných útokov pristúpil k hraciemu automatu, ktorý zhodil na zem. Potom drevenou lavicou ho na zemi rozbil, pričom poškodil zariadenie baru, stenu a elektroinštaláciu. Svojím konaním spôsobil majiteľovi baru škodu za viac ako 200 tisíc korún. Za jeho konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Dátum: 28.11.2008

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil zo zločinu lúpeže 40 ročného muža z Piešťan. Ten v tento deň o 15.00 hodine v rodinnom dome v Piešťanoch fyzicky napadol 32 ročnú ženu. Na ženu začal útočiť po tom, ako sa dozvedel, že má pri sebe 2 tisíc korún. Poškodená žena z Piešťan sa počas celého útoku snažila brániť. Aj napriek tomu bola viackrát udretá do tváre ako i ostatných častí tela. Polícia po príchode na miesto muža zadržala. Obvinenému teraz za jeho konanie hrozí sedem až dvanásťročné väzenie.

Vyšetrovateľ obvinil z prečinu zanedbania povinnej výživy 23 ročného muža z Prašníka. Ten aj napriek právoplatnému rozhodnutiu súdu si od augusta 2008 neplní vyživovaciu povinnosť na svoje štvorročné dieťa. Doposiaľ mu vznikol dlh na nezaplatenom výživnom vo výške viac ako 8 tisíc korún. Za jeho konanie mu teraz hrozí až dvojročné väzenie. V prípade zaplatenia dlžnej sumy môže byť voči nemu trestné stíhanie zastavené.

Vyšetrovateľ obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania 47 ročného muža z Boroviec, okres Piešťany. Ten v auguste pod vplyvom alkoholu fyzicky napadol svoju manželku a vyhrážal sa jej zabitím. 38 ročnú ženu z Boroviec viackrát udrel do tváre, škrtil ju a kopal. Následne sa žene podarilo vybehnúť von z domu, kde čakala do príchodu polície. Obvinenému mužovi teraz hrozí za jeho konanie až trojročné väzenie.

Vyšetrovateľ v stredu obvinil z drogovej trestnej činnosti 29 ročného muža z Trnavy. Policajti mu pri bezpečnostnej prehliadke v Trnave našli plechovú krabičku s obsahom 1 papierovej skladačky. Zaistená podozrivá skladačka bola zaslaná na expertízne skúmanie. Vykonaná expertíza potvrdila v skladačke prítomnosť heroínu. Za drogovú trestnú činnosť hrozia obvinenému teraz až tri roky väzenia. Muž je stíhaný na slobode.

Vyšetrovateľ začal v stredu (26. 11. 2008) trestné stíhanie vo veci pre prečin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd. V Trnave na ul. Coburgovej na múroch bývalého kultúrneho domu vyšetrovateľ zadokumentoval nastriekané grafity. Jednotlivé znaky týchto grafitov sú predmetom vyšetrovania a je pravdepodobné aj ich znalecké posúdenie. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi väzenie v trvaní od šesť mesiacov do troch rokov.

Vyšetrovateľ v pondelok (24. 11. 2008) začal vo veci trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy. Anonym z verejného automatu v Trnave o 18.29 hod. oznámil na políciu, že v OZC MAX v Trnave je umiestnená bomba a do hodiny vybuchne. Polícia objekt ihneď zabezpečila a osoby z objektu evakuovala. V objekte sa nachádzalo viac ako jedentisíc osôb. Na evakuácii a následných opatreniach sa zúčastnilo 20 príslušníkov PZ, 3 psovodi so špeciálne vycvičenými psami, policajný pyrotechnik, 10 mestských policajtov, 2 hasiči z HaZZ a pracovníci zdravotníckej služby. Prehliadka budovy bola ukončená o 20.30 hodine s negatívnym výsledkom a objekt bol následne odovzdaní užívateľom. Páchateľovi za takéto konanie hrozí trest odňatia slobody od jedného do päť rokov.

Dátum: 27.11.2008

Pomôžte polícii pri pátraní po páchateľovi
Dňa 16. 11. 2008 neznámy páchateľ vylial v zákrute na ceste medzi Trnavou a Ružindolom 50 litrov rastlinného oleja na vozovku. Ten sa roztiekol na dĺžku cca 80 metrov a vozovka sa stala šmykľavou a nepojazdnou. V ten istý deň o 06.00 hodine došlo na tomto úseku cesty, z tohto dôvodu, ku dvom dopravným nehodám áut zn. Vaz 2105 a zn. Fiat Punto, pričom jeden z vodičov sa ťažko zranil.
Polícia žiada občanov o pomoc, aby poskytli akékoľvek svedecké informácie, ktoré by mohli prispieť k stotožneniu neznámeho páchateľa osobne na ODI OR PZ Trnava, ul. Starohájska č. 2, alebo na tel. č. 0961103518, 0961103510 alebo 158.
Zdroj: KR PZ v Trnave
foto zo zásahu foto zo zásahu

Dátum: 26.11.2008

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody
Dňa 17. 06. 2008 o 07.15 hod. prišlo k dopravnej nehode na križovatke ul. Dohnányho a odbočke k nemocnici v Trnave, medzi vozidlom zn. Suzuki Swift a cyklistom (starším pánom). Zrážkou boli cyklistovi spôsobené ťažké zranenia.
Polícia žiada občanov, ktorí boli svedkami tejto dopravnej nehody, aby akékoľvek svedecké informácie, ktoré by mohli prispieť k objasneniu uvedenej nehody oznámili osobne na ODI OR PZ Trnava, ul. Starohájska č. 2, alebo na tel. č. 0961103518, 0961103510 alebo 158.

