phpRS
Dnešný dátum: 17. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Správy Hasičského a záchranného zboru v Trnave - archiv 2007 - marec 2008

Vydané dňa 02. 04. 2008 (5403 prečítaní)

Správy od hasičov - archiv 2007 - marec 2008

29.3.2008
Dňa 29.3.2008 bolo na operačné stredisko OR HaZZ Trnava nahlásená dopravná nehoda osobného vozidla s nákladným na Tamaškovičovej ul. v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti sa na mieste nachádzala RLS v ktorej ošetrení sa nachádzala jedna zranená osoba z osobného mot. vozidla. Zasahujúci príslušníci zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru a zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny. Pomohli pri provizórnej oprave nákladného vozidla a vrátili sa na základňu.
Výjazd jednotky: 9:01 hod., návrat: 9:58 hod.
Foto: Stanley Hruška
Text: Stanley Hruška, Dano Benkovský ml.

Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu
27.3.2008
Dňa 26.3.2008 bol na OR HaZZ v Trnave nahlásený požiar výťahovej šachty na Golianovej ulici v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Požiar bol zlikvidovaný pomocou vysokotlakového zariadenia Karcher. Príslušníci previedli odvetranie vchodu prirodzeným spôsobom a vrátili sa na základňu.
Výjazd jednotky: 08:35 hod., návrat: 09:20 hod.

V ten istý deň bola nahlásená dopravná nehoda 3 osobných mot. vozidiel na križovatke ulíc Rovná a Olympijská v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti sa žiadne osoby vo vozidlách nenachádzali, dve zranené osoby sa nachádzali v ošetrení RLS. Zasahujúci príslušníci zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru a zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny sorbentom a vrátili sa na základňu.
Výjazd jednotky: 14: 14 hod., návrat: 15: 18hod.

Foto: Stanley Hruška
Text: Stanley Hruška, Dano Benkovský ml.

Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu

22.1.2008 Hasiči v Trnavskom kraji mali uplynulý týždeň 28 výjazdov. Zdroj: http://www.sme.sk
18.1.2008
Pokračovanie príbehu o Paťkovi a trnavských hasičoch:
MARKÍZA video: Stal sa hasičom, TV Markíza, REFLEX, odvysielané 18.1.2008: Sledujte video. Zdroj: http://www.markiza.sk/.
28.12.2007
Dňa 27.12.2007 zasahovali hasiči OR HaZZ v Trnave pri dvoch požiaroch. V prvom prípade sa jednalo o požiar stohu slamy pri obci Dolná Krupá. Na miesto udalosti bola vyslaná technika CAS 32 T 815 + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o požiar v počiatočnom štádiu horenia. Požiar bol likvidovaný lafetovým prúdom a 1x C prúdom. Ďalej príslušníci vykonávali zalievanie a rozhrabávanie slamy pomocou jednoduchých has. prostriedkov. V druhom prípade sa jednalo o požiar unimobunky v areály Slávie Trnava. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Atego + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že celý vnútorný priestor unimobunky je zachvátený požiarom. Na likvidáciu požiaru bol nasadený 1x vysokotlaký prúd.
1. Výjazd: 20:12 hod., návrat: 21:15 hod.
2. Výjazd: 20:56 hod., návrat: 22:35 hod.

Dňa 28.12.07 boli hasiči OR HaZZ v Trnave vyslaný k dvom dopravným nehodám. Prvá nehoda sa stala na ceste medzi obcami D. Dubové - Kátlovce. Jednalo sa o dopr. nehodu jedného osobného mot. vozidla, ktoré narazilo do stromu. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti sa zranená osoba nachádzala mimo havarovaného vozidla. Zranená osoba bola naložená do vozidla RZP a odvezená na ďalšie vyšetrenie. Vozidlo bolo zabezpečené proti vzniku požiaru odpojením akumulátora a uniknutý olej zasypaný sorbentom. Miesto udalosti bolo odovzdané príslušníkom PZ. Druhá nehoda sa stala pri obci Dechtice. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedna o dopravnú nehodu jedného osobného mot. vozidla ktoré bolo prevrátene na streche. Vodička sa nachádzala mimo havarovaného vozidla , bola jej poskytnutá prvá predlekárska pomoc. Po príchode RZP bola postihnutá osoba odvezená na ďalšie vyšetrenie. Príslušníci zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru a uniku prevádzkových kvapalín. Miesto udalosti bolo odovzdané príslušníkom PZ.
1. Výjazd: 9:33 hod., návrat: 10:45 hod.
2. Výjazd: 14:47 hod., návrat: 17:12 hod.