Dátum: 22.11.2008

V obci Jarná ukradli páchatelia v noci zo stredy na štvrtok pracovný stroj, nakladač, spolu s vibračnými doskami a nivelačným prístrojom. Podľa stôp, ktoré stroj zanechal, ho policajti vo štvrtok dopoludnia vypátrali v poraste v Šenkviciach. Bolo to asi 15 km od miesta krádeže. Do piatka, približne do 14.00 hodiny, čakali na mieste na páchateľov. Polícia rozbehla akciu na ich zadržanie, keď s nakladačom chceli odísť, resp. vzápätí nasadli do auta Suzuki, ktoré ich doviezlo. Keďže páchatelia nereagovali na výzvy policajtov, museli na ich zastavenie použiť výstrely. Pri streľbe bol jeden z páchateľov, 31 ročný muž z Dunajskej Stredy, zranený. 21 ročného Šenkvičana policajti zadržali a po vypočutí prepustili na slobodu. Po 25 ročnom Róbertovi Tollarovičovi z Horných Orešian polícia vyhlásila pátranie. V prípade preukázania viny môže páchateľom hroziť trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

foto zo zásahufoto zo zásahu

Dátum: 21.11.2008

Vyšetrovateľ v stredu obvinil z drogovej trestnej činnosti 19 ročného mladíka z Trnavy. Policajti mu pri kontrole totožnosti pri autobusovej stanici v Trnave našli podozrivú rastlinnú látku a 4 papierové skladačky. Muž uviedol, že drogy má pre vlastnú potrebu. Vykonaná znalecká expertíza potvrdila vo vrecku 2 dávky marihuany a 4 dávky metamfetamínu. Za drogovú trestnú činnosť hrozí obvinenému teraz až päť rokov väzenia. Muž je stíhaný na slobode.

Za drogovú trestnú činnosť vyšetrovateľ v stredu obvinil 33 ročného muža z Trnavy. Pri vykonávaní bezpečnostnej prehliadky mu kriminalisti našli v pravom vrecku nohavíc zatavenú striekačku s hnedou látkou. Zaistená striekačka bola podrobená znaleckému skúmaniu. Vykonaná expertíza potvrdila prítomnosť 97 jednorazových dávok metamfetamínu. Obvinenému teraz hrozí väzenie v trvaní štyri až desať rokov. Muž sa v súčasnosti nachádza vo výkone trestu pre iný trestný čin.

Vyšetrovateľ v stredu (19.11.) obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania 26 ročného muža z Trstína. Ten sa v utorok podvečer pod vplyvom alkoholu vyhrážal ťažkým ublížením na zdraví a zabitím svojim rodičom v ich dome. Pod hrozbou násilia žiadal od 63 ročného nevládneho otca peniaze. 59 ročnej matke sa podarilo vybehnúť z domu a privolať políciu. Počas celého incidentu rozbíjal zariadenie domu a hádzal rôzne predmety po domácich. Za jeho konanie mu teraz hrozia až dva roky väzenia. Muž bol vzatí do väzby.

Vyšetrovateľ v utorok (18.11.) obvinil z prečinu krádeže spolupáchateľstvom dvoch mužov (23 a 25 r.) z obce Jelka. Obaja sa v mesiaci október krátko po polnoci v Opoji vlámali do zaparkovaného auta Škoda 1203. Toto odtiahli na lane na poľnú cestu, kde ho naštartovali a odišli s ním smerom na Pusté Úľany. V dodávke sa nachádzalo pracovné náradie a rôzny vodoinštalačný materiál. 50 ročnému majiteľovi auta spôsobili škodu za viac ako 50 tisíc korún. Každému samostatne teraz hrozí za tento čin trest odňatia slobody až na dva roky. Obaja páchatelia sú vo väzení pre inú trestnú činnosť. Polícia po vozidle intenzívne pátra. Za drogovú trestnú činnosť vyšetrovateľ tento týždeň obvinil 21 ročného muža z obce Borovce. Pri vykonávaní bezpečnostnej prehliadky koncom roka 2007 našli policajti u tohto mladíka vrecko so sušenou rastlinou. Muž uviedol, že marihuanu má pre vlastnú potrebu. Zaistená sušená rastlina bola podrobená znaleckému skúmaniu. Vykonaná expertíza potvrdila, že sa jedná o dve jednorazové dávky marihuany. Obvinenému teraz hrozí väzenie v trvaní do troch rokov.

Vyšetrovateľ obvinil z trestného činu úverového podvodu 54 ročnú ženu z Piešťan. Vo februári 2007 uzatvorila úverovú zmluvu na sumu 120 tisíc korún, ktorú sa zaviazala splatiť v 72 mesačných splátkach. Doposiaľ však nesplatila žiadnu splátku. Počas vyšetrovania polícia zistila, že žena si vystavila falošné potvrdenie o zamestnaní a tiež vedela, že úver nebude mať z čoho splácať. Poškodenej spoločnosti tak spôsobila škodu vo výške viac ako 220 tisíc korún. Obvinenej teraz hrozí väzenie od troch do desiatich rokov. Žena je stíhaná na slobode.

Polícia v stredu (19.11.) zaznamenala trestný čin krádeže v kostole v obci Madunice. Policajti už vo štvrtok (20.11.) odhalili páchateľa krádeže, ktorým bol len 13 ročný miestny chlapec. Ten v stredu popoludní vošiel do fary, kde zo stola zobral kľúče od kostola. Prešiel ku kostolu, odomkol si dvere a z pokladničky zo sakristie odcudzil 765 korún. Chlapec sa dopustil trestných činov krádeže a porušovania domovej slobody. Za krádež na obradnom mieste požívajúcom pietu hrozí trest odňatia slobody od troch do desiatich rokov. Trestné stíhanie bude však pre nedostatok veku páchateľa zastavené.

Dátum: 19.11.2008

Vyšetrovateľ v utorok (18. 11.) obvinil z prečinu sprenevery 47 ročného muža z obce Banka. V júni roku 2007 prevzal od 78 ročnej ženy z obce Banka finančnú zálohu 25 tisíc korún, za vyrobenie a osadenie kamenej dosky hrob. Prácu mal vykonať do konca septembra 2007. Muž však doposiaľ prácu nevykonal a ani nevrátil peniaze a preto sa ho žena rozhodla oznámiť. Obvinenému teraz za jeho konanie hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Polícia v utorok (18. 11.) začala trestné stíhanie pre prečin krádeže peňazí. Neznámy mladík sa v Hlohovci na ulici prihovoril 88 ročnej žene pred jej domom. Pod zámienkou kontroly peňazí v súvislosti s prechodom na euro ju presvedčil, aby ho pustila do domu a ukázala mu peniaze, ktoré má doma. Žena vybrala uschované peniaze a ukázala ich mladíkovi. Ten ich zrátal a odložil na stôl. Následne, keď odchádzal z domu, pri bránke žene povedal, že si zabudol na stole zošit a vrátil sa sám do domu. Zo zošitom zobral aj peniaze. Poškodenej žene spôsobil škodu za viac ako 18 tisíc korún. Za takéto konanie hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky.

Pri dopravnej nehode zomrel 17 ročný chlapec
K tragickej dopravnej nehode došlo dnes dopoludnia asi o 10.45 na ceste medzi Hlohovcom a Bojničkami. Osobné auto BMW s talianskou značkou tu na mokrej vozovke v pravotočivej zákrute vyšlo z cesty. Narazilo do betónového mostíka a prevrátilo sa. V aute bol 37 ročný otec so 17 ročným synom. Pri nehode utrpel syn (z Hlohovca) zranenia, ktorým na mieste podľahol. Otca previezli s ťažkými zraneniami do trnavskej nemocnice. Príčiny nehody polícia vyšetruje.

Dátum: 12.11.2008

Vyšetrovateľ obvinil tento týždeň z prečinu úverového podvodu 24 ročného muža z Trnavy. V júni uzatvoril zmluvu o spotrebnom úvere na sumu 40 tisíc korún a peniaze minul. Vyšetrovaním polícia zistila, že muž predložil nepravdivé potvrdenie o výške príjmu a úver riadne nespláca. Za jeho konanie mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Vyšetrovateľ vo štvrtok obvinil z prečinu porušovania domovej slobody 43 ročného muža z Trnavy. V tento deň krátko po 22.00 hodine v Trnave chcel vstúpiť do bytu 53 ročnej Trnavčanky. Búchal jej na dvere, pričom poškodená mu otvorila a povedala mu aby prestal a odišiel. On jej však chytil ruky a sotil ju na chodbu bytu. Potom prešiel do kuchyne, kde chcel porozbíjať a porozhadzovať rôzne veci. Majiteľka z bytu vyšla a privolala políciu. Policajti muža zadržali a odovzdali vyšetrovateľovi. Za jeho konanie mu teraz hrozí jeden až päť rokov väzenia. Muž je stíhaný na slobode.

Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa 56 ročného muža z okresu Piešťany. V nedeľu krátko pred 02.00 hodinou v Piešťanoch v mestskom parku policajná hliadka zastavila a kontrolovala vodiča auta. Vodičovi dychovou skúškou zistili prítomnosť alkoholu 1,07 mg/l (2,23 promile). Policajti si cez zadné dvere všimli odloženú strelnú zbraň v aute. Vyzvali vodiča, aby predložil zbrojný preukaz a zbraň ku kontrole. Ten však pušku schytil a namieril ňou na policajta. Na výzvy policajtov, aby upustil od svojho konania nereagoval. Až použitím donucovacích prostriedkov ho odzbrojili a spútali. Následne ho predviedli na policajný útvar, kde mu pušku s tlmičom a 239 rôznymi nábojmi zaistili. Muž nebol držiteľom zbrojného preukazu a ako obvinenému mu hrozí trest odňatia slobody od troch do osem rokov.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. V areáli Poľnohospodárskeho družstva Košolná, okres Trnava v sobotu krátko po 01.00 hodine z doposiaľ presne nezistených príčin začalo horieť solárne senisko. V hale sa nachádzalo asi 300 ton slamy a dva traktory. Škoda spôsobená požiarom na hale, zhorenom sene a dvoch traktoroch je predbežne odhadnutá na 4.800 tisíc korún. V tomto štádiu vyšetrovania sa nedá vylúčiť ale ani potvrdiť cudzie zavinenie. Polícia presné príčiny požiaru naďalej vyšetruje.

Dátum: 10.11.2008

Útok na policajtov so zbraňou
Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa 56 ročného muža z okresu Piešťany. V nedeľu krátko pred 02.00 hodinou v Piešťanoch v mestskom parku policajná hliadka zastavila a kontrolovala vodiča auta. Vodičovi dychovou skúškou zistili prítomnosť alkoholu 1,07 mg/l (2,23 promile). Policajti si cez zadné dvere všimli odloženú strelnú zbraň v aute. Vyzvali vodiča, aby predložil zbrojný preukaz a zbraň ku kontrole. Ten však pušku schytil a namieril ňou na policajta. Na výzvy policajtov, aby upustil od svojho konania nereagoval. Až použitím donucovacích prostriedkov ho odzbrojili a spútali. Následne ho predviedli na policajný útvar, kde mu pušku s tlmičom a 239 rôznymi nábojmi zaistili. Muž nebol držiteľom zbrojného preukazu a ako obvinenému mu hrozí trest odňatia slobody od troch do osem rokov.

Dátum: 7.11.2008

Vyšetrovateľ obvinil z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody 33 ročného muža z Piešťan. Muž v nedeľu ráno preskočil oplotenie domu v Piešťanoch a z garáže chcel ukradnúť krovinorez v hodnote 10 tisíc korún. Na to ho vyrušil 61 ročný majiteľ domu, pričom páchateľ sa dal na útek. Následne ho zadržal ďalší domáci. Za tento čin hrozia páchateľovi teraz dva roky väzenia.

Rovnako dva roky väzenia hrozia aj 40 ročnému mužovi z Hlohovca. V nedeľu dopoludnia muž vypílil bez povolenia strom v k. ú. mesta Hlohovec a z neho odcudzil asi 1 m³ dreva. Páchateľ spôsobil spílením duba zimného škodu za 15 tisíc korún. Policajná hliadka muža na mieste zadržala a odovzdala vyšetrovateľovi. Ten ho obvinil z prečinu krádeže dreva z pozemku, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu.

Vyšetrovateľ v pondelok (3. 11.) vzniesol obvinenie 31 ročnému mužovi z Piešťan. V máji fyzicky napadol 34 ročného obyvateľa Piešťan. Viacerými údermi do tváre mu spôsobil pohmoždenie hlavy, tváre a zlomeninu nosa. Poškodený muž sa liečil z týchto zranení 30 dní. Obvinenému hrozí za tento čin odňatie slobody od šesť mesiacov do dvoch rokov.

Vyšetrovateľ v piatok vzniesol obvinenie z prečinu výtržníctva a ublíženia na zdraví trojici mužov z Prašníka, Šterús a Vrbového (19,19,20). Mladíci v piatok v nočných hodinách v Piešťanoch slovne a neskôr aj fyzicky napadli 25 ročného miestneho obyvateľa. Pri útoku poškodenému spôsobili pohmoždenie ľavej ruky a ľavej polovice tváre s tržnou ranou pod okom. Trojici páchateľov hrozí teraz trest odňatia slobody od šesť mesiacov do dvoch rokov.

Vyšetrovateľ v utorok (4. 11.) obvinil z drogovej trestnej činnosti 18 ročného muža z Piešťan. Policajti mu pri bežnej kontrole totožnosti v Piešťanoch našli 3 alobalové skladačky. Muž uviedol, že drogu má pre vlastnú potrebu. Vykonaná znalecká expertíza potvrdila v skladačkách prítomnosť metamfetamínu. Za drogovú trestnú činnosť hrozia obvinenému teraz až tri roky väzenia. Muž je stíhaný na slobode.

Polícia dokumentovala dopravnú nehodu kamióna z Dunajskej Stredy na rýchlostnej ceste R1 v smere na Nitru. Nehoda sa stala 6.11.2008 o 09.30 hod. pri obci Vlčkovce. 36 ročný vodič nákladného auta prichádzajúci od obce Vlčkovce pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam. Na R1 prešiel cez pravý jazdný pruh do ľavého, kde sa s autom prevrátil cez zvodidlá na ľavý bok. Polícia alkohol u vodiča nezistila. Na nákladnom aute vznikla škoda približne vo výške 500 tisíc korún. Vodič utrpel ľahké zranenia a bol prevezený na ošetrenie. Presné príčiny dopravnej nehody polícia naďalej vyšetruje.