Foto: HaZZ Trnava
Text: Benkovský Dano ml.
Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu
25.12.2007
Aj v tento sviatočný deň 24. 12. 2007 boli na OR HaZZ v Trnave nahlásené dve dopravné nehody. Prvá sa stala medzi obcami Boleráz a Bíňovce - osobný automobil, druhá pri obci Suchá nad Parnou - terénny automobil. V oboch prípadoch automobily skončili na streche. Na miesto bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Vodiči sa nachádzali mimo vozidiel a boli ošetrený RLS. Jednalo sa len o ľahké zranenia. Zasahujúci príslušníci odpojili akumulátory na havarovaných vozidlách, zabezpečili vozidlá proti pohybu a vykonali kontrolu na možný únik prevádzkových kvapalín.
Výjazdy: 1. 10: 04 hod., návrat na základňu: 10: 59 hod.
2. 13: 00 hod., návrat na základňu: 13: 47 hod.
Foto: Jojo Cáder
Text: Stanley Hruška, Dano Benkovský ml.
Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu
21.12.2007
Dňa 21. 12. 2007 bola jednotka OR HaZZ v Trnave vyslaná k dopravnej dvoch osob. mot. vozidiel ne Zelenečskej ul. v Trnave. Na miesto udalosti bolo vyslané MB Sprinter + 3 príslušníci. Na mieste udalosti sa nachádzala RLS, v starostlivosti ktorej sa nachádzal zranená osoba. Príslušníci HaZZ odpojili akumulátor na havarovanom vozidle a zasypali uniknuté prev. kvapaliny sorbentom.
Výjazd jednotky: 10:01 hod., návrat jednotky: 10:40 hod.

Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu
V ten istý deň bolo operačné stredisko OR HaZZ v Trnave požiadané o otvorenie bytu na 4. poschodí na Botanickej ul. v Trnave, keďže na balkóne sa nachádzala odpadnutá osoba. Na miesto udalosti bola vyslaná PP Bronto + 2 príslušníci. Príslušníci HaZZ pomocou výškovej techniky PP Bronto vstúpili za prítomnosti príslušníkov PZ a MsP na balkón a do bytu, ktorý bol sprístupnený RLS, ktorá konštatovala exitus osoby ležiacej na balkóne.
Výjazd jednotky: 15:37 hod., návrat jednotky: 16:33 hod.

Text: Dano Benkovský ml., Stanley Hruška.
Foto: HaZZ Trnava
ilustračné foto
19.12.2007
Dňa 18. 12. 2007 bola jednotka OR HaZZ v Trnave vyslaná k dopravnej nehode jedného osob. mot., ktorá sa stala v blízkosti obce Malženice s technikou MB Sprinter + 3 príslušníci. V čase príchodu jednotky sa účastníci dopravnej nehody nachádzali mimo vozidla. Príslušníci zabezpečili automobil proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín. Pomohli pri zdokumentovaní miesta nehody Dopravnej polícii pomocou osvetľovacieho agregátu.
Výjazd jednotky: 17: 09 hod., návrat na základňu: 18: 49 hod.
Text: Dano Benkovský ml., Stanley Hruška
Foto: Dano Benkovský ml.

Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu
6.12.2007
Dňa 6. 12. 2007 bolo vykonané taktické cvičenie v areáli výrobcu škrobov a škrobových výrobkov Amylum Boleráz a. s.. Námetom cvičenia bol požiar kukuričného sila. Na cvičení sa zúčastnilo 10 príslušníkov HaZZ Trnava s technikou CAS 32 T 815, CAS K 27 T 815, PP BRONTO a OHZ Bohdanovce a Boleráz. Prieskumnou jednotkou bolo zistené, že sa jedná o požiar v druhej bunke sila. Ďalej bola nájdená prieskumnou jednotkou zranená osoba, ktorá bola vyvedená a predaná do starostlivosti zdravotníkom. Na likvidáciu požiaru bola použitá stredná pena. Na ochladzovanie vonkajšieho plášťa sila bolo použité PP Bronto.