Piešťanskí policajti vypátrali trojicu páchateľov, ktorá poškodila (29. 10.) majetok obyvateľa obce Hubina. Trojica domácich mladíkov (16,17,19) postriekala farbou bránu rodinného domu a poštovú schránku. Majiteľovi spôsobili škodu za viac ako 5 tisíc korún. Vyšetrovateľ im vzniesol obvinenie pre prečin poškodzovania cudzej veci spolupáchateľstvom, za čo hrozí plnoletému trest odňatia slobody až na jeden rok a dvom mladíkom polovica.

Vyšetrovateľ vo štvrtok (6. 11.) obvinil dvoch mladíkov z prečinu poškodzovania cudzej veci v obci Modranka. Miestni mladíci vo veku 14 a 16 rokov sa v mesiaci apríl vlámali do materskej školy. Tu porozbíjali a poškodili vybavenie viacerých miestností. Majiteľovi budovy spôsobili škodu najmenej za 500 tisíc korún. Za ich mladícke vyčíňanie im teraz hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky, skrátený o polovicu.

Dátum: 31.10.2008

Vyšetrovateľ tento týždeň obvinil z drogovej trestnej činnosti 29 ročného muža z Myjavy. Policajti mu pri bežnej kontrole totožnosti v Trnave našli jednu podozrivú skladačku. Muž uviedol, že drogu má pre vlastnú potrebu. Vykonaná znalecká expertíza potvrdila v skladačke heroín. Zaistené množstvo drogy zodpovedá jednej dávke. Za drogovú trestnú činnosť hrozia obvinenému teraz až tri roky väzenia. Muž je stíhaný na slobode.

Polícia dokumentovala dopravnú nehodu poľského kamióna na diaľnici D 1 pri Leopoldove. 25 ročný vodič nákladného auta sa včera krátko po 21.00 hodine dostatočne nevenoval riadeniu. S kamiónom zišiel mimo cestu, kde sa prevrátil na bok. Pri nehode sa nikto nezranil a polícia alkohol vodičovi nezistila. Na nákladnom aute vznikla škoda približne vo výške 500 tisíc korún a na prepravovanom tovare 3,6 mil. korún. Polícia vodiča kamióna vyriešila v blokovom konaní.

Vyšetrovateľ tento týždeň obvinil 27 ročnú ženu zo Skalice. Žena kradla v júni v trnavskej nemocnici na infekčnom oddelení. Z jednej z izieb ukradla zo stolíka 9500 korún, občiansky preukaz a kartičku poistenca 30 ročného pacienta. Peniaze minula a doklady zahodila do koša. Hoci sa ženu nepodarilo zadržať priamo pri krádeži, kriminalisti tento prípad objasnili. Za prečin krádeže jej teraz hrozia až dva roky väzenia.

Za krádež áut hrozí väzenie 22 ročnému mužovi zo Serede. V septembri ukradol v Šulekove zaparkované auto zn. Škoda Fabia. 59 ročnému majiteľovi auta spôsobil škodu krádežou vo výške 250 tisíc korún. Policajti zistili, že tento muž má na svedomí aj krádež auta z obce Opoj. Škodu Fabiu ukradol z pred domu koncom septembra. 36 ročnej majiteľke auta spôsobil škodu za 180 tisíc korún. Vyšetrovateľ mužovi v oboch prípadoch vzniesol obvinenie pre prečin krádeže. Za uvedené konanie mu teraz hrozí väzenie od šesť mesiacov až na tri roky.

Polícia odhalila páchateľov krádeží kovových reťazí a medených plechov z okolia kostola sv. Mikuláša v Trnave. Vyšetrovateľ v týchto dňoch obvinil z prečinu krádeže 33 ročného muža z Trnavy, 15 ročného mladíka z Trnavy a 40 ročnú ženu z Trnavy. Spoločne od augusta do septembra odcudzili 12 kusov hrubých kovových reťazí a medený plech z vchodu do krypty kostola. Farnosti sv. Mikuláša spôsobili škodu najmenej vo výške 300 tisíc korún. 33 ročnému mužovi a 40 ročnej žene hrozí za ich konanie väzenie na šesť mesiacov až tri roky, 15 ročnému mladíkovi hrozí polovica.

Dátum: 31.10.2008

Aby deti nezomierali
Policajný zbor v spolupráci s Detským fondom Slovenskej republiky pripravili preventívny projekt Aby deti nezomierali - zníženie detskej úrazovosti. Ide o dopravnú preventívnu akciu, počas ktorej chce polícia upozorniť deti na riziká spojené s cestnou premávkou. Naši policajti budú deťom cestou do a zo školy upozorňovať na nebezpečenstvá, ktoré im hrozia pri prechádzaní cez cestu mimo priechodov pre chodcov a budú im rozdávať propagačné a informačné materiály. V rámci Trnavského kraja prebehne akcia 3. novembra v čase od 07.00 do 08. 00 (pri príchode detí do školy) a od 12.00 do 14.00 (pri odchode detí zo školy) na nasledovných stanovištiach: v meste Trnava na ul. Bottovej, v Piešťanoch na Bratislavskej ceste, v Seredi na Cukrovarskej ulici, v Dunajskej Strede na Hlavnej a v Skalici na ulici Mallého.

Dátum: 24.10.2008

Polícia obvinila z prečinu krádeže spolupáchateľstvom dvoch Trnavčanov vo veku 26 a 32 rokov. V pondelok, 20. 10 sa vlámali do novinového stánku v nákupnom centre na ulici F. Urbánka v Trnave. Na presklenej vitríne vypáčili zámok a ukradli šesť značkových zapaľovačov. Trnavskej spoločnosti spôsobili krádežou škodu za takmer 5000 korún. Obom obvineným hrozí za krádež dvojročné väzenie.

Vo štvrtok, krátko pred obedom zasahoval policajný pyrotechnik pri náleze neznámej munície. Tú našiel pri orbe 55 ročný muž z Naháča na parcele "Dielce" neďaleko obce Dolné Dubové. Pyrotechnik nález identifikoval ako delostreleckú mínu z čias 2. sv. vojny o priemere 120 mm s dĺžkou 68 cm. Nevybuchnutú muníciu pyrotechnik na mieste zaistil a prevzal k hromadnej likvidácii.

Z drogovej trestnej činnosti obvinil vyšetrovateľ v týchto dňoch 29 ročného, v minulosti súdne trestaného muža z Piešťan. Začiatkom júna ho ako vodiča na ulici Janka Alexyho v obci Banka kontrolovala piešťanská policajná hliadka. Policajti mu počas kontroly našli v modrej Felícii sklenú fajku, čiernu peňaženku so zatavenou plastovou striekačkou a alobalovú skladačku. Policajná expertíza potvrdila, že muž pri sebe prechovával metamfetamín. Zaistené množstvo zodpovedalo asi 14 dávkam tejto drogy. Mužovi hrozí väzenie na 10 až 15 rokov.

Piešťanskí policajti obvinili z krádeže 26 ročnú ženu z Piešťan. Koncom augusta využila nepozornosť majiteľky domu vo Veľkom Orvišti a cez otvorenú bránku a neuzamknuté vchodové dvere vošla do domu. Z kuchyne ukradla peňaženku, v ktorej bolo 21 tisíc korún. Peniaze ukradla 52 ročnému mužovi z Piešťan. Žene hrozí za krádež dvojročné väzenie.

Policajti objasnili poškodenie prešovského autobusu. Ten bol zaparkovaný na parkovisku pred hotelom na ulici Hlbokej v Piešťanoch. Neznámy páchateľ rozbil krátko po polnoci na zadných dverách sklo. Prešovskej autobusovej spoločnosti spôsobil poškodením dverí škodu za viac ako 13 tisíc korún. Policajti zistili, že tento prípad na svedomí 24 ročný, v minulosti viac krát súdne trestaný muž z Hubiny. Vyšetrovateľ ho obvinil z prečinu poškodzovania cudzej veci , za čo mu hrozí jednoročné väzenie.

Dátum: 20.10.2008

Polícia zaistila vyše 2000 dávok metamfetamínu. Po operatívnom rozpracovaní zastavili policajti v piatok, v skorých ranných hodinách na diaľnici D1 osobné auto Škoda Fabia. Jeden z mužov, ktorí v ňom sedeli, stačil vyhodiť cez okno balíček. V čiernej ponožke bolo schovaných 8 zatavených striekačiek s metamfetamínom. Expertíza preukázala, že zo zaisteného množstva by bolo možné vyrobiť vyše 2 tisíc dávok drogy. Jej hodnota na čiernom trhu by sa pohybovala okolo 623 tisíc korún. Policajný vyšetrovateľ obvinil 27 ročného muža z Michaloviec z prechovávania drog a dílerstva, za čo mu hrozí 10 až 15 rokov väzenia. Obvinený je stíhaný väzobne.
foto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahufoto zo zásahu

Dátum: 17.10.2008

Policajní špecialisti pre prácu s komunitami objasnili poškodzovanie nových obrubníkov v meste Trnava. Koncom septembra nahlásila stavebná firma zo Zlatých Moraviec, že prišlo k poškodeniu stavebného materiálu. 51 kusov obrubníkov bolo na ulici Coburgovej pripravených na osadenie. Tie neznáme osoby zhodili z paliet. Policajti onedlho zistili, že popraskaný stavebný materiál majú na svedomí dvaja maloletí chlapci z blízkeho okolia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci. Hoci stavebnej firme spôsobili chlapci takmer 10 tisícovú škodu, za svoje konanie nie sú trestne zodpovední. Vyšetrovateľ v najbližších dňoch vyšetrovanie pre ich vek zastaví. Polícia v súvislosti s betónovými obrubníkmi na ulici Coburgovej zaevidovala vo štvrtok (9. 10.) aj ďalší prípad. Tentoraz sa neznámy páchateľ zameral na čerstvo osadené obrubníky popri ceste. Tie vytrhal asi v dĺžke 52 metrov a zároveň poškodil aj cestu. Stavebnej firme spôsobil škodu za 50 tisíc korún. Vyšetrovateľ aj v tomto prípade začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci a po vinníkovi polícia pátra. V prípade dokázania viny môže hroziť dospelej osobe za takéto konanie až jednoročné väzenie.