Foto: HaZZ Trnava
Text: Benkovský Dano ml., Stanley Hruška

Foto z cvičenia Foto z cvičenia Foto z cvičenia Foto z cvičenia Foto z cvičenia Foto z cvičenia Foto z cvičenia
28.11.2007
Splnený detský sen. V sobotu 10. 11. 2007 hasiči z Trnavy splnili sen malému Paťkovi, ktorý je postihnutý ráštepom chrbtice a je odkázaný na invalidný vozík. Malý Paťko nevedel čo sa chystá. Po jeho príchode bol privítaný slúžiacou zmenou a prijatý za jedného z nás. Boli nachystané prekvapenia ako zlaňovanie, prevezenie v koši PP Bronto, malý výjazd k požiaru, ukážka techniky a hasičskej stanice. Odovzdali sme mu darčeky a pohostili nachystaným občerstvením. Po pekne prežitom dni sme sa s Paťkom rozlúčili so slovami, že sa k nám hocikedy môže vrátiť.

Poďakovanie patrí:
npor. Vlastimil Tomovič - iniciátorovi celej akcie
mjr. Mgr. Róbert Károlyi - riaditeľ KR HaZZ Trnava
pplk. Ján Hloben - riaditeľ OR HaZZ Trnava
Slúžiacej zmene C a ich veliteľom, TV Markíza

Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie Foto z akcie

Doplnok od admina:
MARKÍZA video: Trnavskí hasiči splnili sen malému chlapcovi, TV Markíza, REFLEX, odvysielané 14.11.2007: Sledujte video. Zdroj: http://www.markiza.sk/.
MTT video: Reportáž z tejto ušľachtilej a mimoriadnej akcie odvysielala aj Mestská televízia Trnava, v Trnavskom magazíne zo dňa 15.11.2007. Tu si môžete pozrieť Trnavský magazín aj so spomínanou reportážou. Zdroj: http://www.mtt.sk/
24.11.2007
Dňa 24. 11 2007 bolo na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásená dopravná nehoda osob. mot. vozidla medzi Trnavou a Ružindolom. Na miesto nehody bola vyslaná technika AHZS MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode jednotky na miesto udalosti bolo zistené že havarované mot. vozidlo sa nachádza v priekope. Vo vozidle sa nenachádzali zranené osoby, tieto boli vytiahnuté pred príchodom jednotky. Príslušníci vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.

Výjazd jednotky: 10:06 hod., návrat na základňu: 10:47 hod.
Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu

Toho istého dňa bolo na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásený požiar garáže v rodinnom dome v obci Hrnčiarovce. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Atego + 4 príslušníci a CAS K 27 T 815 + 2 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bolo zistene, že sa jedná o požiar elektromotoru garážovej brány. Príslušníci požiar zlikvidovali pomocou vysokotlakého prúdu z MB Atego, súčasne bolo vykonávané odvetrávanie pomocou pretlakového ventilátora. Pred príchodom jednotky sa požiar snažil uhasiť majiteľ, ktorý sa pritom nadýchal splodín horenia. Bola mu poskytnutá predlekárska prvá pomoc a privolaná RLS. Zásah bol vykonaný za pomoci ADP.

Výjazd: 11:33 hod., návrat: 13:10 hod.
Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu

Do tretice bolo na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásená dopravná nehoda dvoch mot. vozidiel medzi obcami Ružindol - Budmerice. Na miesto bola vyslaná technika AHZS MB Sprinter + 3 príslušníci. V čase príchodu jednotky sa v jednom vozidle nachádzala zakliesnená zranená osoba, ktorá bola vyprostená pomocou vyprosťovacieho zariadenia Weber. Ostatné zranené osoby sa nachádzali mimo vozidiel. Príslušníci pomohli pri naložení pacientov. Príslušníci zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru a zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny sorbentom.

Výjazd: 20:07 hod., návrat: 21:25 hod.
Foto zo zásahu Foto zo zásahu Ilustračné foto Foto zo zásahu

Po štvrté bolo na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásené dymenie z osob. mot. vozidla. Na miesto bola vyslaná technika AHZS MB Sprinter + 3 príslušníci. Príslušníci požiar zlikvidovali pomocou hasiaceho zariadenia Kärcher z MB Sprinter.

Výjazd: 21:39 hod., návrat: 22:09 hod.

Text: Stanley Hruška, Jozef Cáder
Foto: HaZZ Trnava

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 21 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.