Polícia v týchto dňoch obvinila z prečinov poškodzovania cudzej veci a krádeže dvoch mužov vo veku 21 rokov z Vrbového. Koncom júna ukradli v obci Šípkové nepojazdné auto Ford Fiesta. Auto odtiahli na poľnú cestu k poľnohospodárskemu družstvu. Tam ho prevrátili na strechu a z batožinového priestoru zobrali tri teleskopické udice s navijakmi, rybárske kliešte, sieť a podberák. Majiteľovi spôsobili krádežou vecí škodu za 10 tisíc korún a navyše poškodením auta mu vznikla škoda ešte za 30 tisíc korún. Obom obvineným hrozí za ich konanie väzenie až na 2 roky.

Z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže obvinila polícia 34 ročnú ženu z Trnavy. V školskom roku 2007/2008 vymeškal jej 16 ročný syn bez ospravedlnenia 314 vyučovacích hodín. Aj napriek výzvam školy si riadne neplnil povinnú školskú dochádzku. Matke mladíka hrozí teraz väzenie až na 2 roky.

Vyšetrovateľ obvinil z prečinu porušovania domovej slobody dvoch mužov z Bratislavy. Začiatkom augusta vošli do odomknutého bytu istého hotela v obci Banka. Z bytu nestihli našťastie nič ukradnúť. V byte ich totiž pristihol recepčný hotela. Mužom hrozí za porušovanie domovej slobody trest odňatia slobody až na 2 roky.

Dátum: 15.10.2008

Dopravné obmedzenie v meste Hlohovec

Polícia upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenie v meste Hlohovec. Z dôvodu komplexnej rekonštrukcie železničného priecestia a úpravy priľahlých ciest na ulici Zábrania a Hviezdoslavova bude od 20. 10. 2008 do 5.11. 2008 úplne uzatvorené železničné priecestie. Doprava bude presmerovaná pomocou prenosného dopravného značenia na obchádzkové trasy nasledovne:

* príjazd do Hlohovca od Trnavy a od Serede na ceste II/513: obchádzka po ceste III/5132 pri obci Šulekovo smerom na Leopoldov - Červeník na cestu I/61, ďalej smerom do Piešťan a následne po ceste II/507 späť do Hlohovca,
* príjazd do Hlohovca od Nitry na ceste II/513: obchádzka smerom na obec Alekšince po ceste III/51314, ďalej smerom cez obce Lukáčovce a Pastuchov na cestu II/514 a odtiaľ naspäť na cestu II/507 do Hlohovca.
V čase uzávierky môžu chodci využiť lávku pre peších alebo prejsť cez podchod v blízkosti železničného priecestia. Autobusové linky budú odklonené, dočasné konečné zastávky sa budú nachádzať z oboch strán uzatvoreného železničného priecestia (bližšie informácie k obmedzeniam hromadnej dopravy poskytnú ich prevádzkovatelia).
Vodičov žiadame, aby rešpektovali osadené dopravné značenie a dodržiavali pravidlá cestnej premávky.

Dátum: 10.10.2008

Polícia obvinila z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom 16 ročného mladíka z okresu Hlohovec a 15 ročného chlapca z okresu Prievidza. V pondelok, 6. 10. sa okolo obeda vlámali v Šulekove do rodinného domu. Z obývacej izby ukradli DVD prehrávač aj s diaľkovým ovládaním. Pár hodín po krádeži ich hlohoveckí policajti obmedzili na osobnej slobode a predviedli na výsluch. Polícia okrem toho zaistila aj ukradnuté veci. Tie už boli v záložni, kde za ne chlapci utŕžili 300 korún. Polícia veci vráti pôvodnej majiteľke. Tej krádežou zatiaľ vznikla škoda najmenej za 900 korún. Obom obvineným môže hroziť pre ich vek až jednoročné väzenie.

Priamo pri čine pristihli policajti z Leopoldova 43 ročného muža z okresu Trnava. V piatok večer sa vkradol do budovy Obecného úradu v Ratkovciach. Z kuchynky ukradol elektrický krájač na chlieb, poháre, príbory, poháre a zo skladu si chcel odniesť predlžovacie káble a sekeru. Z kancelárie starostu ukradol vstupenky na podujatia obce a mince. Všetky veci si zhromaždil v kuchynke, kde ho prekvapila polícia. Obci spôsobil poškodením zariadenia škodu najmenej za 500 korún. Vyšetrovateľ ho obvinil z pokusu krádeže, za čo mu hrozí väzenie až na 2 roky.

Rovnako dva roky vo väzení hrozia 33 ročnému mužovi zo Šale. V septembri na trnavských čerpacích staniciach oslovil dvoch mužov. V oboch prípadoch im sľúbil, že im zabezpečí niekoľko sto litrov motorovej nafty. Muži súhlasili a po dohode mu vyplatili peniaze. Muž však dohodu nedodržal a peniaze minul pre vlastnú potrebu. 36 ročného Trnavčana tak pripravil o 12 tisíc korún a 40 ročného muža z okresu Rimavská Sobota podviedol o takmer 10 tisíc korún. Vyšetrovateľ ho v týchto dňoch obvinil z prečinov podvodu. Muž je stíhaný väzobne.

Dátum: 6.10.2008

Trnavskí policajti zadržali dvoch mužov, ktorí bezdôvodne napadli bezdomovca
Trnavskí policajti zadržali dvoch útočníkov, ktorí bezdôvodne napadli 56 ročného bezdomovca. Celý incident sa odohral v piatok v noci na ulici Hospodárskej v Trnave. 22 ročný Trnavčan a 16 ročný mladík z okresu Pezinok dobili muža teleskopickým obuškom. Údermi a kopancami do celého tela mu spôsobili viaceré zranenia s dobou liečenia asi do 6 týždňov. Celý incident netrval dlhšie ako päť minút. Po bitke obaja útočníci z miesta činu ušli. Polícia krátko na to prijala od istej svedkyne na čísle 158 informáciu o popise páchateľov. Už krátko po polnoci ich policajti zadržali na ulici Nitrianskej. Vyšetrovateľ ich oboch obvinil z úmyselného ublíženie na zdraví v štádiu pokusu a spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Na základe príkazu súdu boli obaja obvinení eskortovaní v nedeľu do ústavu na výkon väzby. Za ich konanie hrozí staršiemu z dvojice väzenie na 4 až 10 rokov, mladíkovi hrozí polovica tohto trestu.

Polícia zadržala dílera drog so 100 tabliet extázy
Presne 100 tabliet extázy a asi 6 jednorazových dávok drog konope zadržali trnavskí operatívci 20 ročnému mužovi z Trnavy. Pracovníci kriminálnej polície ho kontrolovali v piatok o 22.20 hod na ulici Kopánkovej v Trnave. Pri bezpečnostnej prehliadke mu policajti našli a zaistili konope a tablety. Muž ich predával najmä na diskotékach nielen v Trnave, ale aj v priľahlom okolí. Drogy, v hodnote 15 tisíc korún, si zadovážil ešte v ten deň v Bratislave. Vyšetrovateľ ho obvinil z dílerstva drog, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Muž je stíhaný väzobne.

Dátum: 3.10.2008

Trnavskí operatívci objasnili lúpež, ku ktorej došlo v sobotu (6. 9.) krátko pred polnocou v Trnave. V parku, na ulici Hospodárskej napadol 20 ročný mladík 64 ročného miestneho muža. Nečakaným úderom zozadu do oblasti chrbta spadol napadnutý muž na zem. Obvinený mladík mu potom zobral čiernu príručnú tašku, v ktorej mal mobilný telefón, doklady, asi 500 korún v hotovosti a zväzok kľúčov. Napadnutému mužovi spôsobil lúpežou trojtisícovú škodu. Zranený našťastie pri incidente nebol. Vyšetrovateľ ho 27. 9. obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Na základe príkazu súdu ho policajti eskortovali v pondelok do ústavu na výkon väzby. Za lúpež hrozí obvinenému väzenie na 3 až 8 rokov.

Polícia zaistila v stredu pravdepodobne drogy. Z ich prechovávania sú podozriví dvaja muži vo veku 23 a 27 rokov z okresu Nové Mesto n/Váhom. Policajná hliadka ich kontrolovala na ulici Bučianskej v Trnave. Pri bežnej kontrole našli 23 ročnému mužovi dve papierové skladačky s obsahom neznámej látky. Druhému z dvojice policajti našli 5 skladačiek a igelitové vrecko s hnedým práškom. Všetky podozrivé látky polícia zaistila a zaslala na expertízne skúmanie. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre podozrenie z neoprávneného prechovávania drog. Obom mužom môže v prípade dokázania viny hroziť väzenie až na 3 roky.

Z prečinu krádeže obvinila piešťanská polícia 17 ročného mladíka z Nového Mesta nad Váhom. Vo štvrtok, 2. 10. na ulici A. Hlinku v Piešťanoch oslovil poobede dve staršie miestne dámy. Ženy požiadal o pomoc pri orientácii v meste. Keď mu ženy pomohli, vzápätí jednej z nich vytrhol z ruky košík. S malým nákupom, ale hlavne s peňaženkou a osobnými dokladmi sa dal na útek. 76 ročná pani volala o pomoc, čo si všimol 44 ročný muž. Ten mladíka dostihol, zadržal a zavolal hliadku mestskej polície. Mladíkovi hrozí za okradnutie ženy jednoročné väzenie.

Rovnaký trest za krádež hrozí aj 17 ročnému mladíkovi z Piešťan. Ten má na svedomí vykrádanie hracích automatov v obci Banka. Najskôr 22. 7. a potom aj 18. 8. sa vlámal do pohostinstva na ulici Bananskej, kde poškodil dvierka hracieho automatu. V prvom prípade si odniesol 13500 korún a o mesiac neskôr ukradol 6200 korún. Polícia ho v oboch prípadoch obvinila z krádeže.

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 5 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.